[ grkid @ 11.01.2007. 15:24 ] @
Imam problem sa prebacivanjem para sa Moneybookers-a na racun u Srbiji. Jednostavno, povucem novac na racun u Srbiji, ali isti ne stize. Verifikacioni kod sa prvom transakcijom nije stigao u banku, te su mi ga poslali pismom na kucnu adresu. To sam resio. Sada opet nesto nije u redu. Mislim da je u pitanju verifikacija mobilnog telefona, jer mi kraj te opcije u profil-u stoji upitnik. Da li je neko imao slican problem? Punih mesec dana mucim se sa tim. Ne razumem bash najbolje kako da verifikujem broj svog mobilniog telefona. Ako neko zna zamolio bih ga da mi pomogne? Hvala unapred!!!
[ SHOMI_NS @ 11.01.2007. 17:17 ] @
Ako si koristio Visa Virtuon karticu, uplatu na nju ni nemozes da dobijes jer ona sluzi samo za placanje preko Interneta.Sto se tice deviznog racuna, moras imati IBAN i swift kod da bi primio uplatu na racun.

Pozdrav....
[ MinaPopovic @ 11.01.2007. 22:11 ] @
Poslednjih pola meseca mnogi imaju problem oko prebacivanja novca sa Moneybookersa na devizni racun u Srbiji. Novac jednostavno ne stize. Ja sam ovaj servis koristila nekoliko puta i sve je bilo u redu, ali u ovom periodu ima dosta problema. Dala sam nalog 3. januara i novac jos uvek nije stigao na devizni racun. Neki ljudi smatraju da novac kasni zbog praznika i da sve ide dosta sporije. Ranije je bilo potrebno maksimalno 5 radnih dana. Sto se tice mobilnog telefona ja nisam vrsila nikakvu verifikaciju, a novac je stizao bez problema. Takodje sam zabrinuta, i znam bar jos pet ljudi koji cekaju i ne znaju sta se desava.
[ grkid @ 12.01.2007. 10:42 ] @
Ja sam pokusao prvi put da prebacim novac josh 12. dec ali se nista nije desavalo sve do kraja meseca. U medjuvremenu sam im napisao vishe mailova , a prvi put su mi odgovorili 28.dec sa obrazlozenjem da ce moj zahtev proslediti odeljenju za transakcije. Novac na racun su mi vratili tek 3.januara opet sa nekim obrazlozenjem da obratim paznju na detalje prilikom povlacenja novca. Istog dana sam po drugi put povukao pare na racun u Srbiji i sve do danas nisu legle. Sinoc sam im opet napisao mail, a i danas cu.
Sto se tice verifikacije mobilnog telefona, ja sam prilikom registrovanja upisao svoj mob. i sada mi traze da ga verifikujem, da bi eventualno mogao da koristim sms servis prilikom svake transakcije. Ta opcija mi se nalazi u profil-u, a pored nje stoji mali upitnik, pa pomislih dal to nije razlog sto pare ne stizu(ti mali detalji).
Mina, ukoliko ti legne novac javi, a i ja cu, cisto da znamo kojim tokom plovi ladja!
[ MinaPopovic @ 12.01.2007. 12:03 ] @
U kojoj valuti cekas novac? Nekima koji cekaju u eurima je vec danas stiglo. Ja cekam dolare i tu je izgleda problem zato sto pare treba da prodju kroz posrednicku banku u USA i tu izgleda nesto koci.
Zvala sam banku i jos uvek nista...
[ grkid @ 12.01.2007. 13:03 ] @
Cekam iznos u dolarima....
[ electropioneer @ 12.01.2007. 17:59 ] @
Na koju srpsku banku saljete pare i kako vam pocinje swift?
Citao sam pre da ne valja slati vise mailova zaredom moneybookersu i da to produzava vreme do odgovora.
[ grkid @ 12.01.2007. 18:37 ] @
Banca Intesa..... mislim da swift nije u pitanju jer sam vec imao inicijalnu transakciju od 20$, pre nekih mesec dana
[ electropioneer @ 12.01.2007. 19:10 ] @
Izgleda da je problem nastao zbog deljenja zemlje.

http://www.elitesecurity.org/t...blem-sa-verifikovanom-karticom

Nebitno za Moneybookers formular za slanje, ali pre par meseci gledao sam info na Banca Intesa sajtu i vidim da se u medjuvremenu promenio posrednik (Intermediary) za naplatu u USD. On je sada:
BCITUS33
INTESABCI S.P.A.
NEW YORK, NY, USA

