[ Acid @ 08.06.2003. 12:32 ] @
pozdrav,
Kako da napravim accessovu bazu u kojoj mogu da cuvam slike i kako posle da te slike citam i pisem u vb.net-u. HVALA
[ Shadowed @ 08.06.2003. 12:38 ] @
Pa, po mom misljenju bi najbolje bilo da napravis tabelu u kojoj ces cuvati putanje do slika a same slike da cuvas kao fajlove u nekom direktorijumu(ima). Posle samo procitas putanju do slike i koristis LoadPicture i SavePicture.
[ Goran Rakić @ 08.06.2003. 23:03 ] @
Naravno, možeš koristiti onaj OLE tip polja gde gurneš šta god hoćeš od podataka, za sam vb.net funkcije ćeš morati da se raspitaš u MSDN-u.
[ Sasa Vitorovic @ 26.06.2003. 13:35 ] @
Pozdrav,
Novi sam ovde,ali se dosta dugo bavim vb 6.0.No neke stvari nisam mogao (sam) da provalim.Nadam se da ovo citaju i oni koji jos uvek nisu presli na .net
Da predjem na stvar.To sa ole mi je jasno,ali kad to probam ne radi.Uspeo sam u access xp da kao ole objekat ubacim bmp sliku,zatim sam bazu konvertovao u access97.Picturebox sam lepo povezao sa bazom(preko data kontrole),ali javlja gresku 'invalid picture'.Citao sam help,kaze da uzrok moze biti samo putanja do slike,ali to sam proverio,nije to problem.U help-u vezanom za picturebox ne pise nista konkretno o povezivanju sa bazom.Ako neko bilo sta zna o ovome,neka mi pomogne.
Unapred zahvalan.
[ Deep|Blue @ 27.06.2003. 04:03 ] @
postoji jos jedna varijanta
upisujes slike u bazu u binarnom obliku. samim tim dobijas glomaznu bazu u kojoj imas sve slike i ne trebaju ti putanje.
Po meni, ipak je najbolje resenje u cuvanju putanje do slike u bazi, a slike na hardu.
[ Sasa Vitorovic @ 27.06.2003. 10:03 ] @
Pronasao sam nacin za to,bar u vb 6.0!Stvar je u tome da ne treba picturebox,vec OLE povezivati sa poljem gde je slika u bazi.Povezivanje se vrsi kao i sa svakom drugom vrstom zapisa.Ako ces stavljati slike u bazu pogledaj u msdn-u malo o ole,ali je ipak bolje imati punu kontrolu nad slikama pomocu picturebox-a(sto podrazumeva da u bazi budu samo putanje do slika).