[ Ajvan @ 18.01.2007. 13:37 ] @
| U pitanju je win2K3 Domain, sa oko 150 klijentskih masina, nekoliko file servera, Licence server-om... Interesuje me misljenje koji bi komercijalni antivirusni program bio najoptimalniji za zastitu. Trenutno je na svim klijentskim masinama instaliran Kasperski AVP , dok su Domain kontroleri zasticeni avp-om Nod32 (piratske verzije). Prelazimo na komercijalnu varijantu, jer je Update-ovanje jako problematicno zbog konstantnog isticanja licenci na klijentskim masinama, o podrsci da ne pricam.
Video sam da vec postoji slicna tema ali nisam zadovoljan odgovorima pa da probamo ponovo
hvala... |
[ 75TS @ 18.01.2007. 13:56 ] @
Ja sam radio sa F-secure antivirusom koji je bio instailiran na DC-u, kao av za file server, mail server i kao client menadzer. A na klijentskim racunarima je bila f-secure klijentska varianta. Pokazao mi se kao veoma jednostavan za upotrebu i implementaciju, pogotovo na relaciji server\klijent, klijenske varijante imaju i firewall u sebi, i sve se podesava na serveru a kasnije se u vidu polisa distribuira clientu. Ono sto mi je bilo bitno je da av stvarno radi, tj pronalazi i cisti viruse, reporta ima gomila, integrise se u brauzer pa samim tim kontrolise i sadrzaj istog, cini mi se da postoji i neka varijanta gateway gde mozes da kazes da svi racunari koriste taj gateway za izlaz na net, a da pritom saobracaj kroz taj gateway bude skeniran od strasne av. Inace meni je ovo radilo na nekih 20tak racunara i bilo je licencirano
[ andre2000 @ 18.01.2007. 14:15 ] @
Ja imam super iskustva sa Kaspersky antivirusom, koristim ga i na serverima i na klijentima. Komercijalna verzija, naravno, Business Optimal, optimizovana je za radne stanice u mreži, imaš centralizovano upravljanje i update, milina. Treba malo da uđeš u fazon, ali kad se navikneš super je. Inače sam uvek za Kaspersky rešenja, i za kući, i za posao ("i za oranje i za igranku")
[ BanO @ 18.01.2007. 21:45 ] @
NOD32 definitivno, probao sam u mreži (Win2003) Norton, Mcafee i Sophos i nisam bio zadovoljan (glomazni, spori i znaju propustiti po koji virus). Insatliraj NOD32 Enterprise + Remote Administration Server. Sve je jednostavno, sa servera možeš instalirati sve klijente u mreži, nadgledati rad i podesiti sve moguće. Mislim da je NOD32 najelegantnije rješenje iz razloga što je jednostavan i nenametljiv. Instaliraš sve klijente da rade u silent modu, podesiš da NOD32 briše sve sumnjivo bez interakcije sa korisnikom i možeš mirno spavati. Koristim ga u mreži već dvije godine i niti jedan virus još nije prošao.
[ Ajvan @ 19.01.2007. 08:01 ] @
Jos jedan bitan momenat jeste dostupnost antivirusnog softvera na nasem trzistu. Znam da postoje distributeri za Kasperski i Eset (vec sam ih kontaktirao). Kakva je situacija sa FSecure-om?
Drugo, Gateway je pod Linux-om, a uskoro treba da se preuzme i administracija Mail Server-a koji ce takodje biti pod linux-om (ne znam jos koja distribucija). Interesuje me i varijanta antivirusa za ovu situaciju.
[ 75TS @ 19.01.2007. 08:19 ] @
www.f-secure.co.yu, muslim da ima i varijante za linux, cini mi se da momci koji to rade hoce da dodju i da implementiraju isti i da pokazu sta kako, a i ima tehnicka podrska kod nas.
[ Miroslav Jeftić @ 19.01.2007. 09:05 ] @
Sophos je sasvim ok rešenje takođe. Ima i poseban modul za zaštitu e-mail gateway-a, a ima i svog distributera kod nas.
Copyright (C) 2001-2025 by www.elitesecurity.org. All rights reserved.