[ Ivek33 @ 13.01.2007. 15:06 ] @
Problem je slijedeći. ( popratit ću to slikama radi boljeg razumijevanja problema)

Želim napraviti tablicu u Excelu koja će zbrajati Binarne brojeve po sistemu Logičkog "AND" koji se koristi za dobivanje Mrežne adrese iz kombinacije IP adrese i Default Mrežne maske.

Nije mi problem ako binarne brojeve pišem pojedinačno u ćeliju, ali je tada problem konvertiranje Bin u Dec
No želio bih da zbroj automatiziram tako da mi Excel pomoću svoje funkcije BIN2Dec pretvori Binarni broj u Decimalni a to ne mogu ako je svaka znamenka u posebnoj ćeliji ( bar ja ne znam kako )



Ovo pretvaranje Bin u Dec pomoću funkcije BIN2Dec mogu ako mi je Binarni broj pisan u jednoj ćeliji.

E sada je problem kako dobiti Binarni broj rezultata u jednu ćeliju. Dakle u osam ćelija imam osam znamenki a trebam ih sve spojiti u jedan binarni broj u jednoj ćeliji i da bude redoslijed kako je bio u pojedinačnim ćelijama.



Ovo je problem i zna li netko kako ga riješiti i općenito DA LI JE UOPĆE MOGUĆE? da se ne patim i istražujem dalje.

[ lampica @ 13.01.2007. 18:15 ] @
Evo predloga za prvu varijantu...
[ Ivek33 @ 13.01.2007. 23:48 ] @
Citat:
lampica: Evo predloga za prvu varijantu...

Ovaj tvoj prijedlog riješava većinu problema ako samo koristim prvu varijantu. ( ako ne nađem drugu onda će to biti to ).
No volio bih znati da li postoji i ova druga mogućnost.

BTW: od silnog dumanja kako da riješim ja sam koristio CONCATENATE(";B5;" ";C5;" ";D5;"......) što mi nije dalo rezultata pa sam se zato i javio. Zbrljao sam u toj funkciji, a primjer te funkcije sam postavio na web, morao sam to ispraviti.

Hvala ti na trudu i pomoći.

BTW: MOžeš li mi reći zašto si koristio ovu proširenu formulu?
=BIN2DEC(CONCATENATE(CONCATENATE(B13;C13;D13;E13);CONCATENATE(F13;G13;H13;I13)))

kada funkcionira i ova formula
=BIN2DEC(CONCATENATE(B4;C4;D4;E4;F4;G4;H4;I4))


[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 14.01.2007. u 01:45 GMT+1]
[ Brz_na_tastaturi @ 14.01.2007. 01:41 ] @
Standardno problem sa vodećim nulama u excelu se rešava upisivanjem apostrofa tj znaka ' ispred brojčanog podatka koji sadrži vodeće nule i to ne utiče na operacije sa brojevima (ako je podatak iza znaka ' broj).

Možda ovako
[ lampica @ 14.01.2007. 12:36 ] @
Citat:
Ivek33

BTW: MOžeš li mi reći zašto si koristio ovu proširenu formulu?
=BIN2DEC(CONCATENATE(CONCATENATE(B13;C13;D13;E13);CONCATENATE(F13;G13;H13;I13)))

kada funkcionira i ova formula
=BIN2DEC(CONCATENATE(B4;C4;D4;E4;F4;G4;H4;I4))


Ubacivala funkcije pomoću dijaloga Insert Function, i za CONCATENATE mi je nudio samo 5 argumenata. Nisam se udubljivala da li može više od toga nego sam uradila tako kako stoji.
Odlično ako može da primi svih osam argumenata, to lepo pojednostavljuje formulu...
[ Ivek33 @ 14.01.2007. 17:28 ] @
Citat:
lampica: Ubacivala funkcije pomoću dijaloga

........hvala ti i sorry za oslovljavanje , nisam znao spol ;-).

Citat:
Brz_na_tastaturi: Možda ovako

......da bi čovjek riječi rekao, riješenje jedno i drugo je ono što sam tražio sada samo moram sve to iskombinirati.
BTW: znao sam za pisanje apostrofa ispred nekog broja koji ima na početku nule i tada se automatski centrira u lijevo. Ali nisam nikada ni pomislio da vršim neke računske operacije s njime. Hvala i tebi.

bye4now