[ Darko Lekic @ 06.06.2003. 00:57 ] @
Da li jos postoji neki dobar sajt preko koga mogu anonimno da surfujem
.Probao sam sa www.anonymizer.com
ali nece nista da otvori recimo mail na yahoo , serbiancafe i td
Hvala na bilo kakvom savetu
[ caiser @ 06.06.2003. 02:05 ] @
Definisi anonimno surfovanje.
Ako hoces samo da skrijes IP onda koristi neki anonimni proxy, tipa ovog koji ja koristim.
<|== Nisam iz holandije :)

/*Obrazlozenje

Nisam neki paranoik vec koristim proxy zato sto ne mogu da pristupim ni jednom sajtu koji je na veratu sa datanet-a vec skoro nedelju dana.

Kraj obrazlozenja */
[ Darko Lekic @ 06.06.2003. 11:45 ] @
Pa treba mi anonimni surfing jer mi je administrator postavio Zone Alarm na mrezi
i blokirao mi je pristup nekim sajtovima kao sto je mail na yahoo da ne bi gubio vreme na poslu. E sad ja hocu nekako da zaobidjem tu njegovu zastitu sa programom Zone Alarm i da nekako pristupim sajtovima koje najcesce posecujem
mail na yahoo , serbiancafe i slicno
Da li postoji neki lek koji bi mogao da primenim na mog administratora tj da ga stavim na terapiju da mi vise ne ogranicava pristup sajtovima tako sto cu zaobici sve njegove zabrane
[ Shadowed @ 06.06.2003. 12:04 ] @
Ocigledno je da je taj administrator spretniji od tebe (a i treba da bude) a i svakako ima veca ovlascenja (sto takodje treba tako da bude) tako da sta god ti uradio on ce brzo da te spreci u tome i to ce tako da se nastavlja dok se on ne smori i ne kaze sefu da pravis problema ili nesto slicno.

Sad, sto se odgovora na tvoje pitanje tice, sve zavisi od implementacije zastite u tom zone alarmu ali probaj sa ononimnim proxy-jem (mada kao sto rekoh ovo ti verovatno nece dugo trajati ako i bud radilo)
[ malisha @ 06.06.2003. 13:35 ] @
hehe, ako je admin blokirao neke domene u Zone Alarmu, blokirao ih je svima, ne samo tebi... A ako je samo blokirao prilaz Yahoo-u sa tvoje IP adrese, probaj sa nekog drugog racunara... sustina podesavanja u ZA je IP based, te on jednostavno moze da za svaku IP u mrezi da definise zabrane, ali zasto bi se mucio, kad moze jednostavno da SVIMA blokira odredjene adrese i tu je kraj... Tebi ne pomaze anonimajzer, jer ti prvo moras da izadjes iz mreze na internet preko default gateway-a i/ili Proxy-ja, a tu te ceka srecni admin :-D

ehh toliko od mene
[ Shadowed @ 06.06.2003. 14:00 ] @
Cak i ako je svima zabranio yahoo.com i jos po nesto ne znaci za je zabranio sav internet tako da proxy moze (ali ne mora) da pomogne. Ukoliko je vec primoran da koristi proxy firme onda mu nema spasa... (ne moze da nadovezuje proxy-je).
[ Darko Lekic @ 06.06.2003. 17:51 ] @
A kako ja sada da pokusam sa anonimnim proxujem.Koji anonimni proxy da pokusam da koristim i kako se to podesava u Windows 2000 koji je umrezen.Da li se to menja
u nekom meniju u IE5 . Ajde pomozite mi ljudi , nervozan sam da ne kazem frustriran sam zbog ove situacije
[ Shadowed @ 07.06.2003. 14:54 ] @
Pogledaj linkove na http://directory.google.com/Top/Computers/Internet/Proxies/Free/
Inace podesavanje proxy-a u IE-u je Tools>Internet Options>Connections>Lan Settings, cekiras Use proxy settings for your LAN... bla bla, i upises ie servera i port.
[ dotnet @ 07.06.2003. 18:21 ] @
Pozdrav

