[ dobrota @ 21.01.2007. 16:10 ] @
Da li se ispalti praviti 2D igru pored toliko 3D igara? Postavljam to pitanje zatosto se ja bas ne snalazim sa 3D modelima, a imam iskustva u 2D igrama. Da li bi mi se isplatilo da pocinjem neki veci 2D projekat?
[ bkaradzic @ 21.01.2007. 17:58 ] @
Citat:
Da li se ispalti praviti 2D igru pored toliko 3D igara?

Ukratko odgovor je da.
Pogledaj temu o prodaji igara za više detalja o casual igrama i Nintendo DS (najprodavanija handheld platforma, na kojoj je 90% igara 2D) igrama.

Citat:
Da li bi mi se isplatilo da pocinjem neki veci 2D projekat?

Samo ako si predhodno završio više manjih projekata.
[ dobrota @ 21.01.2007. 22:18 ] @
Mene zanima koliko bi mi se isplatika 2D igra za Windows, naravno sa extra grafikom, dobrom igrivoscu i zanimljivom pricom. Kome bih mogao da je prodam ili izdam? Ko su domaci izdavaci i koliko bih mogao da zaradim u €?
[ bkaradzic @ 22.01.2007. 00:48 ] @
Citat:
Mene zanima koliko bi mi se isplatika 2D igra za Windows, naravno sa extra grafikom, dobrom igrivoscu i zanimljivom pricom.

Ah, sudeći po detaljnom opisu igre već želim da je igram... :D

Ti radiš igru po ovom receptu:
1. extra grafika
2. dobra igrivost
3. zanimljiva priča
4. profit!!! :D
Citat:
Kome bih mogao da je prodam ili izdam? Ko su domaci izdavaci

Pogledaj sve TOP teme u ovom forumu, i tamo ćeš videti ko su domaći proizvođači i ko su njihovi izdavači (pregledaj detaljno njihove sajtove, za više detalja).
Citat:
koliko bih mogao da zaradim u €?

Donja granica je 0EUR, gornja ne postoji...

Ok, bez sarkazma, ne postoji odgovor na pitanja "koliko bi mi se isplatila" i "koliko ću da zaradim". Radi se o događaju koji će se zbiti u budućnosti i čiji uspeh/neuspeh ima veoma velik broj parametara.

Ako ti kao proizvođač igre imaš osećaj da ti se igra koju praviš neće prodavati, onda je ne treba ni počinjati praviti.