[Ovu poruku je menjao electropioneer dana 13.01.2007. u 11:40 GMT+1]
[ abc @ 14.01.2007. 18:27 ] @
Jos se niko nije "pohvalio" da su mu pare legle sa MB-a koje je povukao u zadnjih dvadesetak dana. Izgleda da su svi transferi od sredine decembra do danas "otisli u etar". Problem je izgleda nastao zbog cepanja drzave i novih kodova i oni jos uvek "rade na problemu". I ja cekam od sredine decembra ali do danas-nista.
[ Dukidule @ 14.01.2007. 19:33 ] @
Sada je sve jasnije:

Citat:
Dear mr. Dukidule, (ovo sam ja promenio, naravno)

Thank you for contacting us on this issue. Due to the recent split of Serbia and Montenegro there are some delays in processing payments to these countries, and withdrawals sometimes come back. We will check the status of your payment with our bank and will inform you accordingly. In case the payment gets returned, we will suggest that you wait about a week before you request a withdrawal anew.
We are sorry for the inconveniece this might cause you. We would like to assure you that the processing to Serbia will be fixed at any moment, so that no such delays appear again. If you have any further question on the matter, we will be more than happy to assist.

With best regards,
your moneybookers team
[ djura1 @ 15.01.2007. 12:42 ] @
Ovo sam ja dobio od njih pre neki dan:

Citat:

We would like to inform you that we are running technical updates in our system concerning the recent split of your country in two, for which bank wire withdrawals cannot be processed at this time. The updates are expected to be completed at any moment, but we kindly ask you to allow us some time, in order to resolve this issue. However, please note that we are not able to provide you with a reasonable time-frame when this issue will be solved.

In addition, please note that, we have forwarded your case to our Payments Department, in order to confirm whether it will be possible to send your funds manually or not. Once we have their feedback, you will be informed via e-mail.

Thank you for understanding and excuse us for the inconvenience we may have caused you.

Kind Regards,


Ne mogu da verujem da im treba vise od mesec dana da izvrse te promene na sistemu. Mislio sam da su nase firme najgore, ali eto, ima ih i na zapadu. Ne znam ima li svrhe da ih gnjavim ako mi ne odgovore uskoro?
[ grkid @ 15.01.2007. 19:42 ] @
Mislim da nema svrhe cimati ih jer sad znamo sta je po sredi. Zamislite koliko im samo mail-ova dnevno stigne od ljudi iz Srbije i Crne Gore. Ja sam tri puta pisao, a odgovora nema. Kad bude, bice....Daj boze da to srede do kraja meseca
[ djura1 @ 16.01.2007. 07:11 ] @
Ovo je poslednja informacija od njih:

Citat:

According to the information from our Payment Department, the following transaction:

2****** 03 Jan 07 15:02 Withdraw *********************** USD

has been cancelled because of incorrect bank details. Please be kindly asked to double check thed etails with your bank and make sure that yuo have the correct ones (according to the new standards in yuor country) and attempt the transaction again, it should be successful.

We hope you find this information useful.


Sto je najsmesnije, bas pred novu godinu, kad mi nije uspela prva transakcija, isao sam u Intesu da mi proverim da li se nesto menjalo u instrukcijama za prenos, i naravno, guska koja tamo radi dala mi je iste kao i ranije.
Ne razumem se mnogo u bankarske stvari, ali mislim da bi sad IBAN broj trebao da bude u formatu RS***********, umseto CS******. Takodje, SWIFT bi valjda trebalo da bude DBDBRSBG, umesto DBDBCSBG.
Danas cu ponovo da odem do banke da proverim to.
[ djura1 @ 16.01.2007. 09:56 ] @
Izgleda da nisam bio u pravu. Bio sam u banci, i nista se nije promenilo, ni SWIFT ni IBAN. A moneybookers insistira da su informacije pogresne. Ovo me stvarno izludjuje. Poslao sam im odgovor na prethodni mail, pa cu ds vidim sta kazu.
[ grkid @ 16.01.2007. 10:13 ] @
Meni je takav isti mail stigao 28.DEC, a novac na racun su mi vratili nakon 15 dana (povukao sam novac josh 13.DEC). Problem traje od mnogo ranije. Djuro, odakle ti informacija da je doslo do promene u SWIFT-u IBAN-u CS i ostalim podacima?
[ djura1 @ 16.01.2007. 14:30 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...ove-oznake-za-srpski-dinar-RSD

Ne znam da li se to odnosi na ovaj slucaj, ali imam takav utisak.

