[ dr ZiDoo @ 05.06.2003. 22:22 ] @
Imam mali problem koji nikako ne mogu da rješim a čak mi ni mudri starac Google nije pomogao.

Imam zadnju verziju Phoenixa ili vam MozilaFireBirda i nikako ne mogu da natjeram taj inače odličan browser da "radi" sa novo instliranim fontovima.
Fontove sam instlirao kao i svi dodo path u XF86Config raspakovo fontove i blablabal... KDE, Gnome i ostale aplikacije, uključujući i običnu Mozillu, odma su prepoznali nove fontove i fino rade sa njima. ES se učitava fino Verdanom ma sve ko slika ljepo :) međutim Phoenix nikako to da uradio.

Kada odem na Options > Fonts pa tamo vidim nema mojih fontova samo oni koji dalze default uz X.
Inače sve se vozi na Slackware9.

Any comment?
[ Goran Rakić @ 05.06.2003. 23:28 ] @
Fontove moraš instalirati i pomoću fontconfig-a i na standardni X način (editovanje XF86Config-a). Probaj da li fc-list i xlsfonts daju sličan rezultat.
[ AelTHeGriN @ 06.06.2003. 21:38 ] @
Ovo je malo offtopic, ali morao sam napisati da mi se browser jako svidja (upravo ga sada koristim), no ipak cekam da se malo stabilizira, treba pricekat i bit ce savrsen browser (inace, meni se zauzece memorije krece otprilike jednako kao i sa klasicnom Mozillom, ali ipak JEST nekako fluidniji).
[ dr ZiDoo @ 10.06.2003. 23:55 ] @
Ne neće. Sve sam pokušavao i ništa, niti se ti fontovi rendaju kada ih browser zatraži niti ih ima ne Tools > Options > Fonts and Colors.
Da li neko ko koristi Phoenix može da natjera novoinstlirane fontove da rade. Sve ostale aplikacije super rade sa fontovima samo Phoenix šteka... da nema neki file u instalacionom direktorijumu Phoenixa u kojem imaju upisani fontovi, putanje.... bilo šta...
[ random @ 11.06.2003. 14:48 ] @
Jel ti Firebird koristi GTK+ 1 ili 2?

Ja koristim Firebird 0.6 sa GTK+2 podrškom kompajliran, i vidi lepo sve fontove.
[ Tyler Durden @ 11.06.2003. 18:02 ] @
I kod mene je situacija ista kao kod randoma...
[ c00l_daem0n @ 29.07.2003. 22:32 ] @
Malo kasnim sa odgovorom, ali šta sad...

Problem je jer Mozilla Firebird 0.6.0 po default-u NE dolazi sa podrskom za XFT, ne znam kako je kod 0.6.1 ali pretpostavljam da je isto.

E sad, bilo bi dobro kad bi neko ko je buildovao Firebird iz sourcea sa podrškom za XFT da postavi ovaj file FIREBIRD_HOME/components/libgfx_gtk.so (takodje odgovara isti file i iz direktorijuma mozilla-e), a onaj ko (evo ja sam drugi kome treba) je skinuo binarnu verziju da prekopira taj file u isti direktorijum.

Znači ako ima neko ko može i želi da okači to negde bilo bi lepo.
[ Tyler Durden @ 30.07.2003. 00:47 ] @
Evo ja ga imam, ali me nešto zeza server na kojem imam prostora, pa ako neko hoće mogu da mu pošaljem na mail.
[ c00l_daem0n @ 30.07.2003. 18:22 ] @
Posalji meni na mail pa cu ja okaciti negde >mixer at subotica dot com<
[ dr ZiDoo @ 13.09.2003. 02:19 ] @
I bili išta od tog fajla. Ajd ako možeš pošalji meni na mail il ga ti demone (pazi kako zviči) okači na taj vražiji net.
[ TiXo @ 13.09.2003. 10:17 ] @
od nedavno se mogu naci na samom sajtu firebirda tj poceli su da prave: Nightly Linux Builds with XFT and GTK2.


liAk: http://texturizer.net/firebird/download.html

Windows:
ftp://ftp.mozilla.org/pub/fire...runk/MozillaFirebird-win32.zip

Linux-GTK: ftp://ftp.mozilla.org/pub/fire...ebird-i686-pc-linux-gnu.tar.gz

Linux-XFT i GTK2:
ftp://ftp.mozilla.org/pub/fire...ird-i686-linux-gtk2+xft.tar.gz

MacOS:
ftp://ftp.mozilla.org/pub/fire...test-trunk/Firebird-mac.dmg.gz
[ Tyler Durden @ 13.09.2003. 10:38 ] @
Joj kako poludih evo skidam source firebirda 0.6.1 vec pet dana 0.5-1 kb/s i sad mi se nesto sjebe na 90% i sve ispocetka

Daj mi mail i poslacu ti taj fajl.. ne znam sto je bilo sa demonom, ali probao sam par puta da posaljem na onaj mail i nesto nije u redu sa onom adresom, tako da nije htjelo.
[ dr ZiDoo @ 13.09.2003. 11:41 ] @


thx, dloadm ga, vjerovatno si mi život spasao , kompajliranje je ubitacno dugo. Jednom sam kompajliro Mozillu i mislio sam da neću doživjeti kraj...
[ TiXo @ 13.09.2003. 12:11 ] @
i drugi put :)

samo me interesuje da li je duže od kompajliranja gideona :)
[ dr ZiDoo @ 13.09.2003. 13:32 ] @
Evo me ljudi iz nove Mozille, samo da velim ako niste probali odlična je, GTK2 ide ko lood, fontovi su savršeni, radi bez greške, naravno.

