[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.01.2007. 22:32 ] @
Nekoliko screenshotova sa TUAW-a.

Prikaz MyDay..novog alata u Office-u :)


[ kUdtiHaEX @ 16.01.2007. 23:51 ] @
Ako mene pitas, izgleda odvratno...
[ DS_Store @ 17.01.2007. 21:38 ] @
Nabasao sam skoro na ovo. Jako prijatno iznenađenje. Izgleda da su za potrebe tamo neke leve platforme ostavili dizajnere da rade kako misle da treba a za sebe su zadržali smrt ekipu. Hvala im za to.

To je smer u kome sve sada ide - Web 2.0, drž, ne daj... Vidi se i na iPhone interfejsu. Ovo sve stvarno super izgleda a da budem iskren jako me interesuje i taj task oriented menu koncept u ovoj verziji Office-a. Živi bili pa videli.
[ Genex 99 @ 15.07.2007. 20:57 ] @
Meni licno stara 2004, je fenomenalna samo da radi intel native. I ovako nije losa al ipak se osjeti transitive prevod koda.
Nova 2008 i nije bas dobro docekana medju zajednicom, zbog ovolikog vremena kasnjenja a i novog interfejsa.
[ madamov @ 16.07.2007. 16:01 ] @
Očekujemo da pojedini korisnici pre nove verzije Officea savladaju pretragu na EliteSecurity forumu. B)
[ Genex 99 @ 22.07.2007. 23:11 ] @
pa ovako zbog igranja, Bogova pojedinijh korisnika, ja sam odlucio napustiti ovaj "famozni " forum. Koliko vidim Moderatorima je bolje da na pojedinim temama stoji prazan vazduh, odonosno da zadnji post bude kako ispraviti neke trivijalne stvari , da bi se pojedini pokazali kao Bogovi....

Gotovo razocaravajuce da svoj stres lijece na taj nacin......


Moje pitanje je bilo sta ocekujete i sta se nadate , a ne sta ste culi? Malo bolje citaj moja pitanja Milane
Ali sada je to svejedno

.....
[ madamov @ 23.07.2007. 13:28 ] @
Da rezimiramo:

Pojaviš se posle par meseci, postaviš novu temu bez prethodne pretrage da vidiš da li smo već pričali o Officeu 2008, ja je premestim tamo (tj. ovde) i skrenem pažnju da bi trebalo da prethodno koristiš pretragu, možda na malo "prisniji" način, i ti se naljutiš.

Ako imaš neki problem što se tiče mog rada kao moderatora, imaš forum i za to, zove se predlozi i pitanja, pa se tamo žali.
[ madamov @ 02.08.2007. 10:49 ] @
Odložiše Office 2008 za januar. Nadaju se da će stići do MacWorld EXPOa u San Francisku, vade sa na isto što i oni u Adobeu (prelezak sa CodeWarriora na Xcode).

http://www.macnn.com/articles/07/08/02/office.2008.delayed/

[ DS_Store @ 02.08.2007. 11:19 ] @
Citat:
Genex 99: da zadnji post bude kako ispraviti neke trivijalne stvari , da bi se pojedini pokazali kao Bogovi....


Taj problem postaje trivijalan tek kada se reši, do tada je krucijalan.

Pokaži malo poštovanja prema ljudima koji hoće da odvoje od svog vremena da pomognu drugima.
[ madamov @ 17.01.2008. 21:12 ] @
Samo da notiramo, kako neko opet ne bi otvarao novu temu, izašla je finalna verzija.
[ markom @ 17.01.2008. 21:25 ] @
... i Entourage i dalje ima problem sa automatskim prepoznavanjem kodnog rasporeda kad je nakacen na Exchange server.