Zatim ovo:
Citat:

has been cancelled because of incorrect bank details. Please be kindly asked to double check thed etails with your bank and make sure that yuo have the correct ones (according to the new standards in yuor country) and attempt the transaction again, it should be successful.


Vidis da ovde pominju "nove standarde" za nasu zemlju. Koliko sam ukapirao gledajuci SWIFT i IBAN format, u njima mora da stoji i dvoslovna oznaka zemlje (CS za Srbiju i Crnu Goru), pa nekako mislim da to pravi problem.
Posto je nova oznaka za Srbiju RS, u valjda bi to trebalo da stoji umesto CS. Medjutim, u banci kazu da je sve po starom. Moram da priznam da me ovo izludjuje.

Jos jedan podatak:
http://www.nbs.yu/serbian/zakoni/2_2_2_2_22.pdf

Izgleda da se novi kod primenjuje od marta.
[ grkid @ 16.01.2007. 15:35 ] @
Mislim da si nasao resenje. Vremenski pocetak ovog problema sa moneybookersom vezuje se od prilike za taj 9.decembar kada su nasi promenili oznake. Ja sam 6. decembra imao prebacivanje para, a nakon toga sve je krenulo nizbrdo. Kada su mi 28. dec vratili novac poslali su mi potpuno isti mail, kao sto si ti gore naveo. Ocekujem da mi sutra opet vrate novac koji sam povukao 3.januara, jer mi je danas od moneybookers-a stigao mail da su moj zahtev prosledili odeljenju za transakcije i da ce mi vratiti novac.
Josh gomila ljudi ima isti problem u poslednjih mesec dana.
Ja imam racun u Intesi, ali mislim da su poprlicno nesposobni da daju prave informcije, te cu sutra otici do neke druge banke i detaljno se raspitati u vezi promena.
Zamolio bih ljude koji citaju ovaj post, a koji imaju isti problem da se raspitaju u svojim bankama i da okace informacije.
A joj.....boli, joj kako boli kad zivish u Srbiji
[ Sentient @ 16.01.2007. 16:07 ] @
Pozdrav ljudi,

Imam isti problem, pare sam withdraw-ovovao jos 7-og Januara i evo nema ni odgovora od supporta a u banci nemaju pojma nista iako su svesni da je problem zbog promene oznake CSxxxxxxxx u RSxxxxxxx ali to kao 'jos nije stupilo na snagu' i se 'nista nije promenilo' i da ostali ljudi normalno primaju wire iz inostranstva. Ono sto ja mislim je da se to desava samo nama koji smo u je***oj Banci Intesi, a koliko vidim svi mi koji kukamo ovde idemo preko ove banke, jesam li u pravu?

Da li je uopste neko primio pare od moneybookers-a preko ove banke ovog meseca?

Ja sam uradio malo istrazhivanje i nasao sam link gde je neki gdin Vladimir Filipovic (swift partner) odrzhao predavanje kako banke da predju na nove swift kodove. Evo linka: http://www.cis.co.yu/news.htm#RSUGM2006Q4

Ono sto isto znam je da u Intesi pare od moneybookersa idu preko nemacke banke COMMERZBANK AG D - 60261 Frankfurt am Main. Da li njih nekako kontakirati posto je ocigledno da se pare 'zaglavljuju' tamo?

Mislim da bi bilo dobro da svako od nas prenese 'history' svoje situacije ne bi li nekako zajednicki resili ovaj problem. Zahvaljujem se svima koji su podelili svoja saznanja.
[ abc @ 16.01.2007. 16:19 ] @
Meni su danas na MB vratili poslednju transakciju na komercijalnu koja se zagubila u decembru (ne obavestavajuci me na e-mail) i ne obavestavajuci me da li ce novac ako ga ponovo povucem na isti IBAN stici u Srbiju. A pre dva dana su mi u komercijalnoj potvrdili da su SWIFT i IBAN jos uvek isti. Imam utisak da ne treba povlaciti novac dok nam sto rece "djura1" u bankama ne daju IBAN koji ce da pocinje sa RS*******
[ grkid @ 16.01.2007. 17:28 ] @
Definitivno ne treba povlaciti novac, ali jedna cinjenica veoma ubija
ZAKON POCINJE DA DE PRIMENJUJE 3.MARTA 2007.GOD, shto znaci da ce novi kodovi tek tad biti aktivni, shto je po meni opet suludo jer na hiljade ljudi ceka transakcije, sto preko platnih kartica, sto preko bankovnog racuna.
Ukoliko je ovo za 3.mart stvarno, a problemi su poceli od tog famoznog 9.dec., dolazi se do jednog veoma prostog zakljucka:

