[ PreSvega @ 06.06.2003. 18:20 ] @
Pokusavam da provalim neke stvari u org.podataka pa ako ima zivog coveka koji ovo zna neka pomogne ko boga ga molim.
Pitanje je, kako konkretno OS posle obrade jednog sloga index-sekvencijalne datoteke, trazi neki sledeci slog? Kome se obraca za info. i kojim redosledom ?
Prim.
1) Ako je sledeci kljuc veci, da li se prvo u centr.mem. iscita tekuci blok (koji je u c.mem.) do kraja pa ako se ne nadje u tek.bloku ide na index (koji, tekuci list ili glavni index)
2) Ako je // manji, da li se onda prvo iscitava tekuci blok od pocetka (dokle, do preth.obradj.sloga ili opet (sto je suvisno) do kraja), a zatim ako se ne nadje u tek.bloku obraca indexu (kojem?) ?

Na ova pitanja ponukao me je neobjasnjivo(meni) veliki broj pristupa datoteci u primerima na str.254,255 u Moginovoj knjizi StrukturePodataka...(Novosadski FTN) /ako neko ima ovu knjigu/.
Molim objasnjenje sa sto sitnijim crevcima.

Ne upucujte me na liter. jer vec rovarim po 3 knjige!
[ byTer @ 06.06.2003. 19:41 ] @
Kolko se meni cini ovo je teshka mashinerija
[ Gojko Vujovic @ 06.06.2003. 21:04 ] @
Ja mislim da ovo nema veze sa informacionim sistemima pa ću prebaciti temu u drugi forum.
[ tOwk @ 07.06.2003. 01:26 ] @
Ja mislim da se u toj knjizi koristi neka naročita terminologija, pa će svima ostalima biti teško da odgovore, osim ako se problem dodatno ne pojasni.