[ marija12 @ 19.01.2007. 20:22 ] @
Nisam siguran da sam na pravo mestu postavio ovaj post ako nisam neka ga moderator premesti!
Gledao sam statistiku posećenosti sajta ovih dana i zapazio jednan jako čudan podatak

Unknown robot (identified by 'spider') | Hits=8102+365 | Bandwidth=314.64 MB za 10 dana

Ostali imaju bar tri puta manje saobraćaja, pa me zanima o kome se radi i šta mi savetujete da li ga banovati ili šta raditi sa njim?
[ bsaric @ 19.01.2007. 22:43 ] @
Pronađi log datoteku, u njoj sigurno sve piše. Ovak na blef moguće da je Pogodak, a moguće da je i bilo koji bot koji se našao u petlji pokušavajući nešto indeksirat.
[ marija12 @ 19.01.2007. 23:07 ] @
Citat:
bsaric: Pronađi log datoteku, u njoj sigurno sve piše. Ovak na blef moguće da je Pogodak, a moguće da je i bilo koji bot koji se našao u petlji pokušavajući nešto indeksirat.



DA !!! Pogodak ko bi drugi, on uvek udavi, kako da ga odgovorim od kopanja po sajtu?
[ bukovski @ 20.01.2007. 02:56 ] @
najjednostavnije zabrani mu u robots.txt fajlu
[ marija12 @ 20.01.2007. 06:41 ] @
Citat:
bukovski: najjednostavnije zabrani mu u robots.txt fajlu


Nisam do sada to radio imam robots.txt ali mi se zabrane odnose na to šta oni ne treba da posete a ne na zabranu određenog robota:
Code:
User-agent: * 
Disallow: /images/
Disallow: /cache/
...

Daj napiši mi taj deo koda, zabrinjava me i to što se identifikuje kao "Unknown robot (identified by 'spider') " da sa tim ne zabranim pristup i nekim drugim "Unknwn robotima" ali normalnim.

[ bsaric @ 20.01.2007. 08:40 ] @
Nemoj mu zabraniti ništa, kontaktiraj poodak i reci da ti bot nabija previše bandwitdh, vjerojatno će oni neš sredit. Ako blokiraš, onda ti blokirani dijelovi nisu u indeksu i nema posjete.
[ marija12 @ 20.01.2007. 14:09 ] @
Citat:
bsaric: Nemoj mu zabraniti ništa, kontaktiraj poodak i reci da ti bot nabija previše bandwitdh, vjerojatno će oni neš sredit. Ako blokiraš, onda ti blokirani dijelovi nisu u indeksu i nema posjete.


Kako da znam da je u pitanju Pogodak, jesi siguran da se o njemu radi "Unknown robot (identified by 'spider') " .

[ japan @ 20.01.2007. 15:42 ] @
IP adresa?
[ Dragana Vukajlovic @ 20.01.2007. 22:14 ] @
@marija12

Zamolila bih te da, ako mislis da je u pitanju Pogotkov robot, posaljes na info at pogodak.co.yu url svog sajta da bismo mogli da vidimo u cemu je problem.
Ako je do nas, bice reseno u minimalnom roku.
[ marija12 @ 21.01.2007. 11:46 ] @
Citat:
Dragana Vukajlovic: @marija12

Zamolila bih te da, ako mislis da je u pitanju Pogotkov robot, posaljes na info at pogodak.co.yu url svog sajta da bismo mogli da vidimo u cemu je problem.
Ako je do nas, bice reseno u minimalnom roku.



@Dragana Vukajlovic

Poslato...