[ IDE @ 19.01.2007. 13:59 ] @
Evo ovako...

Imam kod sebe MS SQL 2005 Developer edition, kojeg sam instalirao na HDD.

Problem je sljedeci:

Cak sam 3-4 puta instalirao citav SQL Server i ni jedan put mi nije instalirao ni Enterprise manager , ni Query analizer.

Cak sam zadnja dva puta odabrao da mi instalira SVE za SQL Sqrver 2005, ali bezuspjesno...

Ova dva alata su mi JAKO potrebna i to sto prije. Prma tome, moze li mi ko pomoci tako sto ce mi reci sta TACNO da uradim kako bi ih napokon uspio instalirati?
Postoji li odvojena instalacija ova dva alata , da ih skinem sa interneta pa onda instaliram...?

ako moze neko dati sto detaljniji odgovor, i sto prije - spasio bi me...


Pozdrav
[ Vranac @ 19.01.2007. 14:03 ] @
U SQL Server 2005, Ent manager i Query Analizer su zamenjeni jednim alatom SQL Server Management Studiom.
Trebalo bi da ide i uz dev edition, ako ne, ima da se skine za dzaba na ms sajtu

SQL Server Management Studio Express:
http://www.microsoft.com/downl...A0F62BF7796&DisplayLang=en

[ IDE @ 19.01.2007. 21:16 ] @
imam tu alatku...dosla je u instalaciji...


Ali kako se onda desilo da je moja koleginica sa istog CD-a instalirala SQL server 2005 i imao je i Enterprise manager i query analizer..???

Da li mi ona nije onda tacno rekla odakle ih je instalirala ili... ?
[ IDE @ 19.01.2007. 21:18 ] @

Citat:
U SQL Server 2005, Ent manager i Query Analizer su zamenjeni jednim alatom SQL Server Management Studiom.


imam tu alatku...dosla je u instalaciji...


Ali kako se onda desilo da je moja koleginica sa istog CD-a instalirala SQL server 2005 i imao je i Enterprise manager i query analizer..???

Da li mi ona nije onda tacno rekla odakle ih je instalirala ili... ?

[ Vranac @ 19.01.2007. 22:04 ] @
Pravo da ti kazem ne znam, ja imam SQL 2k5 Dev edition i nemam ent manager ni query analizer posebno.
Mozda je radila instalaciju pored SQL 2k pa je ima od njega.....
Ne znam zaista
[ lakimaki @ 26.01.2007. 15:26 ] @
Vidi ovako...Enterprise manager u SQL Server-u 2005 je zamenjen sa SQL Server Management Studio-m a Query Analyzer kao takav vise ne postoji vec uradis right click na bazu podataka nad kojom zelis da radis query i selektujes new query. U novom SQL Server 2005 razdvojene su dve stvari, menadzment i razvoj tj. development (za ovo koristis SQL Server Business Intelegence Development Studio). Tvoja koleginica moze da ima Enterprise Manager i Query Analyzer samo u slucaju da i dalje ima instaliran SQL Server 2000 na istoj masini na koju je instalirala i SQL Server 2005 (to je i kod mene slucaj). Nadam se da ti ovo pomaze bar malo....
[ anon70939 @ 07.04.2010. 01:14 ] @
Da ne otvaram novu temu...


Instalirao sam SQL Server 2005 express sa diska koji sam dobio uz istoimenu knjigu sams izdanja kompjuter biblioteke. Na kraju nisam uspeo da nadjem gde mi je instaliran Managment Studio. Nisam imao nigde opciju da cekiram to. Kasnije sam uninstalirao sve to i instalirao SQL Server 2008 nadajuci se da cu tu u opcijama naici na Managment studio, ali opet nista??!!!. Skinuo sam sa Microsoft-ovog sajta fajl "SQLManagementStudio_x64_ENU" tezak oko 175 MB, pokusam da instaliram i kao da mi pokrece ceo setup kao za SQL Server 2008 samo sto mi sad izbacuje gomilu nekih stvari koje kao nisu instalirane, a ja ni ne znam cemu sluze... Inace dok sam instalirao SQL Server 2005 i 2008, za sve ove stvari mi je pisalo passed..



U knjizi ima celo bezvezno poglavlje od 20 stranica o instalaciji gde mi pise next, next, next, finish, bez objasnjavanja sta je sta nego samo printscreenovi koji mi se ne podudaraju sa ovim sto izlazi na mom monitoru verovatno iz razloga sto tada nije postojao Windows 7.

Takodje mi je trazio neke service pack-ove da instaliram i link ka njima, a kad kliknem na te linkove izadje mi da nema te stranice.


Samo hocu da imam ovo instalirano i da nastavim sa pracenjem ove knjige.




edit:

sad nesto razmisljam... da to mozda nije jer mi je od pocetka instalacije Windowsa iskljucen Windows update?


Instalirao sam XP i sve radi dobro.

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 07.04.2010. u 12:59 GMT+1]
[ M E N E @ 08.04.2010. 07:05 ] @
za 2008 nisam siguran, ali uz 2005 express ne stize studio, nego imas posebnu instalaciju
Znaci, prvo instaliras sql
posle instaliras studio

i gotovo
[ Koce @ 08.04.2010. 07:56 ] @
ima i express edition + advanced services uz koji dobijas mng studio. za 2008 nisam gledao, moguce da je slicno.