[ hulja @ 22.01.2007. 09:39 ] @
ja sam koristio speed download trial verziju i vrlo sam zadovoljan ali je istekla.
download velikih fajlova vecito puca iz safarija i opere (na sbb kada zaustavi transfer ne nastavlja kasnije).
sta vi koristite?
[ Borko Savic @ 22.01.2007. 09:43 ] @
iGetter, odličan programčić
[ Igor Vidić @ 22.01.2007. 10:26 ] @
Firefox + add-on za isti koji se zove DownThemAll
[ hulja @ 22.01.2007. 10:33 ] @
evo skinuo sam igetter izgleda vrlo slicno speed download-u jedino sto je i on trial...
[ Borko Savic @ 22.01.2007. 11:07 ] @
skino si sa pogrešnog mesta


imaš pp
[ Dachaz @ 22.01.2007. 12:09 ] @
Borko, ako je taj tvoj UB, poshalji i meni pp ;)

Nego, SpeedDownload mi je radio katastrofalno - krahirao bi na approx. pola sata rada (nebitno da li skida neshto ili ne) i onda bi neki download umeo i da nestane i tako dalje.
iGetter mozhda nema tako fancy interfejs kao SpeedDownload ali radi k'o zmaj.
Chak sam preko Rozetne terao PPC verziju i ona je radila bash kako treba.

Uzgred, DownThemAll! je najbolja stvar koja se desila Firefox-u, no poshto je Camino lepshi i brzhi (a rabi Gecko engine) on je ipak moj izbor.
[ Borko Savic @ 22.01.2007. 12:21 ] @
sorry, moj je 2.4 - ppc only.

camino je super izbor, nervira me par nelogično odrađenih sitnica al generalno je odličan browser
[ madamov @ 22.01.2007. 13:30 ] @
Ja ne koristim nijedan, a nemam takvih problema na SBB-u na obe lokacije gde ga koristim. Elem, download se nastavlja i ne puca toliko.
[ kondor-n @ 22.01.2007. 13:35 ] @
Citat:
madamov: Ja ne koristim nijedan, a nemam takvih problema na SBB-u na obe lokacije gde ga koristim. Elem, download se nastavlja i ne puca toliko.


Takodje
[ Igor Vidić @ 22.01.2007. 13:46 ] @
Ja sam primeto da mi je sa DownThemAll brzi download nego sa Firefox-ovim "integrisanim" download managerom.
[ hulja @ 22.01.2007. 15:08 ] @
vrlo cudna situacija.
i safari i opera navodno nastavljaju download.
ali kada skidas file od 300-400 mb ja probam na pocetku i on nastavi download ali kada dodje do pola ili vise ako se sam transfer zaustavi ja pokusam pause resume i onda on krene ispocetka.
stvarno je cudno da nijedan browser nema ugradjen download manager (naravno i brzina je daleko manja nego u speed download-u ili igetter-u).
opera je ubacila bit torrent klijenta ali ja mislim da je download manager daleko botniji prosecnom korisniku.
[ Dachaz @ 22.01.2007. 15:44 ] @
Citat:
Igor Vidić: Ja sam primeto da mi je sa DownThemAll brzi download nego sa Firefox-ovim "integrisanim" download managerom.


To i nije toliko chudno uzimajucci u obzir chinjenicu da DTA! koristi vishe konekcija prema serveru i da ih obnavlja kad puknu i tako to.

@hulja: nepostojanje dobrog integrisanog klijenta mogu objasniti jedino eventualnim pritiskom komercijalnih download reshenja na timove koji rade browsere...
Jer sigurno "bezhanje od glomaznosti" nije razuman izgovor (pogotovu Operi koja ima i mail, mouse gestures, torrent client...)
[ jms_uk_2001 @ 22.01.2007. 17:50 ] @
Citat:
hulja: evo skinuo sam igetter izgleda vrlo slicno speed download-u jedino sto je i on trial...


ali i taj trial radi bez problema i bez ogranicenja, jedino sto moras da sacekas nekih 10-15 sekundi kad ga startujes.


borko, moze i meni PP, please?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.01.2007. 18:19 ] @
Ja to šaljem na mail, pa ko hoće... ;)

A verzija je 2.5 (na žalost PPC).
[ MacOS @ 22.01.2007. 22:23 ] @
> stvarno je cudno da nijedan browser nema ugradjen download manager
> (naravno i brzina je daleko manja nego u speed download-u ili
> igetter-u).