Eh...
[ cikaKosta @ 18.01.2008. 06:53 ] @
Evo i ja da javim utiske o finalnoj verziji.
Pre dve vecheri sam kucao neki seminarski od 30tak strana, i bas sam se igrao...malo su menjali raspored u menijima, ali je nalepsa stvar da je mnooogo brzi u odnosu na beta verziju koju sam takodje imao prilike da koristim. Dosta se brze startuje, i brzi je u radu od bete, koja je sporije radila nego ppc 2004.
[ madamov @ 18.01.2008. 07:43 ] @
Citat:
i Entourage i dalje ima problem sa automatskim prepoznavanjem kodnog rasporeda kad je nakacen na Exchange server.


Ma garant je Apple nešto kriv, gde Microsoft da pogreši, pa on je poznat po tom da su njegovi Mac i Windows proizvodi međusobno kompatiblini. *


* - ja hteo da budem ironičan, jel probao neko da prebaci mailove iz Outloooka sa WIndows u Entourage na Macu? Agonija.

EDIT: typos

[Ovu poruku je menjao madamov dana 18.01.2008. u 11:30 GMT+1]
[ madamov @ 18.01.2008. 07:46 ] @
Citat:
malo su menjali raspored u menijima, ali je nalepsa stvar da je mnooogo brzi u odnosu na beta verziju koju sam takodje imao prilike da koristim. Dosta se brze startuje, i brzi je u radu od bete, koja je sporije radila nego ppc 2004.


Nisam se igrao sa betom, samo sam video one screenshotove i deluje mi da ipak nisu toliko promenili interfejs u odnosu na 2004, u stvari sve mi se čini da su ga promenili vrlo malo. Jedna promena u Excelu mi se najviše sviđa, onaj red sa brojem (adresom) ćelije je sad prvi ispod menija uvek.

Što se brzine tiče, ko intenzivno koristi Office na Intel Macu jednostavno mora da uradi upgrade, mislim da je dovoljno to reći.
[ markom @ 18.01.2008. 11:07 ] @
Meni i dalje brže radi Parallels+Office na Windowsu od native Officea. Mada, da budem iskren, razlog za to je verovatno 45MB veliki fajl sa embedded Visio objektima koje Mac ne podržava, a ne sam Office na Macu.
[ madamov @ 18.01.2008. 12:56 ] @
Kako ima tri verzije Officea 2008, najbolje se bez mnogo kopanja vidi šta koja sadrži vidi ovde: http://www.microsoft.com/mac/products/Office2008/shop-now.mspx

Sećate se iMedia View? Izlgeda ga Microsoft nije kupio da bi ga ubio, rekao bih da je onaj Expression u stvari iMedia View.
[ Bik Koji Sedi @ 18.01.2008. 16:11 ] @
Da li je moguće da ni ovaj Word iz novog Officea nema srpski u listi podržanih jezika?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.01.2008. 17:32 ] @
Citat:
madamov: Kako ima tri verzije Officea 2008, najbolje se bez mnogo kopanja vidi šta koja sadrži


Hvala, ja u poslednje vreme sve češće od softvera uzimam samo ono što mi treba, bez nekih Pro i Premium varijanti. Videh da mi Student verzija savršeno odgovara. Još ako radi brže od bete, odlično.

Citat:
Bik Koji Sedi: Da li je moguće da ni ovaj Word iz novog Officea nema srpski u listi podržanih jezika? :(


Misliš za spelling ili za interfejs?
[ Bik Koji Sedi @ 18.01.2008. 18:16 ] @
Spelling, naravno. O interfejsu ni ne razmišljam, a i ne treba mi.

Ali spelling checker bi mi stvarno dobro došao, ili makar da *prepozna* da je tekst na srpskom, a ne da mi stalno kuka da je tekst na "nepoznatom jeziku" čim otvorim neki dokument sastavljen na PC-ju.