NASOJ ZEMLJI JE POTREBNO MALO MANJE OD CETIRI MESECA DA U POGON STAVI NOVE KODOVE.

ZIVELA SRBIJA!!!
[ djura1 @ 17.01.2007. 08:27 ] @
Nisam siguran da li je problem na nasoj ili njihovoj (moneybookers) strani. Na oficijelnom SWIFT sajtu (www.swift.com), kod Intesa banke je isti kao sto je i bio, znaci sa CS. Takodje, na IBAN strani ECBS sajta (http://www.ecbs.org/iban.htm) format IBAN broja je isti kao sto je bio.
Takodje, ne znam da li je problem samo sa moneybookers, ili i sa ostalim uplatam iz inostranstva. Da li je neko skoro primio wire transfer iz inostranstva i preko koje banke?
[ grujicd @ 17.01.2007. 08:43 ] @
Meni je pre 2 dana stiglo od ShareIt-a, na racun u raiffeisien banci. Bez kasnjenja i problema.
[ grkid @ 17.01.2007. 09:01 ] @
Sinoc cam dobio informaciju od lika sa foruma na krstarici da novac povucen posle 10.1 u komercijalnoj banci stize bez kasnjenja.
Nista mi nije jasno....

[ djura1 @ 17.01.2007. 09:33 ] @
Onda mora da je problem sa moneybookers-om, ili bankom preko koje salju pare. Od njihove tehnicke podrske nema mnogo vajde, slao sam im mejlove, cak sam zvao i telefonom, i uvek kazu "obavesticemo vas sto pre"....
[ grkid @ 17.01.2007. 11:36 ] @
Mada, lik mi je posle odgovorio da i njemu neke stvari nisu jasne u smislu da nekima pare stizu, a nekima ne.....Mozda ima veze sa tim sto je dolarska isplata. Neko u postu je napisao da je intesa promenila korespodenta za dolarske isplate...mozda je to problem....
[ Sentient @ 17.01.2007. 16:56 ] @
Ja sam zvao moneybookers pre sat vremena, gde mi se javio neki kostunica-type lik. Prica je uglavnom ista da se ne ponavlja, ne vezuju se za vreme, ono sto mi je rekao je da bi stvar trebala da se reshi 'durring one buisness week' ali cisto sumnjam. Uglvnom rekao mi je da transfer mora da se otkaze, sto sam ja i hteo da zahtevam od njega, i da ce mi se pare pojaviti na moneybookers-u do sutra. Plan mi je da vratim nazad pare poslodavcu i da trazim da mi uplati preko WU-a. Jednostavno, vishe nemam strpljenja da se stvari reshe same od sebe kako vidim da ovde ljudi cekaju pare i po mesec dana.

May the force be with us. Zhivela napredna Srbija!

Citat:
Mada, lik mi je posle odgovorio da i njemu neke stvari nisu jasne u smislu da nekima pare stizu, a nekima ne.....Mozda ima veze sa tim sto je dolarska isplata. Neko u postu je napisao da je intesa promenila korespodenta za dolarske isplate...mozda je to problem....


Problem je sa svim valutama, meni ne stizu evri vec 10 dana. Bilo bi lepo ako bi neko dosao i rekao da je primio normalno preko moneybookersa i preko koje banke. Koliko ja vidim problem su korespodenske banke preko kojih se salje novac, i izgleda da moneybookers uvek ide preko istih banaka u Nemackoj(€) i USA($). Da li neko zna nekoga ko je primio novac i preko koje banke?
[ StinkyBomb @ 18.01.2007. 21:12 ] @
Imam RF virtuon karticu, nedavno "izvadjena".
Jedno malo drugacije pitanje u vezi sa MB,
da li radi virtuon kartica na MB, da li se moze uplacivati, nemam nameru da se igram na kladionici , znaci nikakvo primanje novca, samo trosenje. :)

