[ dr_med @ 14.01.2007. 21:51 ] @
Kako pristupiti osobnom racunalu s nekog drugog mjesta i uzeti neki dokument koji mi treba? Jeli to moguće? Gdje imaju uputstva ako je moguce? Cuo sam i vidio da se moze preko modema upaliti racunalo kod dolaznog telefonskog poziva.
[ calexx @ 15.01.2007. 14:55 ] @
Moguće je uz nekoliko uslova. Prvi je da uopšte može da mu se pristupi tj da ima javnu adresu ili eventualno ako je u nekoj mreži da se dozvoli pristup. Drugi je da se instalira neki softver za to, može i onaj iz XP-a. Ja koristim Remote Administrator pošto jedan PC nije na XP a u okviru njega ima i opcija File Transfer pa je prebacivanje fajlova jednostavno.
Postoji nekoliko načina da se udaljeni PC uključuje ali zavisi od konkretnog računara. Ja za ovo koristim ruter, ili pristupim onom računaru koji je stalno na vezi pa onda ruteru ili eventualno, mada to izbegavam, podesim ruter da može da mu se direkt pristupi od spolja.
[ coa @ 15.01.2007. 22:02 ] @
pc anywhere ?
[ petersonic @ 16.01.2007. 11:48 ] @
Moze....
Instaliraj program Hamachi na racunare koje zelis da se spojis i sa kog zelis da se povezes.
Kad instaliras program pogledaj na sajtu kako se to radi (ima dosta slika za lakse razumevanje) sajt:
http://www.microsoft.com/windo...ty/getstarted/remoteintro.mspx
ili malo opsirnije:
http://en.wikipedia.org/wiki/Remote_Desktop_Protocol
[ sasa77ar @ 16.01.2007. 12:14 ] @
Jedno glupo p[itanje ali mislim da moram da pitam
calexx da li mora da i jedan i drugi korisnik da koriste program kao sto si rekao remote Administrator,ili bilo koji drugi.
ja koristim remote control preko msn-a .i radi super.
[ sasa77ar @ 16.01.2007. 12:18 ] @
i jos jedno pitanje
kako radi radmin
kako se steluje , moze li malo objasnjenje

hvala
[ calexx @ 16.01.2007. 17:15 ] @
Verovatno je potrebno da isti program bude na ove strane. Konkretno, kući sam instalirao radmin server na oba računara i definisao lozinke i portove koje koriste. U firmi sam instalirao radmin viewer (pa samo njegov .exe prebacio i na fleš) pa se logujem na neki od dva kućna.
Šta te tačno interesuje?
[ suadhm @ 17.01.2007. 07:37 ] @


Ako su oba računara na internetu i ako su obe konekcije brze probaj sa programom: LogMeIn.

www.logmein.com
[ sasa77ar @ 17.01.2007. 11:31 ] @
neko malo upustvo ,kako se steluju portovi ,,sta treba ovamo sta tamo

nemam predstavu.
[ suadhm @ 17.01.2007. 13:12 ] @


Što se tiče portova, ne treba ništa dirati.
Osim ako imaš Firewall, onda ga moraš isključiti ili napravi exeption za ovaj program.
Podešenja su sledeća:

Sa www.logmein.com skini program logmein.exe, instaliraj ga na računar na koji hoćeš da se kačiš sa udaljene pozicije.
Prethodno na tom sajtu moraš otvoriti svoj nalog, besplatno je.
Kada instaliraš progam, podesi ga pomoću wizarda, lako je. Potrebno je da je taj računar na što bržoj internet konekciji, npr. ADSL.
Sledeće je da odeš na ručunar sa koga hoće da pristupiš prvom računaru, a to može biti bilo koji računar sa internet konekcijom i uloguješ se na www.logmein.com na svoj nalog, koji si prethodno kreirao.
Tamo ćeš naći dugme Add Computer, pritisni ga i dodaj ovaj prvi, potrebno je da znaš podatke koje si unio pri instalaciji programa logmein.exe na prvi računar: password, ime računara, ...

Probaj nije teško.
Pozdrav.
[ petersonic @ 17.01.2007. 13:57 ] @
Dali si se ti nekad povezivao preko njih, koliko je uopste sigurno se povezati na drugi PC preko weba?


mmwc edit: član 7 pravilnika


[Ovu poruku je menjao mmwc dana 17.01.2007. u 19:27 GMT+1]
[ suadhm @ 17.01.2007. 14:14 ] @


Jesam, koristim i dalje ovaj način povezivanja, ako nisam u mogućnosti na neki drugi način da obavim posao.

Sigurno???
Šta je uopšte više sigurno na netu?
Čim izadješ na net, više nisi na sigurnom. Uvijek neko prati i gleda.

P.S. Ovaj program ne otvara posebnu sesiju na kompu, već dijeli već postojću, tako da ako neko sedi za tim računarom na koji pristupaš
on vidi sve šta radiš.

Ovaj program koristi ugradjenu Windows funkciju, kao uostalom i svi drugi programi ali na malo transparentniji način, Windows Remote Assistance.