Ili negde grešim? Vidim "Croatian", ali "Serbian" naprosto nema.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.01.2008. 18:25 ] @
Zar Cro bi trebalo da ti odradi posao, ukoliko nije ćirilica?
[ Bik Koji Sedi @ 18.01.2008. 21:40 ] @
Ćirilica je. A i da je latinica, korišćenje hrvatskog čekera nije uvek tako komforno. Osim toga, tako se produkuju dokumenti gde je tekst obeležen kao hrvatski.

Mek koristim odnedavno kao pomoćni računar i prosto mi je neverovatno da u Mac verziji srpski nije podržan makar u tragovima, dok na PC-ju jeste (kako-tako) već blizu deset godina (?).
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.01.2008. 22:45 ] @
1. Nije uvek, ali je daleko komfornije od korišćenja engleskog.
2. Ne vidim u čemu je problem ako je text obeležen kao hrvatski. Poenta je u textu, a ne u tome kako ga kompjuter taguje. Ne kontam, pa zato pitam :)
3. Mnogo više Srba koristi PC, otuda bolja podrška na PC-ju za naš jezik. Simple as that. Kako se razvija korisnička baza, tako će sa njom i sve druge stvari.
[ Bik Koji Sedi @ 19.01.2008. 00:14 ] @
2. Da, ali ako na primer pišeš jedan isti tekst malo na Meku a malo na PC-ju, kao što često moram da radim, onda svaki put taguj kao hrvatski, pa srpski (na PC-ju imam spelling checker), pa na hrvatski itd.
3. Znam. :) Nije ovo ništa strašno, preživeću, ali je ipak razočaranje.
[ Dachaz @ 19.01.2008. 00:42 ] @
Instalirah ga malopre i ne mogu da se opasuljim koliko je spor!
Meni iz Office-a najviše treba PowerPoint jer su nam skoro sva predavanja u njemu, pa sam se nadao da će PowerPoint brže da otvara od Keynote-a... Kad ono đavola.

Čini mi se da ću da ga kantiram...
[ markom @ 19.01.2008. 00:45 ] @
Uzgred, kad reče PowerPoint... Jedno pitanje, ako neko možda zna.

Ja imam stalno prikačen eksterni monitor (TV) i svaki put kad otvorim neki PPT/PPS, glavna prezentacija ide na eksternom monitoru dok na glavnom imam pregled slajdova, ovo ono, što me u principu ne zanima. Kako ovo da isključim, ima li neko ideju?
[ Bik Koji Sedi @ 19.01.2008. 01:42 ] @
Citat:
Dachaz: Instalirah ga malopre i ne mogu da se opasuljim koliko je spor!


Na mom starom PoweBooku mogu brže da kucam no što Word ispisuje otkucan tekst.
[ Dachaz @ 19.01.2008. 02:01 ] @
Kad već spomenu Word - otvorih neki .doc fajl (napisan u Wordu na Windowsu) koji sadrži neke jednačine i ovamo iskočiše sve neki kvadrati (neprepoznati karakteri), a umesto µ je stajao √ itd.
U NeoOffice-u se otvara kako treba, a u Pages-u 90% kako treba - umesto znaka za množenje stoji x - ne znam na koju foru, al' dobro.

Tako da sam se džaba radovao Intel Office-u...
...sledeće čemu se nadam da neće biti džaba radovanje je onaj Aqua OpenOffice (koji se u svojoj beta verziji palio jako brzo, ali više nije radio nego što jeste).
[ Ivica M. @ 30.01.2008. 11:34 ] @
Citat:
Dachaz: Kad već spomenu Word - otvorih neki .doc fajl (napisan u Wordu na Windowsu) koji sadrži neke jednačine i ovamo iskočiše sve neki kvadrati (neprepoznati karakteri), a umesto µ je stajao √ itd.
U NeoOffice-u se otvara kako treba, a u Pages-u 90% kako treba - umesto znaka za množenje stoji x - ne znam na koju foru, al' dobro.

