[ indicator1 @ 11.01.2007. 19:32 ] @
Znaci kako i cime uraditi kompresiju i ubaciti titl, u koji format kompresovati...
[ ipacid @ 12.01.2007. 20:32 ] @
Imas program Lonely Cat SmartMovie Converter, program ima dva dela, jedan se instalira na kompjuter (enkoder) a drugi na telefon (player) i obicno mora da se "registruje", tj. da bi program bio "siguran" da ga koristis za telefon, kad ubacis taj player u telefon, on prema tvom IMEI-ju racuna kod kojim registrujes program na kompjuteru.
Al' to je sve nebitno, sto li sam se ja zaneo toliko!?

Taj program je predvidjen za Series 60 telefone (symbian). Medjutim ti u programu kojim enkodujes mozes da menjas parametre (kvalitet enkodiranja, kodek, valjda i rezoluciju, zvuk...), ima i title da se ubaci. I ti sad uzmes obican film u avi formatu od 700MB i podesis da ga konvertuje u format koji tvoj telefon podrzava (mpeg4, 3gp) i on ga pretvori. I ti dobijes 3gp file od 50mb (recimo) koji mozes da pustas na svim telefonima koji mogu da reprodukuju 3gp.

Ovo gore je teorija. Mislim, nije sve teorija, ja sam u praksi uzeo video fajl i konvertovao ga u 3gp fajl od 50 mb. TJ. nisam ceo fajl, isekao sam 90mb od celog fajla od 700MB, jer bilo bi bezveze da cekam sat vremena da bi na kraju ustanovio da ne radi, pa sam zato probao sa manjim fajlom. I od 90 mb sam dobio 3gp od 5-6MB, ne secam se. i on je lepo radio. E, al' me posle mrzelo da cekam da se veliki fajl konvertuje, a i nisam imao 50 mb prostora na kartici i telefonu, jer na telefonu imam samo 32, a i karticu imam od 32, tako da je sve ostalo u domenu teorija. E, a sad kad imam vecu karticu mrzi me da uradim to. Svejedno, ako hoces ti probaj. I bilo bi lepo da ovde objavis rezultate.
[ bebana @ 12.01.2007. 22:43 ] @
Ima li ko SmartMovie. Imam neku demo verziju koja nece vise da radi.