A svi bili sretni kad je M$ prestao da radi na IE za Mac. :( Jeste
da nije to ono sto vi zovete DL managerom jer ne zna da deli DL ali
je imao mogucnost da napravi DL listu (Downloads.html) koja je mogla
da se prenese i na drugi komp. OK, to sad ima iGetter ali u XML
formatu al to nije to (mnoogo je koplikovaniji za rucno editovanje).
Usto, pravi drag&drop, edit linka, odredjen broj aktivnih DL-ova...
Najludja opcija je sto sam mogao i Download Cache da prebacim na
drugi komp i odande nastavim prenos. Al posto sam jedino ja koristio
IE samo ja znam sta sad nemamo. :(
[ madamov @ 22.01.2007. 22:28 ] @
Citat:
OK, to sad ima iGetter ali u XML formatu al to nije to (mnoogo je koplikovaniji za rucno editovanje).

Da izvineš što nema veze sa temom, ali XML nije ni predviđen za ručno editovanje. B)
[ Borko Savic @ 23.01.2007. 11:45 ] @
moram da malo popljujem igetter, skidao sam sa sendfile neku arhivu od 50tak mega, i 3 puta mi je na igetteru pukla na 97-99%

onda je camino download manager obavio posao besprekorno
[ DS_Store @ 23.01.2007. 15:51 ] @
Ja koristim Envoy. U pitanju je karbonizovan program pa ne znam dokle je dogurao sa verzijama i da li se i dalje apdejtuje ali radi besprekorno. Kažem ovo jer sam i ja imao nekih problema sa iGetterom. Envoy je na prvi pogled dosta siromašniji opcijama od SD ili iGettera ali na isti onaj način na koji je i Transmission u svojoj oblasti.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.01.2007. 18:07 ] @
Jedno pitanje u vezi sa Getterom. Naime, danas mi je zatrebao njego site explorer, da vidim sadržaj foldera na

http://snapshot.opera.com/mac/

jer npr. na http://snapshot.opera.com/windows/ se nalazi fajl http://snapshot.opera.com/windows/o912w_8701m.exe kojeg nema na strani /windows/ pa hoću da vidim da nema nešto novo i za Mac, međutim, iGetter mi ne učita folder list, već html stranu, što mi je potpuno neprihvatljivo za Site Explorer.
Kako mogu da zaobiđem taj problem (po mogućnosti samo korišćenjem samog browsera ili iGettera..da ne instaliram nešto treće).

Mali savet za one kojima je download na Getteru pukao na nekom procentu..

U Preferences ima opcija da se download ne nastavlja ukoliko se primeti promena datuma modifikacije fajla (Advanced -> Prevent resuming if date is modified), koja vam može praviti problem kod malo većih fajlova (ili onih čiji download traje duže).
[ MacOS @ 23.01.2007. 21:01 ] @
> moram da malo popljujem igetter, skidao sam sa sendfile neku arhivu
> od 50tak mega, i 3 puta mi je na igetteru pukla na 97-99%

posalji link da probam. nikada (i brojem 0) mi nikada nije pukao DL
a koristio sam ga do 1.9.5 na 9-ki i od 1.9.5 na OSX-u.
[ neetzach @ 23.01.2007. 22:16 ] @
Ja sam rabio SpeedDownload, a svidoe mi se dovoljno da kupim licencu.
[ Borko Savic @ 23.01.2007. 23:14 ] @
http://www.sendspace.com/file/pyfh2j

evo linka, i meni je prvi put da nešto pukne...
[ MacOS @ 24.01.2007. 22:28 ] @
> (http://www.sendspace.com/file/pyfh2j: http://www.sendspace.com/
> file/pyfh2j )
> evo linka, i meni je prvi put da ne�to pukne...

E, ovo ce neko pametniji morati da razjasni. :( iGetter 'odustaje'
posle 20tak Mb cak i sa ukljucenom opcijom 'Prevent resuming if file
date is modified'. Plus, iako je u startu zadato ime bilo kako treba
cim prenos pocne fajl se preimenuje u 'attachment' (bez ekstenzije).
I [itanje. Kako taj sajt radi kad mi Camino nece da povuce iz prve
fajl vec mi vraca neke poruku 'The download link has been updated
(error: #2).' Dobijao sam i error: #10 i uspeo sam da skinem fajl tek
posle 5-6 pokusaja.
[ Borko Savic @ 25.01.2007. 08:05 ] @
Meni je odustajao tek na kraju... Izgleda da se ne voli sa sendspaceom, sad mi je sa drugog servera skinuo fajl od 700mb bez da se zagrcne.
[ MacOS @ 25.01.2007. 10:33 ] @
> Meni je odustajao tek na kraju... Izgleda da se ne voli sa
> sendspaceom, sad mi je sa drugog servera skinuo fajl od 700mb bez
> da se zagrcne.

Ne voli on php kao sto je reseno na macgamefiles.com. Tu samo skine
leech.php pa makar u startu znas da nesto nije u redu al ovde krene
da skida sa nekim drugim imenom pa onda odustane. Iako se lepo
snalazi sa pdfchm.com. Ajd sad, sta je u pitanju?