[ koleNS @ 15.01.2007. 00:35 ] @
Od nekih video snimaka napravio sam DVD (i obrisao original). Naknadnim pregledom narezanog DVD-a video sam propust, nisam isekao deo koji je visak (par sekundi) a nalazi se oko sredine snimka.
Da li mogu taj deo (VTS_01_2.vob) da "izvucem" i da :
1 -uvucem u npr. Vegas 7 ili Mpeg Video Wizard,
2 -isecem visak, exportujem kao mpeg2,
3 -to konvertujem u vob ili samo preimenujem mpg u vob,
4 -dam mu originalan naziv (VTS_01_2.vob),
5 -vratim ga na mesto gde je bio prethodni i
6 -to sve ponovo narezem na DVD ?
Da li ce DVD raditi normalno iako sam skratio jedan vob, a da se to ne primeti prilikom reprodukcije? Ili je potrebno nesto uraditi i sa BUP i IFO fajlovima?
Ili neko ima bolje resenje?
Hvala unapred !

[ Misa_exclusive @ 15.01.2007. 10:59 ] @
Iskopiraj sadržaj tog DVD-a još jednom u HDD i sa tom kopijom isprobaj da li hoće, tako da ti jedna kopija ostane u slučaju da neće.
E sad, najbolje je da u mpeg video vizard ili Vegas učitaš .IFO koji je za ceo video snimak i to edituje, ponovo izrendaš u mpeg2 i napraviš DVD.
[ koleNS @ 15.01.2007. 22:41 ] @
Imam tri vob-a : VTS_01_1.vob + VTS_01_2.vob i VTS_01_3.vob. Izmena koju treba da uradim je u drugom.
Da li to znaci da ne mogu samo taj vob da promenim (skratim), vec moram sve ponovo?
[ deks007 @ 16.01.2007. 15:22 ] @
Mislim da moras sve ispocetka , imas fajl koji je za ceo snimak pa natenane . Pozdrav !
[ Cileinteractiv @ 17.01.2007. 00:58 ] @
Pozdrav. Ne moj samo zamenuti fajl jer neće raditi, pokrenuće se film ali će stati kada se u reprodukciji dođe do VOB-a koji si zamenuo. Učitaj DVD u Video Wizard, postavi VOB1, sredi VOB2 i postavi na Timeline VOB3 pa opet eksportuj DVD, tako neće biti rekompresije. Ili nakon sređivanja eksportuj u Mpeg pa napravi dvd u nekom drugom softveru.
[ koleNS @ 17.01.2007. 23:26 ] @
Znaci moja teorijska postavka resenja problema ne bi funkcionisala !
Hvala na savetima !!!
Pozzz...