Na http://www.openproxies.com/ imas listu proxy servera pa probaj.
[ L I L I T @ 08.06.2003. 05:22 ] @
Citat:
caiser:
Nisam iz holandije
Nisam neki paranoik


hm pa ajd da ti verujem ovo holandiju al za paranoju ..teško
pogotovu kad neko sedne pa počne da džara po logovima ;)
[ caiser @ 08.06.2003. 13:46 ] @
Bas me interesuje ko je taj neko. :)
[ L I L I T @ 09.06.2003. 05:26 ] @
... pitaj boga ...
[ manca @ 10.06.2003. 17:19 ] @
moze li neko da mi kaze bas tacno kako da sredim da budem anoniman na netu...imam anonymiser(program)

PZO!R
[ caiser @ 10.06.2003. 20:42 ] @
Citat:
L I L I T:
... pitaj boga ...


Mislis Gojka? :D
[ L I L I T @ 11.06.2003. 02:57 ] @
naravno .... ;)
[ Habo @ 15.08.2003. 14:07 ] @
Citat:
Darko Lekic:
Da li jos postoji neki dobar sajt preko koga mogu anonimno da surfujem
.Probao sam sa www.anonymizer.com
ali nece nista da otvori recimo mail na yahoo , serbiancafe i td
Hvala na bilo kakvom savetu


Lekicu,

evo ti adrese:


http://nonymouse.com/anonwww.html

Habo
[ ~Eho_Sound~ @ 14.11.2003. 23:15 ] @
Ovaj poslednji link za anonimne server je neispravan! Jel moze neko da kaze neki drugi sajt?
I koji je to holandski server? Necu da mi pise IP vec ocu neku stranu adresu!
I sta mi treba, da bi saznao IP adrese npr. ljudi koji su mi bili na sajtu??


[Ovu poruku je menjao ~Eho_Sound~ dana 28.12.2003. u 17:47 GMT]
[ Darko Lekic @ 18.11.2003. 17:16 ] @
Probaj preko ovoga

http://anonymouse.ws/anonwww.html
[ Darko Lekic @ 18.11.2003. 17:23 ] @
najbolje da se ide preko ove adrese i samo se izabere engleski jezik i onda imas da biras slanje emaila i surfovanje

http://anonymouse.ws
[ ~Eho_Sound~ @ 12.12.2003. 06:58 ] @
Ja kao sad idem preko nekog anonimnog proxy, ali bas i nije tako...
<--------
Nasao sam proxy na onom sajtu, negde gore u tekstu navedenom, i u IE isao u Tools>Internet Options>Connections>LAN settings i tu ubacio IP adresu tog proxy-ja i njegov otvoreni port i nista....
sad i dalje pokazuje da pristupam preko InfoSky........?
[ Pwog @ 17.12.2003. 01:24 ] @



http://anonymizer.autistici.org/english/
[ Buum @ 17.12.2003. 12:11 ] @
Ako želite potpuno anoniman surf koristite program Stealther. U jednoj ranijoj temi sam dao prilično detaljno objašnjenje kako se taj program koristi.

Evo te teme: http://www.elitesecurity.org/tema/15562/
[ Pwog @ 17.12.2003. 15:59 ] @
Buum, mozes li mi pomoci oko cracka, odnosno linka ako nije problem? Gde god da kliknem ne nalazim sta mi treba (ili ne vidim) a uz to nemam pojma nemacki (sve mi neki nemacki hakeraj sajtovi).
[ Pwog @ 17.12.2003. 16:18 ] @

2 ~Eho_Sound~:


Trebalo bi proxy da podesavas u:

Tools>Internet Options>Connections>

- pa kod Dial-Up settings ides u "settings..."

