[ zvonko033 @ 11.01.2007. 11:29 ] @
Probao sam sve sto znam ali strahujem da je kvar u pitanju a garancija mi je istekla pre desetak dana. Naime cesto a posebno u prvih pet sest minuta nakon ukljucivanja kamere, objekt koji sam odredio za snimanje gubi ostrinu to jest fokus i slika postaje nejasna a ako promenim objekt snimanja desi se da se slika sama izostri ali ne mora da znaci. Kada upotrebim rucno zumiranje i priblizim malo ili odaljim onda se slika izostri ali nakon nekoliko sekundi opet zamuti i posle par intervencija sa rucnim zumiranjem uspem nekako da ustabilim ostrinu, ali ako idem na neki drugi objekt i pomerim zum opet isti problem i posle desetak minuta sve se samo od sebe ustabili i najcesce nemam vise problem ali do tada izgubim masu dragocenih kadrova. Probao sam sa prebacivanjem sa auto na manualno fokusiranje ali isti problem. Upotrebio sam i reset da otklonim mogucnost neke lose postavke ali ne vredi. Nadam se da jos uvek ne poznajem dovoljno moju kameru. Pozdrav Zvonko.
[ Sasa_NS @ 13.01.2007. 10:54 ] @
Moraćeš do servisa... Da je kamera ispravna, ne bi sigurno imao takvih problema. Fokus uvek mora da bude brz i konstantan (promena je maltene neprimetna - čak i kod moje dosta jeftinije NV-GS 22), bez obzira na zumiranje...
[ zvonko033 @ 16.01.2007. 11:57 ] @
Sasa zahvaljujem se, bio si u pravu. Konstatovan je kvar u senzoru koji regulise merenje udaljenosti od objekta. Pozdrav Zvonko.