[ jackofblades @ 20.01.2007. 18:57 ] @
pozdrav,
trazio sam malo po Google-u, ali vecinom se svodi na to da se skine neki programcic, a ja ne znam koji je to prog, pa bolje da nista ne skidam bez konsultacija.
u pitanju je process urdvxc.exe i kada se konektujem pocinje da salje masivnu kolicinu podataka, pa mi se konekcija zakuca.
pretpostavljam da je to neki hijacker/backdoor/trojan koji negde cuci kao kobac pilicar, pa sam skenirao sa spybot s&d 1.3 sa najnovijim zakrpama, i sve sto je nasao sam fixovao, ali problem ostaje. kad u task manager ubijem proces, net bude opet ok.
kako da to 'opravim i sta je taj proces, ako neko zna? :-/

hvala unapred,
Pedja
[ WirelessG @ 20.01.2007. 22:03 ] @
Evo sta treba da uradis:

http://spywarefiles.prevx.com/RRFCIG30491409/URDVXC.EXE.html
[ jackofblades @ 21.01.2007. 01:56 ] @
hvala, ali ybg... 10mb je download, a ja dialup. ima li neko jos misljenje, dok ne budem imao dovoljno net vremena za ovaj dload?

jel bi nekako mogao onesposobiti taj BAD proces/program da se startuje putem onih startup itd. varijanti (iako sumnjam)?

hvala,
Pedja
[ mulaz @ 21.01.2007. 03:05 ] @
poglej startup i u registru, dali se preko toga automatski pokrece, i ako se, obrisi tj kljuc iz registra, onda obrisi i file (prvo ga naravno ubij u task manageru).. ako se opet vrati key u registar, onda probaj to isto da uradis iz safe-mode-a
[ jackofblades @ 21.01.2007. 10:59 ] @
hvala!
pokusacu. nikada nisam ceprkao po registryju, ali nadam se da cu se snaci.

btw, cak sam i u firewallu (Ashampoo) napravio rule da ne pusta doticni proces da bilo sta radi. prvi put kad sam pitan da li da dozvolim urdvxc.exe izlaz na net, blokirao sam ga. ali svejedno gusi.
[ jackofblades @ 21.01.2007. 21:39 ] @
evo sta sam uradio:
3x ugasio urdvxc.exe preko task managera
run > regedit.exe
find > urd
i izbrisao (delete) sam iz levog dela vrednost registrija koji je imao urdvxc.exe u sebi.

nakon restarta, urdvxc.exe se i dalje startuje i gusi.
probacu naci nekoga sa brzom konekcijom, ali imate li jos neki savet?

sorry, ako smaram :/

pozdrav i hvala,
Pedja
[ reiser @ 22.01.2007. 00:02 ] @
Skini ovaj program http://download.sysinternals.com/Files/Autoruns.zip
Ubij proces iz task managera, zatim ga nadji u C:\WINDOWS\system32 i obrisi ga. Onda startuj ovaj program koji si skinuo (Autoruns) i on ti izlistava sve sto se startuje uz komp. Nadji ga tamo i obrisi. I trebalo bi da radi.
[ jackofblades @ 22.01.2007. 10:06 ] @
koliko mi se cini, sada vise ne smara.

izbrisao sam
c:\windows\system32\urdvxc.exe
c:\windows\prefatch\urdvxc.exe-<neki brojevi>

@reiser
i preko Autorunsa
MSWindows (Network service) za koji je pisalo: "File not found"
danke :)

Nakon restarta je OK.

VRLO THNX svima :)