[ Vladica Savić @ 15.01.2007. 07:09 ] @
Pozdrav ljudi, trazim neki programcic pomocu koga bi mogao da nadgledam koje sve fajlove poziva neki EXE fajl. Znaci koje datoteke koristi (pokusava da koristi) i sl. Takodje i kojim kljucevima registar baze pristupa.
Pozdrav, Vlada
[ Shadowed @ 15.01.2007. 11:42 ] @
FileMon i RegMon sa www.sysinternals.com mada su to sad ujedinili ali sam zaboravio kako se zove program (procmon mozda).
[ Vladica Savić @ 16.01.2007. 08:57 ] @
Sa RegMog (nesecam se koja verzija) sam radio i pre nadgledanje registra, ali nisam nesto preterano odusevljen njime, on nadgleda sve procese (servise) koji rade i u pozadini sistema, a koji nisu direktno povezani sa programom koji ja zelim da nadgledam. Evo sta mi se jos desilo dok sam testirao RegMon, napravio sam program koji ce da pristupi samo jednom kljucu u registru, a RegMon je registrovao jos preko 100 pokusaja da se preko mog programa pristupi registar bazi, a pristup bas tom kljucu koji sam ja isprogramirao nigde nije registrovao
Ima li jos neki program slicne namene (bolji od RegMon-a)?
A sto se tice nadgledanja podataka, FileMon jos nisam isprobao, ali ako je i on ovakav, daj predlozite jos neki kao alternativu.

Pozdrav Vlada
[ brainbuger @ 17.01.2007. 23:26 ] @
Process Monitor (procmon) - Objedinjuje i Filemon i Regmon, i ima dosta novih unapredjenja kao i mnogo detaljniji filter.
http://www.microsoft.com/techn...andthreads/processmonitor.mspx
[ Shadowed @ 17.01.2007. 23:57 ] @
RegMon kao i FileMon imaju filtere tako da mozes da ogranicis na prikazivanje samo jedne aplikacije.
Veliki broj pristupa se uvek desava i to je vezano za opste funkcionisanje programa. A to da nije prijavio i taj pristup koji si namerno pravio mi je vrlo cudno. Da nisi prevideo u onoj gomili?
[ Vladica Savić @ 18.01.2007. 08:51 ] @
Citat:
Shadowed: RegMon kao i FileMon imaju filtere tako da mozes da ogranicis na prikazivanje samo jedne aplikacije.

Da ali je opet problem sto ce se prikazivati svi procesi koji nisu pozivani direktno u kodu, vec koji su "potrebni" i windows-u dok radi sa tim programom.
Citat:
A to da nije prijavio i taj pristup koji si namerno pravio mi je vrlo cudno. Da nisi prevideo u onoj gomili?

Pa, posle desetak sati mucenja, moze i to da se desi... Mada mislim da nisam.