[ sky2hawkz @ 22.01.2007. 16:05 ] @
Postovani,

Nakon preliminarnih konsultacija sa dva nezavisna pravna tima, odlucio sam da otvorim offshore kompaniju. Bavim se IT uslugama, odnosno projektovanjem i postavkom Internet sistema i dizajnom.

Imam vec dosta klijenata (iz nekoliko zemalja) i skoro svi prihodi idu zvanicno preko racuna, pa da vise ne "opterecujem" prijateljske firme sa time, odlucio sam da otvorim sopstvenu offshore kompaniju, pa me konkretno zanima da li neko zna neku agenciju koja moze posteno da obavi savetovanje i registraciju oko pomenutog, jer me zanimaju svi poslovni detalji (registracija, troskovi, menadzment racuna...).

Verovatno cu obaviti registraciju u Delaware-u (USA), ali i sve druge opcije dolaze u obzir (Sejseli, Devicanska ostrava, Panama...).

Prijateljski pozdrav,
[ Thetaworld @ 19.02.2007. 08:41 ] @
Želim da napomenem da S.A.D. preduzeća NISU offshore preduzeća, što znači plaćaju poreze, prave izvještaje i sve regularno kao i srpsko preduzeće.
http://www.poslovne-usluge.com...nje-firme/osnivanje-firme-usa/

Samo u određenom slučaju da radite sa L.L.C. preduzećem, onda ne plaćate porez u S.A.D., ali ZATO što postoji ugovor sa Srbijom i onda ste obavezni da prijavite dohodak u Srbiji.

S.A.D. preduzeća:

- korporacija plaća poreze za sebe,
- LLC se računa kao partnerstvo u porezne svrhe, porezi se plaćaju na ličnom novou, znači lični porezni izvještaj u S.A.D., lični porezni broj i plaćanja,
- za sve vrste preduzeća duplo knjigovodstvo po S.A.D. standardu je obavezno, predaje se samo kad dobijete pismo da morate,
- svi predaju izvještaj iz knjigovodstva,
- radite sa najkomplikovanijim poreznim zakonima na svijetu,
- neke firme reklamišu da u njihovoj S.A.D. državi nema poreza, ili se plaća samo nekoliko stotina dolara, ali zaboravljaju da Vam kažu da ste obavezni da platite federalne poreze koji su za sve firme isti.
- ako napravite slučajno neku grešku i pogotovo ako radite sa S.A.D., uvijek ste izloženi tužbi ili napadu od strane nekog preduzeća ili klijenta u S.A.D. Radi svoje lokacije u Srbiji ili drugoj zemlji, imate malo šanse da se odbranite.
- preduzeće je jeftino za osnovati US $400, godišnje US $200 plus porezi na federalnom nivou.
- isplati se ako pravite predstavništvo u Srbiji jer imate više poslovnih prednosti i radite po stranom zakonu.

Offshore preduzeća:

- skuplje je za osnovati US $1500 ili US $2000, godišnje US $900, fiksna suma,
- pruža kompletnu anonimnost i privatnost, vlasnici i direktori ili ovlaštene osobe ne moraju da budu javno upisane,
- računa se uvijek kao pravno lice i vrlo je teško uraditi nešto protiv vlasnika ili direktora, već je moguće samo napraviti nešto protiv preduzeća,
- vrlo je teško za bilo koga tužiti offshore preduzeće,
- knjigovodstvo je obično propisano da se vodi, ali nema obaveze predaje nikakvih izvještaja,
- knjigovodstvo se može voditi na način kako direktori zažele, to je interna stvar preduzeća,
- ima sve slobode korištenja i raspolaganja novca i imovine,
- zakoni su vrlo jednostavni,
- možete da napravite predstavništva.

Sa bilo kojom vrstom preduzeća imate:

- zavisno od zemlje rezidencije, obaveze prijave ličnog dohodka,
- zavisno od zemlje, obavezu prijave imovine u inostranstvu, tu se podrazumijeva akcija preduzeća ili udio kod nekog preduzeća,
- zavisno, prijavu preduzeća u svojoj zemlji i čak oporezivanje po lokalnim zakonima

Riješenja koje mi nudimo su:

- u skladu sa zakonima u svojoj zemlji i u skladu sa zakonima u stranoj zemlji,
- kooperišete cijelo vrijeme sa poreznom ustanovom, pitate ih za savjete, radite sa knjigovođom ili revizorom u svojoj zemlji,
- radite samo one korake koji su legalni u svojoj i u drugoj zemlji,
- ne posjedujete nikakve akcije niti udjele u preduzećima u stranoj zemlji, prema tome niste obavezni da pravite prijave,
- prijavljujete sve što je obavezno po zakonu,
- imate kompletnu kontrolu svoje offshore strukture,
- imate ekonomske prednosti u odnosu na rad bez legalne strukture,
- imate poslovne prednosti i slobode poslovanja.