[ calexx @ 17.01.2007. 18:17 ] @
Citat:
sasa77ar: neko malo upustvo ,kako se steluju portovi ,,sta treba ovamo sta tamo

nemam predstavu.
Pa i ja sam jednom probao, igraj se malo. ;)

Kao što sam napisao, na server makini se podesi password i eventualno port ako je potrebno. Njemu je default 4899 pa ako ide preko rutera ili kroz firewall, da znaš koji da propustiš. Ako je iza rutera a hoćeš da pristupiš još nekom računaru, samo tom drugom promeniš port.

Na viewer strani podesiš konekciju na svoju IP adresu (ako se često menja, onda to moraš posebno da rešiš) i konektuješ se koristeći definisani pass.

Za sigurnost ... ako je PC stalno na internetu, uvek postoji mogućnost da ga neko napadne. To može da se desi i kad si pored njega a da ne vidiš. Meni je stalno na vezi onaj koji eMulira dok drugi, na kome je ono što je malo važnije, uključujem po potrebi.
[ banzaiii @ 18.01.2007. 00:21 ] @
Citat:
petersonic: ...koliko je uopste sigurno se povezati na drugi PC preko weba?

Ukoliko se primene sve mere bezbednosti, dovoljno je sigurno.
Npr. za RAdmin
- promeni se port sa default vrednosti (meni se desilo da tokom kratkog testiranja neki belosvetski hakerčić proba da pristupi portu 4899, ali firewall još nije bio podešen da propušta taj port pa je samo izbacio upozorenje)
- stavi se dugačak password
- podesi se opseg adresa sa kojih može da se pristupi
- ne dozvoli se RAdmin serveru da se podiže sa Windowsom već se pali po potrebi
[ calexx @ 18.01.2007. 18:50 ] @
Citat:
banzaiii: - ne dozvoli se RAdmin serveru da se podiže sa Windowsom već se pali po potrebi
Ovo je malo problematično, ja sam imao običaj da ga uključujem kad pođem na posao ali se nekad desi da zaboravim i onda moram da nađem nekoga ko će da svrati i startuje ga. Sada koristim sheduled opciju windowsa i startuje se otprilike kad dođem u firmu a gasi kad mi završi radno vreme. Naravno, taj PC je uvek uključen.
[ Nuclear_Spirit @ 20.01.2007. 03:55 ] @
Log Me In radi iznenadjujuce dobro
[ dr_med @ 21.01.2007. 08:43 ] @
probao sam ja to ali nisam zadovoljan. ponovno pitanje... Mogu li pristupiti svom racunalu koje nije na internetu a da ja pozivam telefonski broj linije na koju je racunalo prikopcano... Odnosno znam da to mogu samo kad pozivam taj broj opet netko mora biti kod moga racunala da prihvati poziv. Moze li se namjestiti da se automatski prikopca?

Citat:
calexx: Ovo je malo problematično, ja sam imao običaj da ga uključujem kad pođem na posao ali se nekad desi da zaboravim i onda moram da nađem nekoga ko će da svrati i startuje ga. Sada koristim sheduled opciju windowsa i startuje se otprilike kad dođem u firmu a gasi kad mi završi radno vreme. Naravno, taj PC je uvek uključen.



U opcijama modema a mislim i u BIOSU moze se namjestiti da prilikom poziva na telefonski broj modem startuje racunalo
[ plavigor @ 21.01.2007. 15:13 ] @
Neko je još na početku teme preporučio PC Anywhere. To je odličan program za udaljen pristup računaru preko Dial-up-a. On preuzima kontrolu nad udaljenim računarom što ti, verujem, neće biti problem.
Inače, i od WinXP-a možeš napraviti Dial-in Server. U jednoj od Top tema u Home Networking-u je to objašnjeno.

Moja preporuka je ipak PC Anywhere.
[ calexx @ 21.01.2007. 17:59 ] @
Citat:
dr_med: U opcijama modema a mislim i u BIOSU moze se namjestiti da prilikom poziva na telefonski broj modem startuje racunalo
To sam probao i radio početkom devedesetih a sada mi je to manje interesantno. Taj PC koji sam pomenuo ne bih ni mogao da uključujem pošto ga i ne gasim, mislio sam na startovanje radmina a ne računara. Sada Windows startuje i zaustavlja radmina pa ne razmišljam o tome. Drugi PC koji nije stalno uključen startujem preko rutera koji ima opciju wake on pa mi ni tu nije problem. :)
[ driversax @ 25.01.2007. 09:38 ] @
Remote desktop
[ dr_med @ 26.01.2007. 17:08 ] @
nista me od ovog nije zanimalo....
Za sve ove programe je potrebno znati IP adresu a kod dial-up adresa nije staticka. Mogu li ja pozvati to racunalo jednostavno pozivajuci telefonski broj na koji je spojen a da na tom racunalu ima napravljen incoming conection?
[ calexx @ 26.01.2007. 19:28 ] @
Predložen ti je PC Anywhere, jesi li ga probao? Za početak probaj kada je udaljeni PC uključen i startovan Dial-in server a kasnije probaj i uključivanje na tlf poziv.