[ Milos Stojanovic @ 18.01.2007. 02:51 ] @
CeBIT 2007: 15.03. - 21.03.

Nešto se nas par drugara sa faxa dogovara da možda idemo ove godine, gledam nešto prethodne teme o CeBITu i niko ne daje konkretne odgovore na neka pitanja.

Konkretno:
- Kako proći najjeftinije za smeštaj? Dakle uslovi me ne zanimaju, tamo ću samo da spavam :) Pretpostavljam da je najbolja varijanta neki Hostel, ali kako naći neki dobar i ne završiti ko u istoimenom filmu ? :)
- Šta mislite o privatnoj organizaciji prevoza sopstvenim kolima? Mi smo nešto računali i trebalo bi da je dosta jefinije od bilo kog drugog prevoza, ako ide nas 5 u kolima. I u vezi sa tim, kako ide to sa Zelenim kartama, međunarodnim vozačkim dozvolama, itd?
- Da li vredi ići na 2-3 dana, tj. da li postoji šansa da se CeBIT obiđe za samo 2-3 dana ? :)
- Kako stoje stvari sa izdavanjem vize studentima, da li bi išlo lakše ako recimo priložim rezervisane karte za CeBIT ili tako nešto?


tnx unapred ;)
[ brudjuz @ 19.02.2007. 08:36 ] @
Probajte preko agencije beogradske agencije OMEGA travel.

Mi sa njom idemo ponovo, jer su skroz OK. Imaju sve kombinacije > privatni smestaj, hotel, avion, voz i.t.d.

OMEGA Travel
Cara Uroša 31, 11000 Beograd
Tel/fax 011 30 33 114, 30 333 80 Tel: 2184 451
www.travelomega.co.yu
[email protected]
[ pctel @ 19.02.2007. 10:43 ] @
Nemacka viza se veoma tesko dobija prvi put. Svi mi se po default-u smatramo za neke ilegalce koji sede i smisljaju razne izgovore da dobiju vizu na 5 dana, predju granicu i uopste se ne vrate. To je lutrija na kojoj ako dobijete na konju ste, sledeci put kad budete trazili videce da ste ljudi kojima se moze verovati i da cete se vratiti ponovo kad ste se vec jednom na vreme vratili. Druga mogucnost je da vam zahtevi za vizu budu odbijeni, to se upisuje u pasos i posle slobodno mozete da zaboravite da cete preci bilo koju granicu EU sledecih nekoliko godina - svi vam samo pogledaju zahtev, pomisle "aha, odbijeni ste, sigurno ne bez razloga" i bace zahtev na gomilu za odbijanje. Ove godine ce Nemacka dati oko 200 viza studentima koji nikada nisu bili u EU, ali koliko sam razumeo to krece tek od aprila i to ce biti mnogo lakse u smislu da ce ambasada organizovati ko ce tamo da vas saceka i malo upozna sa Nemackom. Ne znam koliko lako ce biti upasti medju tih 200, ali za one koji tako odu kasnije ce sva vrata evropskih zemalja biti otvorena. Znaci, sta da vam kazem, taj prvi korak planirajte veoma pazljivo jer od toga zavisi da li cete putovati sledecih par godina.
Ukoliko se odlucite da odete, varijanta sa automobilom nikako nije preporucljiva za prvi put, idealno je da idete organizovanim prevozom sa zajednickom vizom, tada sa 90% sigurnosti mozete smatrati da nece biti problema. Bilo kako bilo za vizu ce vam trebati:
- dva popunjena obrasca
- tri slike novijeg datuma
- pasos sa vazenjem minimum jos 3 meseca po zavrsetku putovanja
- pozivno bismo CEBIT-a (tj. ulaznice za sve dane)
- dokaz o boravku (rezervacija hotela, overeno pozivno bismo drzavljanina Nemacke)
- dokaz o putovanju (rezervacija agencije, autobuske/vozne/avionske karte/saobracajna od kola, vozacka, medjunarodna vozacka, zeleni karton)
- putnicko zdravstveno osiguranje (12 EUR-a za 10 dana)
- dokaz o finansiranju troskova (potvrda o prihodima roditelja + njihova izjava o prihvatanju finansiranja troskova)

Za sve informacije mozes se obratiti predstavnistvu CEBIT za SCG:
ProExpo d.o.o.
Mrs. Djurdjica Hadzi-Pavlovic
Kneza Milosa 57/36
11000 Beograd
SERBIA & MONTENEGRO
Phone: (+381 11) 2 65 92 10
Fax: (+381 11) 3 62 01 61
e mail: [email protected]

Samo ne veruj bas ako ti kazu nesto tipa "sigurno dobijate vizu, nikada nikog nisu odbili", jer je prosle godine nekoliko cek i nekoliko firmi bilo uskraceno za mogucnost da ode na sajam i to ne samo posetilaca, vec i izlagaca!