[ voj@ @ 12.01.2007. 21:20 ] @
Cao svima, evo ima vec i oko dvije nedelje kako se patim sa kodecima u
beskonacnim i bespomucnim pokusajima da ponovo gledam filmove na mom PC-u.
Naime sve je ferceralo/radilo sasvim ok dok nisam instalirao Sky Star 2 i
kodek koji defaultno dolazi sa programom za gledanje - Prog DVB, pa
Elecard Kodek koji je bio trial. neko je vrijeme bilo sve ok, a onda sam
primjetio da mi je slika na DiVX i DVD filmovima totalno kockasta i losa,
neostra, dupla, blijeda!
Deinstalirao sam kodeke, ponovo instalirao mnogobrojne kodek packove, ali
slika je i dalje bila ista. Cak i kada sam sve deinstalirao, mogao sam da
pokrecem filmove sa istim kvalitetom slike. Remove dll fajlova kodeka sam
pokusao i manuelno da uklonim, a brisao sam i iz registryja nazive,
kljuceve kodeka koji su instalirani na sistemu, ali kada iz device
managera pogledam properties za video codecs, oni su i dalje tu!
Instalirao sam Windows Media Player 10, pa su mi sada DVD filmovi iz njega
ok, ali kada ih pustim iz Power DVDa opet ista situacija, dok su DiVXovi
isti! Reinstalirao sam i Prog DVB i Sky Star 2 drivere, kao i sve playere.
Konfiguracija je: AMD Athlon XP 2200+, 1GB rama, ok to je i nebitno, a
graficka ATI Radeon 9200 sa novijim Catalyst driverima(nisam ih
reinstalirao)
Koliko sam shvatio neki se codec registrovao kao defaultni za pustanje
filmova a ja ne znam kako da ga uklonim ili da mu skinem permisiju za
pustanje video zapisa. Eto kada sam instalirao WMP 10, DVD je ok ali
DiVxovi isto! Windows nisam reinstalirao.
Postoji li mogucnost i na koji nacin da uklonim sve codece, pretpostavljam
da, kada deinstaliram sve playere i codece necu moci gledati nikakav video
zapis, pa da ponovo instaliram neki codec pack kako bi mi slika bila ok.
Nadam se da sam bio jasan i da ste razumjeli moj problem, unaprijed hvala
u pokusaju da mi pomognete kako bih ponovo mogao gledati filmove :)!
[ Boki70a @ 12.01.2007. 22:21 ] @
Bash se napati...moje saucheshce....
Mislim da je problem sa default kodecima koji su stigli sa Sky Star 2...i da su instalirani sa visokim 'merit'... pa bez obzira koji ti novi kodek pack instalirash, program za gledanje uvek vuche ovaj sa visokim meritom a kodeke iz kodek pack-a zapostavlja jer su oni sa nizim "merit"....to bi trebalo da bude najracionalnije objashnjenje.....
Inache deinstalacijom programa za Sky Star 2, ne znachi da ce se i kodeci koji su se instalirali sa njim takodje deinstalirati....preporuka za deinstaliranje bilo kog programa ne koristiti default Windows Add/Remove pprograms vec neki specijalizovani softver u te svrhe...recimo ja koristim "Your Uninstaller! 2006" - odlichno obavlja svoj posao... retko kada se desi da ostavi za sobom neshto prilikom deinstalacije.
Elem...mislim da bi ovo trebalo da bude reshenje: Skini DirectShow Filter Manager sa http://www.softella.com/dsfm/index.en.htm
Startuj ga i pod opcijom "DX Cat: DirectShow Filters" nadji te problematichne kodeke....selektuj i klikni na "Show filters properties"...otvorice ti se novi prozor i tu mozesh da regulishesh visinu "merita" za selektovani kodek...mada ti je moja preporuka da u ovom sluchaju koristish "UnRegister Filter" koji ce za trajno da izbaci taj problematichni kodek iz DirectShow-a....mislim da bi ovo trebalo da upali.
Pozdrav

P.S. DirectShow Filter Manager ti takodje daje lokaciju na kojoj se nalazi .DLL ili .AX ili neshto slichno tome odgovarajuceg filtra ili kodeka , tako da uvek mozesh sve to manualno da obrishes da budesh za vjek vjekova siguran da ih nema vishe na tvom hard disku.

