[ zwerko @ 06.06.2003. 00:03 ] @
Treba mi jedna mala skripta koja bi trebala u najkracem da radi sledece: Da ja odredjene linkove, zajedno sa tekstom ubacim u neki tekstualni fajl, i da se onda oni automatski menjaju na svim stranama sajta kada god ja promenim taj tekstualni fajl. Naravno ne mora to da bude bas tekstualni fajl, moze biti i u vidu neke web forme ili tako necega, ali poenta je ta. Mogu da koristim PHP. Ima li neko nesto slicno, ili moze da mi preporuci neki sajt gde mogu naci tako nesto vec gotovo?
[ drdrksa @ 06.06.2003. 00:10 ] @
www.hotscripts.com
[ manca @ 06.06.2003. 00:43 ] @
http://www.php.net
[ mikikg @ 15.06.2003. 03:07 ] @
re: zwerko

Ako sam dobro razumeo, ti zelis da neki fajl (txt,html, php) ukljucis u sadrzaj na pojedinim stranama kako bi mogao da menjas te podatke samo na jednom mestu?

To je vrlo jednostavno.

Napravis fajl sa svojim linkovima i tekstom.
Na stranicama gde zelis da ubacis taj sadrzaj, jednostavno ukucas PHP naredbu <? include ("imefajla.html"); ?>.
Ceo sadrzaj tog fajla ce biti umetnut.

Naravno stranica mora da nosi .php ekstenziju kako bi se naredba izvrsila na serveru.

Postoji i mogucnost da koristis SSI (server side include), ali sa PHP-om je jednostavnije.
[ Zoran Rašković @ 15.06.2003. 17:35 ] @
Pretpostavljam da hoces da imas spisak linkova u formatu: link+opis linka. Za to ti je najbolje da imas txt fajl, ako vec neces bazu, ili nemas gde.

Znaci napravi fajl links.txt i u njega ubacuj linkove u formatu:

link|||opis_linka

Svaki link stavljaj u novi red.

Onda, php kod (links.php) koji to parsira izgledao bi:

Code:

<?php

$f=file("links.txt");

for ($i=0; $i<sizeof($f); $i++)
{
     $linija=explode("|||", $f[$i]);
     echo "<a href='$linija[0]'>$linija[0]</a>" . "--" . $linija[1];
}
?>


Posle, sa <?php include "links.php";?> izlistavas sve linkove i opise linkova koji se nalaze u txt fajlu.

Sad, fora je u tome sto kada unosis linkove i opise, ne smes da uneses "|||" jer bi to dovelo do pometnje. Ako bas moras da uneses "|||", onda u kodu za odvajanje, umesto "|||" ubaci nesto kompleksnije (mozda "|||^^^|||" ?).