A drugo pitanje, moze li se slati na neciji drugi racun isto takodje ima MB racun ?
Posto nisam nasao neki drugi nacin da se salje novac IZ Srbije van, pa pokusavam nekako da nadjem neki kanal za prenos.
MB --> MB
[ grkid @ 19.01.2007. 15:21 ] @
Na forumu dizajnzona.com ljudi pishu da su im legle pare povucene posle 10.januara...Jedan od njih ima racun u Intesi....sto znaci da je stvar profunkcionisala.....Meni je problem sto pare na MB racun nisu vracene.Pocecu po dva mail-a dnevno da saljem....Da li su josh nekom u medjuvremenu legle pare?
[ MinaPopovic @ 20.01.2007. 20:02 ] @
I meni su se pare vratile na Moneybookers racun- nalog od 3. januara. Ne znam da li mi treba da vrsimo izmene kodova- s' obzirom da oni rade update.
Inace, i ja imam racun u Intesi.
[ Sentient @ 20.01.2007. 21:47 ] @
Citat:
MinaPopovic: I meni su se pare vratile na Moneybookers racun- nalog od 3. januara. Ne znam da li mi treba da vrsimo izmene kodova- s' obzirom da oni rade update.
Inace, i ja imam racun u Intesi.


Ja sam stupio u kontakt sa likom sa dizajnzone gde se isto dosta raspravljalo o ovome. Kako svi kazhu pare povuchene posle 9-og januara stizu regularno posle 2-3 dana na devizni racun, bez promene kodova. Problem je napravio moneybookers koji je stavio na snagu nashe nove kodove neznajuci da ne stupaju na snagu do 3-eg marta, a to sam zakljucio tako sto wire transfer/swift sa nashim trenutnim(starim) kodovima normalno funkcionishe na svim ostalim servisima. Izgleda da su konacno ukapirali.
Meni je problem sto mi pare jos uvek nisu vracene na moneybookers. Koliko ste uglavnom cekali da se pare vrate nazad na MB?
[ MinaPopovic @ 20.01.2007. 22:15 ] @
Citat:
Sentient: Ja sam stupio u kontakt sa likom sa dizajnzone gde se isto dosta raspravljalo o ovome. Kako svi kazhu pare povuchene posle 9-og januara stizu regularno posle 2-3 dana na devizni racun, bez promene kodova. Problem je napravio moneybookers koji je stavio na snagu nashe nove kodove neznajuci da ne stupaju na snagu do 3-eg marta, a to sam zakljucio tako sto wire transfer/swift sa nashim trenutnim(starim) kodovima normalno funkcionishe na svim ostalim servisima. Izgleda da su konacno ukapirali.
Meni je problem sto mi pare jos uvek nisu vracene na moneybookers. Koliko ste uglavnom cekali da se pare vrate nazad na MB?

Sto se mene tice bilo je potrebno 13 dana da se pare vrate na Moneybookers racun. Pre toga sam im poslala poruku preko messaging centra. Otprilike istog dana kada su mi odgovorili pare su vracene. Ne znam da li to ima neke veze...
Inace, bila sam na dizajnzone forumu i saznala novu "lepu" vest- da moramo da damo izjavu u banci po kom osnovu dobijamo novac (neki novi zakon). Ne znam da li to moze da stvori neke komplikacije. Ove su sasvim dovoljne...
[ Sentient @ 20.01.2007. 23:48 ] @
Sto se tiche tih izjava to su najobicnije gluposti ako mene pitas. Razlicite banke razlicito postupaju po tom pitanju. U EFG Banci su me na svaku uplatu zvali telefonom i pitali razlog uplate, u Nacionalnoj Grckoj banci su mi trazili pismenu izjavu + kopiju ugovora sa poslodavcem. U oba slucaja sam rekao/napisao da je honorarni posao u pitanju i pare su bile available sutradan. U Intesi me nista do sada nisu pitali, ne znam da li su sada i oni poceli da praktikuju to. I to nije novi zakon, meni se to desavalo jos pre pola godine.
[ djura1 @ 21.01.2007. 08:30 ] @
Ja sam juce dobio pare koje sam povukao preko kreditne kartice. Ne usudjujem se da probam wire transfer, jer jos nisam dobio nikakvo obavestenje od moneybookersa, a ovaj mail sam dobio 18. januara

Citat:

Please be kindly informed that we currently need to process an update in our system for the withdrawals to your country of residence and especially for the country code used. Please kindly note that once this update has been successfully processed the withdrawals should go through successfully . Please kindly allow a bit more time so that the update can be successfully completed and you will be able to process your withdrawal via our system.


