[ nnvlahovic @ 20.01.2007. 18:39 ] @
Cao svima,

Radio bih toliko toga, ali ne znam odakle da krenem, nemam nikakve ideje. Pa ako mozete vi, koji radite, verovatno duze od mene, cisto da napisete u kratkim crtama cime se bavite na racunaru najvise?

Hvala unapred.
[ Borko Savic @ 20.01.2007. 19:21 ] @
Ček brate, ti biraš šta ćeš da radiš po tome kakav comp imaš??? Obično je obrnuto... ;)


Uglavnom ja Mac koristim za obradu fotografija, net, office, pirateriju, slušanje muzike, gledanje filmova,... sve što sam nekad radio na PeeCeeu, samo mnogo lepše, brže, lakše, stabilnije, prijatnije...
[ Marko Lisinac @ 20.01.2007. 20:08 ] @
Isto kao na PC-u, sem redovnih instalacija i reinstalacija OS-a, tvikovanja registrija i drajvera, cupanja kose (figurativno, posto sam celav), nerviranja itd.
[ henrik @ 20.01.2007. 21:14 ] @
^ isto kao ovo, čak i što se tiče ćelavosti.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.01.2007. 16:34 ] @
Ako i ja kažem da radim ovo isto (bez onog dela o alopeciji:), hoće li moderatori zatvoriti temu, jer baš i nema mnogo poente?
[ madamov @ 21.01.2007. 23:44 ] @
Najčešće programiram, ali ga koristim i za sve ostalo za šta se koristi računar.
[ jms_uk_2001 @ 22.01.2007. 17:59 ] @
osim standardnih email, net i office-a,
arhitektura [vectorworks], photoshop, indesign...
[ Dachaz @ 22.01.2007. 18:16 ] @
Radim sve shto rade mladi :P

No, mashinu sam kupovao prvenstveno jer mi treba za Photoshop i njemu slichne radnje (dzhaba dobro isprogramiran sajt ako nije upakovn u lep dizajn...).
Ukratko - Windows je previshe retardiran za moj ukus, na Linuxu ne mozh' pravit' multimediju (a i ima tu gadnu osobitost da radi kako treba sve dok neshto ne zhelish da promenish) a OS X je jednostavno OS kakav bi svi drugi trebalo da jesu... Radi i ne zajebava puno, podrzhan je (ima korisnog/komercijalnog softvera koga na Linuxu nema) a i prokleto je lep i logichan za upotrebu (ponekad se zachudim kad neshto necce da se drag'n'drop-uje u Windowsu :D)

Eh, da, i DTP je bio jedan od razloga... No, Marfi je i tu rek'o svoje - od kako imam Mac, vishe se ne "druzhim" sa likom kome sam radio dizajn/prelom chasopisa...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.01.2007. 18:32 ] @
Zanimljivo da spomenu Marfija...

Ja sam 20" uzeo zbog posla, puno thumbova na ekranu, a ja pravio selekciju, međutim, 2 meseca po kupovini Maca sam prestao da radim taj posao :) Ostala samo uspomena i naravno Mac :)

A sinoc sam ko kuče koje ganja vlastiti rep pokušao da prevučem fajl u Open dijalog na Windowsu, uopšte ne kontajući u čemu je problem :)
[ NastyBoy @ 22.01.2007. 20:09 ] @
Kod mene, vishe-manje non stop, rade:
- Safari/FF, NewsFire, TextMate, Xcode, iTerm.
Od ostalih aplikacija chesto imaju "strelicu" na dock-u:
- OmniOutline, OmniGraffle.

I upravo sam primetio da nemam nikakav text processor, osim stare verzije Mellel-a. Dovoljno govori chime se bavim na Mac-u, nemam nishta od Adobe-a instalirano, a i gde cu to na 12" iBook-u :) Ali, i to ce se promeniti, jer je 24" iMac na putu :)
[ henrik @ 22.01.2007. 20:56 ] @
Meni su sledeći Login Items: FontExplorerX, PopChar X, Mail, Adium, Temperature Monitor, ClamXAv, QuickSilver i SpamSieve. Od onoga što se kasnije pali tu su ceo CS2 paket, Smultron, Dreamweaver, Safari/FF, tu i tamo Preview, BitRocket, Transmission, Toast, Office, iTunes, Mplayer i svašta još...
[ NastyBoy @ 22.01.2007. 22:53 ] @
Dammit! Zaboravih QuickSilver, hvala henriku na ispravci velike nepravde! :)

Koliko god postavljach teme chitkao po spisku aplikacija koje ljudi ovde koriste, to je jedna od retkih za koju nece naci adekvatnu zamenu na bilo kom drugom OS-u.
[ vindic8or @ 23.01.2007. 01:30 ] @
zbog prirode posla u audio industriji koristim iskljucivo Mac sta god da radim. Uglavnom bazirano na Pro Tools i Logic Pro sistemima.

za kucnu upotrebu imam powerbook.


tako da jednom reci - SVE radim na macu :)
[ Ni ten ichi ryu @ 23.01.2007. 05:19 ] @
exactly and approximately... isto kao i vindic8or.
[ exsold @ 23.01.2007. 08:57 ] @
Video materijal
Grebovanje, konverzija sa DV traka u sve i svasta
Obrada, efekti, bla bla bla
Mnogo lakše i još bitnije mnoooooooogo brže nego na win mashini
[ Deni-2 @ 23.01.2007. 13:51 ] @
Jednostavan rad u DTP-u. Na primer ponekad mi je Mac u upotrebi skoro ceo dan, rad u vise aplikacija, multitasking i to bez restartovanja kao na PC-u
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.01.2007. 15:11 ] @
Jel vi stvarno mislite da nekome zaista pomažete nabrajajući čime se sve bavite na svom kompjuteru ili ovo smatrate malom "voćarskom" paradom.

Zaboga..kompjuter ko kompjuter (samo malo bolji), ali i dalje kompjuter..na kome se radi sve što i na svim drugim (samo sa malo manje nerviranja).
[ Ni ten ichi ryu @ 23.01.2007. 17:42 ] @
a jel ti stvarno mislis da pomazes nekom zvocajuci iako si vec odgovorio na temi?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.01.2007. 17:57 ] @
Ja u svom odgovoru:

1. sam sugerisao da se tema zatvori
2. ne nabrajam aplikacije koje koristim
3. uniđite u liftu i odgovorite na temi :)
[ Ni ten ichi ryu @ 23.01.2007. 18:01 ] @
ok, ti si sugerisao i nista od toga nije bilo, i 'diskusija' se nastavila. kraj price.
[ henrik @ 23.01.2007. 18:37 ] @
Mislim, šta sad, čovek je lepo pitao, ljudi mu odgovaraju... ne moraš da pratiš temu ako te smara.
[ burazer @ 24.01.2007. 08:09 ] @
Pa ja sam za sada jos uvek pocetnik na mac-u. Interesuje me programiranje pod OS X-om, ali mi trenutno rachunar sluzi uglavnom za web (inace je slabasna G3 b&w masina koja se ovih dana prosirila sa hardom i rezacem ) i malkice za web programiranje, mada mi dreamweaver spooro radi na G3