[ sheep @ 20.01.2007. 13:42 ] @
imam file s ekstenzijom .FH11 i trebao bi to otvoriti u Corelu, dali to mogu importirat? ako ne, u sta da ga exportiram iz freehanda, ili sta da radim?
hvala!
[ goran.sm @ 21.01.2007. 21:38 ] @
Export u .ai pa ga importuj u Corel. Verovatno će se pojaviti neke anomalije i nešto ćeš morati da doradiš u Corel-u.
[ Evelyn @ 21.02.2007. 20:24 ] @
Zapravo je najbolje exportovati ga iz freehanda u ai, ai otvoriti u Ilustratoru i sacuvati ga kao ai i onda ga otvoriti u Corelu.
[ NICS @ 23.02.2007. 07:51 ] @
Kako Vi komplikujete jednostavno svaka cast nadam se da necu saradjivati sa Vama
[ goran.sm @ 23.02.2007. 08:34 ] @
Citat:
NICS: Kako Vi komplikujete jednostavno svaka cast nadam se da necu saradjivati sa Vama


Eto sad!? Mi pomažemo čoveku da reši problem, a ti umesto nečeg konstruktivnog napišeš ovako glup komentar. Napiši pametnije/elegantnije rešenje ako postoji i pomozi čoveku.

Stvarno te ne kontam, šta te pokreće da pišeš komentare po ES?
[ Ser_Boyler @ 23.02.2007. 11:32 ] @
Najbolje da ga ignorises.
Decko izgleda nema pametnija posla pa malko troluje...
[ NICS @ 04.03.2007. 12:29 ] @
"sheep" je napisao:
imam file s ekstenzijom .FH11 i trebao bi to otvoriti u Corelu, dali to mogu importirat? ako ne, u sta da ga exportiram iz freehanda, ili sta da radim?
hvala!
"goran.sm" je napisao:
Export u .ai pa ga importuj u Corel. Verovatno c'e se pojaviti neke anomalije i nešto c'eš morati da doradiš u Corel-u.
"Evelyn" je napisala:
Zapravo je najbolje exportovati ga iz freehanda u ai, ai otvoriti u Ilustratoru i sacuvati ga kao ai i onda ga otvoriti u Corelu.

Pocetak ovog posta je FH11 zeli da otvori u Corelu (ima vektorsku sliku hoce u vektorsku ali iz Corela) goran.sm (kaze da exportuje u AI iz FH!! pa import u Corel ZAR TO NIJE MALO KOMPLIKOVANO) Evelyn kaze da je iz FH11 export u AI i odatke otvoriti)
A odakle ce da otvori AI nozda iz Photshopa. Sad treba da instalira i Illustrator i Corel a vec ima Freehand po meni je to komplikovano.
Bolje neka vidi prvo koja mu zadnja extenzija za fajl treba. corel moze samo u EPS i nistta drugo naravno ako hoce kakav takav kavalitet u stampi


Rezime 3 slicna programa za vektor a jedan vec ima stvarno me ne treba slusati

Vladimire bolj popravljaj boylere-e :)
[ Evelyn @ 04.03.2007. 15:38 ] @
E pa da bi mogao da saradjujes sa velikim spektrom musterija, moras imati sve te instalirane programe, jer ce ti svako drugacije doneti osnovni materijal. Trebalo bi da budes spreman na sve.
I da znas da radis u svim programima. Naravno. Da bi mogao da odradis sta god da ti daju. A ne da im kazes ne moze, jer ce se naci neko ko moze. JA mogu. I znam.
[ Ser_Boyler @ 08.03.2007. 09:31 ] @
Citat:
NICS: ... corel moze samo u EPS i nistta drugo naravno ako hoce kakav takav kavalitet u stampi

Corel moze samo u eps???
Bravo!
Da li si ti uopste probao da sa recimo pdf-om iz corela odes u stampu?
[ dswalk @ 08.03.2007. 14:55 ] @
Pa šta uopšte fali štampi iz Corela?
Ne mora pretvarati u ništa, osim tekst u krive.
Slike ionako uvozi. A sve mašine za osvjetljavanje i štampu
podržavaju Corel.
[ Deni-2 @ 16.03.2007. 00:09 ] @
Da ali proveri slike odštampane iz Corela sa slikama koje su štampane iz bilo kog drugog (profesionalnog) programa