Ako je niste dloadali neće te se pokajati.
[ c00l_daem0n @ 13.09.2003. 20:20 ] @
Citat:
Tyler Durden:
Daj mi mail i poslacu ti taj fajl.. ne znam sto je bilo sa demonom, ali probao sam par puta da posaljem na onaj mail i nesto nije u redu sa onom adresom, tako da nije htjelo.


Da, nesto se desilo sa tom adresom u medjuvremenu, pa ne radi.

Ali eto, i to za xft su sredili pa sad nema potrebe za zezanjem.
[ Tyler Durden @ 24.09.2003. 11:36 ] @
Skinuo sam 0.6.1 ali su mi fontovi u menu baru preveliki. Kako da ih smanjim
Ovo je stara verzija 0.6 sa fontovima kakve bi i sad htio


A ovo je 0.6.1 sa velikim fontovima
[ TiXo @ 24.09.2003. 14:09 ] @
pogledaj moj firebird na:

http://galeb.etf.bg.ac.yu/~ptihomir/screenshots/side.png

pokusaj da stavis neku drugu temu ili mozda da ti posaljem ja ovu foru za izmenu menija kao sto je sad kod mene

T.


P.S. ovo je XFT i GTK2 nightly build...
[ Tyler Durden @ 24.09.2003. 14:28 ] @
Ma i ovo je nightly sa xft i gtk2 sto sad testiram, al nesto mi ne radi bas najbolje.... ??
Tako da cu sacekati pa cu veceras da probam da buildujem sam. Jer mi 0.6 super radi osim onog nesretnog autocomplete buga.

Pa ces mi onda poslati taj "hack" :)
[ TiXo @ 24.09.2003. 15:36 ] @
ma nije to ni h od hacka, forica sa kde-look-a :)

inace jesi probao da stavis neku drugu temu, nesto mi se sve cini da je to resenje...

P.S. naravno bitno je kakva im je night :) da ti nije zapala neka gde su se nesto zapili ili slicno :)))
[ Tyler Durden @ 24.09.2003. 21:56 ] @
Nije do teme siguran sam, al probacu kasnije i to.

Veceras cu ostaviti da se to kompajlira pa cu vidjeti sta ce biti od toga

kakve sam srece, moze biti da je ova nightly sto sam ja skinuo, neka after party version :)))

poz
[ Tyler Durden @ 25.09.2003. 22:40 ] @
ok, tixo, daj tu foricu sa kde-look... :)
[ TiXo @ 26.09.2003. 01:29 ] @
evo linka, posto moze da zatreba jos nekome...

http://kde-look.org/content/show.php?content=7821


ima jos par ovakih stvarcica na kde-looku, u search ubaci mozilla i nesto ce doci :)

T.
[ TiXo @ 30.09.2003. 23:05 ] @
danasnji nightly naginje ka 0.7 :)

((mozda i neki stariji, ali ja nisam skidao odavno (7 dana :)))

P.S>prilog je about screen iz firebirda...

[ random @ 01.10.2003. 14:44 ] @
[ TiXo @ 01.10.2003. 15:28 ] @
hmm, nisu stavili + ili je win verzija naprednija... ili je ovo već nešto ispred 0.7 (prateći oznake za 0.6 to bi trebalo da bude to...)

na kraju krajeva, nije ni bitno...

meni je zanimljivo ono rv1.6a u *mom* firebirdu, znači li to da u mozilla-i 1.5final još uvek neće biti integrisan firebird?
[ dr ZiDoo @ 01.10.2003. 18:47 ] @
Offtopic: random, TiXo koja je fora sa tim phoenixima 0.7?Zadnji je 0.6, jel moze neko da me uputi?
[ TiXo @ 01.10.2003. 19:40 ] @
nightly builds... pogledaj po sajtu za download firebirda i samo će ti se kasti :)
[ TiXo @ 06.10.2003. 18:01 ] @
ovih dana nisam uspevao da poteram nove firebird nightly builds tj od 1.10. na ovamo...

problem sam rešio uz pomoć mozilla foruma i bio je trivijalan: dodao sam libgnome-devel i libgnomeui-devel //mada verovatno jedan rešava problem i sada je sve OK

sada postoji mala fora sa Personal Toolbar folderom i bookmarks.html fajlom, ali o tome ako nekome bude trebalo :)

i za kraj poslastica, koja je možda odavno tu a možda i nije

http://galeb.etf.bg.ac.yu/~ptihomir/novif.html
a za ljude sa taze firebirdima about:mozilla je adresa :)
(ovo postoji odavno, ali se promenila poručica :))

T.

P.S. može li neko dovoljno moćan da promeni ima ove teme pošto se ovde odavno priča o firebirdu uopšte?