[ neostoreus @ 19.01.2007. 18:21 ] @
Ima li ko iskustva u nostrifikacije ili evoluaciji diplome Sumarskog faksa u Kanadi ? Kako stvari stoje sa ovom faksom u Kanadi i koje su provincije najbolje za zapocinjanje rada u struci... ?
[ Filthy McNasty @ 22.01.2007. 18:22 ] @
Nema pravila u kojoj ces provinciji bolje proci, sve je to relativno.
I da razbijemo neke stereotipe u samom startu, generalno, nase diplome NISU priznate i ne mogu se nostrifikovati bez dodatnog palaganja odredjenog broja ispita. Znaci, svako ko doje u Kanadu, sa bilo kojom diplomom , ne moze o0dmah dobiti ekvivalent te iste diplome.
Naravno, postoje razne varijante, neki poslodavac te moze zaposliti na poziciji inzenjera i dati platu koja odgovara tom profilu, ali ne mora da znaci. Neko izricito trazi ovdasnju diplomu iz razloga mogucnosti potpisa, ja sam bio u slicnoj situaciji i znam kako to funkcionise. Svaki inzenjer sa pravom potprisa mora imat sertifikat, neka vrsta clanstva u organizaciji , kao sto je recimo slucaj sa advokatskom komorom.
Sve je ralativno i nema pravila, niko ti ne garantuje da ces raditi u struci kada se iselis u Kanadu. Moras biti strpljiv, uloziti dodatne napore, pokazati znanje, umece, itd..........i sve se moze uraditi, u pocetku nije lako.