[ Brrrrmko @ 16.01.2007. 16:20 ] @
Pozdrav!!!

Imam problem sa mreznim adapterom. Ima VIA vt6105 chipset. U XP-u radi normalno. U Debianu:

"lspci" prijavljuje : Ethernet controller VIA technologies inc.: unknown device 3106(rev 8b).

Prvo sam pokusao sa drajverima koji su vec u paketu (via-rhine,tulipan,pcnet32) instalacija: failed. Download-ovao sam drajver za ovaj chipset, kompajlirao, pokrenuo "modconf", drajver koji sam

kompajlirao se pojavio, izabarao sam isti i prijavljuje uspesnu instalaciju.

Probam ponovo "lspci" ponovo prijavljuje isto. konfigurisem "eth1"(posto vec imam eth0) u

"/etc/network/interfaces" i pingujem i sve je dobro,ali kad konektujem na switch, lampica na

switch-u se naizmenicno pali i gasi na 1 sekundu i pri pingovanju drugog racunara samo izadje jedna linija i

kada treba da odgovori nista se ne desava, a sa drugog racunara ping: request time out.

Kad iskljucim ili ukljucim kabl nista mi ne prijavljuje, dok mi eth0 tj. drugu mreznu

prijavi kad je ukljucena odnosno iskljucena na switch.

U modules.conf fajlu imam "alias eth1 rhinefet(drajver)" koji povezuje drajver sa eth1.

Pomoc?
[ rj444 @ 22.02.2007. 09:47 ] @
Sta ti vraca komanda ifconfig?
[ tdjokic @ 22.02.2007. 16:51 ] @
Citat:
Brrrrmko: Pozdrav!!!

Imam problem sa mreznim adapterom. Ima VIA vt6105 chipset.
Trenutno mi je u BIOS-u iskljucen integrisani mrezni adapter ("mrezna kartica"?), cini mi se da je isti kao tvoj i do skoro mi je radio sa Linuxima, a onda je iznenada poludeo i nece, ali samo sa novijim - cim se vratim na neki stariji Linux, on radi. To me je mucilo neko vreme, nisam ni sanjao da se radi o tome i sasvim slucajno sam kupio ekstra mreznu i stavio je u racunar i ona radi sa novijim Linuxima. Od prilike da ova mrezna nema podrsku vise. Kako i zasto - pojma nemam, nisam vise ni istrazivao. Ova nova je Realteck, tako nesto.