Tako da sam se džaba radovao Intel Office-u...
...sledeće čemu se nadam da neće biti džaba radovanje je onaj Aqua OpenOffice (koji se u svojoj beta verziji palio jako brzo, ali više nije radio nego što jeste).


E, i ja sam se šlogirao kad sam ovo video, ali mi je ubrzo postalo jasno. Word 2007, malo drugačije i bolje tretira jednačine, pokupio je neke fore iz LaTeX-a. Word 2008, nažalost ima stari Equation Editor. Možda u enekom od narednih Update-ova reše. Ipak veliki broj profesora univerziteta u Americi koristi Mac - u ovo sam se lično uverio. Ne verujem da se oduševe kad dobiju seminarske radove od studenata koji koriste 2007.
[ markom @ 30.01.2008. 11:40 ] @
Ja sam ovih dana inače potpuno neuspešno prebacivao docx fajlove (veoma jednostavne) iz Maca na Windows. Na žalost, bojim se da je ovaj Office prilično neupotrebljiv...
[ exsold @ 30.01.2008. 20:03 ] @
A zašto ih ne sačuvaš kao *.doc, a ne *.docx. Ja sam tako razmenjivao podatke izmedju excela bez ikakvih problema. Čak i sa mobile verzijom
[ Slobodan Miskovic @ 24.04.2008. 11:09 ] @
Da li neko ima problem sa prebacivanjem kontakata iz Outlook 2003 u Entourage i da li zna resenje za isti?
[ madamov @ 24.04.2008. 13:37 ] @
Imamo svi, tj. ima ih Microsoft koji po ko zna koji put nije kompatibilan sam sa samim sobom. Nije za neku utehu, ali ni prebacivanje iz Outlooka 5 na Macu (mislim da je to poslednja Mac verzija, posle je došao Entourage) u Entourage je bilo nemoguće.

Nisam probao, ali ako uspeš iz Outlooka da dobiješ vCardove verovatno bi se nešto dalo učiniti. Direktna konverzija, koliko je meni poznato, ne postoji.
[ markom @ 24.04.2008. 22:06 ] @
Naravno, ukoliko se Entourage koristi sa Exchange serverom, ovo radi besprekorno.
[ Zavisan @ 21.05.2008. 19:26 ] @
Zašto ih ne bi snimao u .doc formatu?
Imaš čak i uopciju na novoj 2008-mici da ti automatski sve snima u .doc formatu.


Meni nikako nije jasno, pošto je Microsoft -ovo čedo, zašto malo više ne liči na 2003 ili 2007 sa WIN -a, nego je sam za sebe...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.05.2008. 08:21 ] @
Zato što ga razvijaju potpuno drugi ljudi. I u kontextu GUI-a, nije sam za sebe...liči na prethodne verzije Office-a za Mac, a pošto je verzija za Mac starija od verzije za PC, ispada da je verzija za PC "sama za sebe" :)
[ madamov @ 22.05.2008. 09:02 ] @
Citat:
Meni nikako nije jasno, pošto je Microsoft -ovo čedo, zašto malo više ne liči na 2003 ili 2007 sa WIN -a, nego je sam za sebe...

Zato što su već jednom probali i debelo se opekli. Naime, Office 4 za Maca (tu čijem su sklopu bili Word 6, Excel 5 i Powerpoint 4) je bio direktan port Windows verzije kroz neki kros kompajler i Macovci to jednostavno nisu kupovali, već su kupovali prethodne verzije, tj. najviše Word 5.1. Iako je Microsoft bogat i prodaja Officea za Mac, pogotovo u to vreme, ne čini neki veliki procenat u ukupnoj prodaji MS proizvoda, zašto baciti par stotina hiljada prodatih licenci, pa se MS opametio i oformio Mac BU koji je Office 98 napravio tako da opet izgleda i funkcioniše kao prava Mac aplikacija. I za to su bili nagrađeni, Office je ponovo postao i do danas ostao najprodavaniji softverski paket za Macintosh.