P.S. za donji post
U ovakvim sluchajevima se deshava da cak i deinstalacije ne pomazu...
Mislim da FFDshow kao sam nije dovoljan...vec je potrebno josh i pride instalirati Haali Spliter(MartoskaSpliter) i VSfilter.dll(DirectVobSub)




[Ovu poruku je menjao Boki70a dana 13.01.2007. u 00:06 GMT+1]
[ Mister_rap @ 12.01.2007. 22:22 ] @
Pozdrav,
Onda kreni sa deinstalacijom svih video plejera i editora, potom ukloni preostale kodeke.
Probaj da reprodukujes neki film nakon toga!
Zatim instaliraj recimo ffdshow a codec pakove zaboravi :)
Javi da li ima ikakvih poboljsanja.

PS. Ovo uradi ako ti ne upali gornji post.
[ Cileinteractiv @ 13.01.2007. 00:38 ] @
I na kraju opet bi bilo najbolje reinstalirati ceo sistem i ne gubiti vreme. A posle na sistem staviti samo ffdshow, matroska spliter, vob sud kao što ste spomenuli i naravno neki mpeg2 dekoder npr. cyberlink. Kodek pakove zaobiđi.
[ Boki70a @ 13.01.2007. 01:52 ] @
Mislim da je najbolje izbegavati reinstralaciju celog sistema ukoliko je to moguce ako postoji reshenje...mislim glupo bi bilo da posle svakog slichnog zajeba deinstalirati sistem..oduzima vreme i zivce a josh pogotovu ako imash oko 100gb stvari na hard disku koje morash da backup-ujesh a nemash od koga da pozajmish prazan HDD shto je uglavnom sluchaj....pa pitanje je da li ce iz prve da ti uspe instalacija....pa instaliranje svih potrebnih programa ponovo...kreiranje particija ako je potrebno itd itd
Naravno ako ne postoji adekvatno reshenje za nastali problem....reinstralacija celog sistema je jedina pomoc.
E sad da se ti ne bi zezao da posebno instalirash kodeke(josh pogotovu ako si neiskusan sa njima) kao shto smo naveli, moj svet ti je da koristish CCCP codec pack...on je bukvalno sastavljen od neophodnih kodeka i splitera a ujedno dobijash sa njim i dva izvrsna plejera Zoom Player i Media Player Classic. Mozesh da ga skinesh sa: http://www.cccp-project.net
Ako se neshto ne mirishesh sa kodecima tu ti je VLC i MPlayer....mana im je shto si ogranichen samo na njih jer koriste svoje interne kodeke za dekodiranje...a dosta programa u Windowsu koristi iskljuchivo DirectShow filtre i kodeke koje cccp moze da ti pruzi.
Pozdrav

P.S......e da zaboravih da kazem da bi zaokruzio celu tu prichu sa kodecima potreban ti je i WMP 11 jer sa njim dolaze DirectShow kodeci i spliteri za WMV,WMA,ASF koji ne postoje ni u jednom codec pack-u jer su oni autorsko pravo samog majkrosofta....mada postoji caka i oko ovoga, windows mora da ti bude "genuine" ako zelish da instalirash WMP11.



[Ovu poruku je menjao Boki70a dana 13.01.2007. u 10:50 GMT+1]
[ voj@ @ 16.01.2007. 23:21 ] @
Ljudi samo da se mnogo zahvalim na odgovorima, problem sam rijesio tako sto sam pomocu navedenog programa - DSFGMR jednostavno podesio za odredjene codece opciju "do not use", za koje sam smatrao da su problematicni i sada je sve kao ranije, jos jednom hvala mnogo i pozdrav
[ sergio2matrox @ 16.01.2007. 23:37 ] @
u computer menadgemant - device menager - sound video and game controllers - video codecs
definitivno mozes da skines sta hoces
[ Shon3i @ 17.01.2007. 11:23 ] @
Citat:
sergio2matrox: u computer menadgemant - device menager - sound video and game controllers - video codecs
definitivno mozes da skines sta hoces
Da ali tu su samo VCM/ICM (VFW) odnosno ACM codeci.
[ sergio2matrox @ 18.01.2007. 09:54 ] @
a?