[ narkic @ 10.01.2007. 19:06 ] @
Djevojka mi je prava Amerikanka i sada treba da dodje da se vjencamo,ali ja kako sam cuo da je to vjencanje internacijonalno nije kao klasicno....pravo sam zbunjen nista ne znam koja mi papirologija treba i sve to....cuo sam sve internacijonalno rodni list i sve...interesuje me da li je neko imao iskustva sa tim? i kako je to sve proslo i zakoliko vremena ja mogu zanjom da odem tamo...i usput djevojka mi nezna ni jedne rijeci bosanskog...kako obaviti to vjencanje i sva ta sranja...ljudi pomagajte nemam pojma sta da radim :S
[ tdjokic @ 11.01.2007. 00:02 ] @
Pobogu, covece - idi tamo gde vencavaju pa pitaj, oni bi morali znati sta ti treba (osim devojke )

Inace, neko malo iskustvo sa dokumentima imam, jer saljem nesto iz Beograda u Sloveniju. Ovde napises recimo neko ovlascenje nekome tamo, pa ga u originalu, na domacem jeziku overis u sudu, zatim to nosis u neki drugi sud, koji ima ovlascenje da daje Apostile zig - to je internacionalni zig. Tako zigosani dokument nosis ovlascenom sudskom prevodiocu, koji dokument prevodi na zeljeni jezik i on ga sam overi, jer niko drugi ni ne moze i onda imas dokument koji vazi i u zemlji gde je izdat i u zemlji u koju saljes. To ti je ovako grubo, mora da ljudi to znaju tamo u detalje sta i kako.