[ kompozitor @ 15.01.2007. 10:57 ] @
Neki vst instrumenti imaju par polja , obicno na pocetku klavijature , koja sluze za menjanje tehnike sviranja ( uvek su druge boje ) .

Zanima kako da to napravim od akai semplova .

Imam ritam , akusticnu gitaru , recimo tri razlicita programa , koje hocu da menjam u toku pesme .

Kako da napravim da mi promeni sempl , pritiskom na odredjenu dirku . Nije mi resenjenje da za svaku promenu ritma imam zasebnu midi traku u sekvenceru .

Radim sa Kontakt 2

Pozdrav ...


[ ton_majstor @ 15.01.2007. 20:12 ] @
Mislim da treba da koristiš velocity-switching, tj. da se semplovi menjaju u zavisnosti od jačine udaranja u dirku, kao i u prirodi. Odredi im se range od koga do koga reaguju, pa još i cross-zone, ma milina!

Ne koristim nijedan sw-sampler, pa ne znam kako to da uradiš u Kontaktu.

Pozdrav!
[ kompozitor @ 16.01.2007. 10:32 ] @
To znam uraditi , ali ja bih hteo nesto drugo .

Na primer na tonu C3 imam dva sempla , sempl A i drugi sempl B , a na tonovima C0 i D0 imam " prekidac " koji samo ukljucuje/iskljucuje jedan od ova dva sempla .

Kad pritisnem C0 + C3 , svira prvi - sempl A , a kad pritisnem D0 + C3 svira drugi - sempl B .

Pozdrav ...
[ vindic8or @ 17.01.2007. 02:02 ] @
hm, pa moze. stavis samplove na C0 i D0 sa digitalnom tisinom, i C0 stavis u CUT grupu sa samplom B, a D0 u CUT grupu sa samplom A. trapavo ce da radi, ali radice.

znatizelji nikad kraja, pa el mozes da nam kazes zasto ovako to radis? zasto ne stavis sample A i B na C3 i D0 (bilo gde) respektivno i kad ti trebaju zajedno lupis obe note, kad ti trebaju odvojeno lupis jedan key, kad ti trebaju zajedno opletes dva keys?
[ ZID @ 17.01.2007. 06:58 ] @
To hoces onaj fazon kao kod Stradivari Solo Violin-e? To je lijepo odradjeno kod ove violine http://www.garritan.com/stradivari.html,pa ako je imas prepisi postavke i primjeni na semplove koje hoces.
[ ton_majstor @ 17.01.2007. 15:04 ] @
Aha, sad sam shvatio... pa imaš onda gotov VSTi, koji to radi sa orkestarskim zvucima, barem tako piše.

http://www.synful.com/

Citat:
Synful Orchestra automatically generates natural phrasing and
articulation. It is not a sampler or a sample library. It's a new way
to create realistic and expressive orchestral music.

Automatically Creates Natural Phrasing and Articulation

Synful Orchestra responds to the performer. When you play a phrase with
legato and detached notes, with accents, and pedal nuances, Synful
Orchestra responds with realistic sounding slurs, tonguing, and bowing.
No laborious editing of performances to select from a limited set of
articulations in a sample library.


Pozdrav!
[ kompozitor @ 18.01.2007. 07:10 ] @
Citat:
vindic8or:znatizelji nikad kraja, pa el mozes da nam kazes zasto ovako to radis? zasto ne stavis sample A i B na C3 i D0 (bilo gde) respektivno i kad ti trebaju zajedno lupis obe note, kad ti trebaju odvojeno lupis jedan key, kad ti trebaju zajedno opletes dva keys?


Imam ritam gitaru koja u 1. oktavi ima dur , u drugoj mol , trecoj sedmice , cetvrtoj maj ( takav je program ) ...

Treba mi dva ritma + solo akord ( ne svira sve istovremeno ) sto zauzima zajedno oko 15 oktava , a nema toliko i nije pregledno .

Kad bih hteo da promenim ritam , morao bih da transponujem napr. iz 1. oktave u 11.

Ovako su semplovi jedan "preko" drugog , a svira samo onaj koji je ukljucen , korisna stvar .

Pozdrav ...