- pa kod Proxy Server cekiras "Use a proxy server", gde pises ime proxy-ja i port
[ l1nk @ 17.12.2003. 23:37 ] @
Program se zove Surf Anonymous mozete ga naci na http://www.sa6ry.com/ inace je odlican za anonimno surfovanje, na pocetku automacki kupi proxy adrese sa vise od 10 sajtova, zatim proverava validne i automacki ih menja po potrebi i za program koji mu zadate da kontrolise, sve u svemu odlican je i radi...


Opis:
Are you looking for a way to change your IP address ? Are you looking for Anonymous Web Surfing ?
Are you suffering from hackers ?
Do you want to increase your Online Privacy ?
Are your IP address blocked by certain site and you cann't enter it anymore ?.
Are you looking for FREE Proxy List ?
Do you want to hide your OS & Browser Version ?
Do you want to run MSN behind firewalls ?
Do you want to hide your IP while chatting in MIRC, ICQ, MSN, Kazaa...etc
If yes,then SurfAnonymous is your way
SurfAnonymous offer you the solution from A to Z, it Includes:
1- Proxy Hunter - Search the net for proxies
2- Proxy Analyzer - Analyze Proxies speed,type,location ..etc
3- Proxy Capture - which force the applications to use proxies even if they do not support it by default.
4- Proxy Pool - where you can manage your proxies and eliminate bad proxies.

SurfAnonymous is fully automatic. You don't need to have any knowledge of setting up proxy connections. Just "drag the mouse" over the application you want to change its IP and watch.
[ Buum @ 18.12.2003. 14:38 ] @
Citat:
Pwog:
Buum, mozes li mi pomoci oko cracka, odnosno linka ako nije problem? Gde god da kliknem ne nalazim sta mi treba (ili ne vidim) a uz to nemam pojma nemacki (sve mi neki nemacki hakeraj sajtovi).


Jao, nisi valjda skinuo verziju na nemačkom jeziku? Preuzmi englesku verziju da se ne bi zajebavao sa deutche jezikom. Ostalo ću ti poslati preko privatne poruke.
[ Pwog @ 18.12.2003. 23:18 ] @
2 Boom:

Jao, nisi valjda skinuo verziju na nemackom jeziku? Preuzmi englesku verziju da se ne bi zajebavao sa deutche jezikom. Ostalo cu ti poslati preko privatne poruke.

Ne, nisam skinuo nemacku verziju. :) Ma gde to da skinem! Prvo sto sam uradio kada sam procitao tvoju poruku jeste da sam otisao na Altavistu da trazim crack (ako vec znam gde je "brava", da prvo nadjem odgvarajuci "kljuc"). Medjutim nisam ga nasao, jer je sve na nemackom bilo!?

Pozdrav
[ ~Eho_Sound~ @ 19.12.2003. 08:55 ] @
Stealther je samo za Xp! Jel ima neki za Win98?
E sad bi trebalo da mi promenio Infosky....idem anonimno?
<--------
[ Pwog @ 19.12.2003. 18:16 ] @

Ma, skonatao sam da je najbolje koristiti neki servis, ako mi se surfa anonimno. Nema potreba da sve vreme budem anoniman; ipak nisam toliko ugrozen. :)


To ~Eho_Sound~:

Probaj ovaj:

http://www.multiproxy.org/
[ ~Eho_Sound~ @ 20.12.2003. 00:27 ] @
caiser:

Jel mozes da mi kazes gde si nabavio IP tog proxy-ja (holandskog) ili gde ih ima?
Ili mi jednostavno reci ne ki proxy i port, pa da mi ne ispisuje samo IP vec ime nekog stranog provajdera.......


[ Buum @ 20.12.2003. 02:57 ] @
Citat:
~Eho_Sound~:
Stealther je samo za Xp! Jel ima neki za Win98?
E sad bi trebalo da mi promenio Infosky....idem anonimno?
<--------


Grešiš! Ja sam aktuelnu verziju 2.7 skinuo poodavno i bez problema sam je koristio na Windowsu 98. Jedino ako nije u pitanju neki novi build - kod mene je 5.0.3.32.