Tako da nisam nacisto sta da radim. Moze li neko da potvrdi da wire stvarno radi?
Inace, za povlacenje para preko kartice izgleda postoji neki dnevni limit od oko 500 EUR.
[ Sentient @ 23.01.2007. 12:19 ] @
Citat:
djura1: Ja sam juce dobio pare koje sam povukao preko kreditne kartice. Ne usudjujem se da probam wire transfer, jer jos nisam dobio nikakvo obavestenje od moneybookersa, a ovaj mail sam dobio 18. januara
Tako da nisam nacisto sta da radim. Moze li neko da potvrdi da wire stvarno radi?
Inace, za povlacenje para preko kartice izgleda postoji neki dnevni limit od oko 500 EUR.


Wire transfer sa srbijom radi, bilo direktna uplata ili preko nekog servisa, niko se ne zali da nije primio sa ShareIt-a ili 2Checkout-a. Jedini je problem moneybookers koji je kao sto sam rekao primenio nashe nove kodove pre vremena.
Je li mozes da mi kazes za to povlachenje preko kreditne kartice, jel u pitanju MasterCard (posto sam i ja u Intesi)? Jel to ima neke veze ja naprimer imam trenutno limit u visini jedne plate, tj. trenutno mogu da imam toliko para na kreditnoj?
[ InfoPano @ 23.01.2007. 15:41 ] @
Da li biste bili zainteresirani za isplatu u kešu (Novi Sad, Beograd i ostali veći gradovi) uz proviziju od 10-ak procenata ?
Tj. prebacite pare na naš moneybookers nalog, a mi organizujemo isplatu (umanjenu za 10%) u EURO ili US$ u mnogim većim mestima u Srbiji. Otprilike, potrebno je nekih 7-10 dana za celu transakciju da se izvrši.
U ovom slučaju, nema nikakvih MAX limita (500 EURA i slično) . . .

[ djura1 @ 24.01.2007. 07:49 ] @
@ Sentient

U stvari, ja sam koristio VISA electron debitnu karticu. Na Master ne mozes da primas uplate, samo VISA. Ovo sam dobio od njih juce, kao odgovor na zalbu koju sam podneo:

Citat:

We would like to sincerely appologize for the inconvenience we have caused you. However, we are still running the updates in our system concerning the recent split of your country in two. We regret to inform you that we cannot provide you with a reasonable time frame when this issue will be resolved. We just would like to suggest you to keep using the credit card withdrawal option, until this issue is resolved. Please note that you can withdraw up to 500 EUR per single transaction, and 1500 EUR per week, but we cannot lift up your credit/debit card withdrawal limits, because they are imposed by our credit/debit card processor.

[ miki78ns @ 27.02.2008. 21:06 ] @
Nije niko rekao kako se verifikuje broj mobilnog telefona, gde da kliknem da mi posalje taj 6-cifarski pin code, popunim sve i kliknem confirm ali nista se nedesava, koliki je onaj minimalni iznos jeli 0.5e?
A inace ona opcija da nekom posaljem sms po ceni od 0.15e sam probao i radi.
[ nbsoft @ 20.03.2008. 01:51 ] @
Posto nije bilo postova vezanih za banke iz Crne Gore, cini mi se, evo da ja share-ujem svoje iskustvo... Dakle, verifikovao sam adresu na MoneyBookers-u, mobilni telefon, otvorio devizni racun u NLB Montenegro banci. Pare sam dobio na jednom kladionicarskom sajtu, prebacio na moneybookers, withdraw-ovao na devizni racun, posao u banku i lijepa zena mi rekla da su legle pare. Eto tako. Postoji i nacin da se prebace pare kod nas heeeej ;)

PS: Ako se ovo broji kao reklama onda cu editovati post, medjutim postoji nacin kako da dobijete pare preko neta na vas racun bez provizije. Sajt www bet-at-home com je kladionicarski sajt i mozes da withdraw-ujes pare jednom mjesecno bez provizije, pa kome se ne zuri, prebaci pare sa MoneyBookers-a na ovaj sajt, a onda i na svoj devizni racun(posto ima ta opcija na sajtu).