Realizacija se obično sastoji, ali nije uopšteno riješenje za svakoga od:

- fondacije u offshore zemlji Panami,

- jednog preduzeća u drugoj zemlji, to može da bude S.A.D., Velika Britanija, Gibraltar, Španija, Evropske zemlje, Makedonija, Bosna, Panama, Maršalska ostrva, Samoa i ako dalje,

- fondacija nije profitno pravno lice, ali može da prima dividende i novac i novac se fondaciji ne može oduzeti,

- fondacija ima svog direktora, to drugo preduzeće, nisu potrebni nominalni direktori,

- nije obavezno potrebno da čuvate privatnost i anonimnost fondacije, ali se preporučuje. Svako ima pravo na privatnost:
http://www.poslovne-usluge.com...o-ima-pravo-na-privatnost.html

- to drugo operativno preduzeće ima za svog vlasnika fondaciju, ne Vas kao fizičko lice, direktor može isto tako da bude fondacija, tako je ostvarena kontrola, ali ne posjedovanje,

- za rukovođenje preduzećima, bankovnim računom i tako dalje, se prave dokumenti i punomoći,

- princip rada je: 100% kontrola i 0% ličnog posjedovanja i 0% ličnog rukovođenja preduzećima.

- neke dokumente je potrebno potpisati ili ovjeriti, to radimo mi u sklopu usluge, možemo da budemo i sekretar i da nudimo imenovane direktore,

- mi radimo kompletan menadžment takvih struktura.

- fondacija može da registruje zaštitni znak i da izdaje licencu operativnom društvu. Za licencu se plaća novac i novac odlazi u fondaciju.

- ista licenca, operativno društvo, mogu da se upotrebljavaju u svojoj zemlji, možete da kupujete od tog društva, da prodajete, da pravite ugovore, da plaćate licence, itd.

- vrijednosti se skupljaju u fondaciji.

- imovina fondacije ne pripada nikome, već fondaciji. Postoji "zaštitnik" fondacije koji kontroliše operaciju. Nema obaveze prijave imovine niti takve strukture. Ne može se ni reći da struktura pripada Vama, jer ne pripada i nema nikakvih dokaza i nije moguće da nekome pripada. Ali postoji 100% kontrola, sa 0% posjedovanja.

Nije važno kako je struktura napravljena, jer na kraju krajeva, sve se svodi na lokalne zakone o ličnom dohodku, zakone o prijavi posjeda i o oporezivanju tih posjeda. Prema tome zadnje činjenice su uvijek najvažnije:

- vrijednosti iz fondacije mogu da se poklone, poklon može da bude sa ugovorom, možete i da dobijete nagradu od fondacije, a ti pokloni se oporezuju po drugačijim i manjim stopama nego poslovanje,

- vrijednosti mogu da se akumuliraju u fondaciji na neodređeno vrijeme, ako nema isplate nema nikakvih poreza,

- nekretnina može da se kupi na ime fondacije ili na ime nekog estra operativnog društva (preporučuje se) i to društvo ne radi ništa nego posjeduje takvu nekretninu, a društvo je u vlasništvu fondacije. Društvo Vam čak može naplaćivati stanarinu

- pokretnine se mogu kupiti na ime takvih društava,

- operativno društvo ima više poslovnih prednosti nego u Srbiji, skoro svi se troškovi računaju, čak i odjeća direktora, možete da računate sav benzin, sva putovanja koja uradite u toku godine, hotelski smještaj, ručkove, čak i poklone,

- fondacija može da plaća djeci stipendije ili izdržavanje i do određenog iznosa mjesečno se na to ne plaćaju porezi. Da bi se prijavili za stipendiju, jednostavno napravite zahtjev putem web sajta, telefona i faksa.

- cijelo to vrijeme, radite sa revizorom, dobivate instrukcije od porezne ustanove i kooperišete sa vlastitom zemljom u okvirima zakona.

- ne konstruišete ovo sa pravnim timom, jer pravni tim će da bude prvi koji će da Vam napravi problem kad poslovi počnu da Vam idu i kad postanete uspješniji. Ovakvu strukturu radite sa nama, koji nismo u Srbiji i mi imamo mogućnosti kompletnog menadžmenta ovakve strukture. Sa pravnim timom, advokatom, revizorom, poreznom ustanovom i lokalnim savjetnicima, obrađujete samo tehnička pitanja, kao npr. "Prijavio sam se na takmičenje i dobio sam nagradu i želim da platim na to porez, kako to da obavim i šta treba da donesem od dokumenata?", a mi Vam napravimo dokumente, fondacija isplati nagradu, a vi platite porez na to. Prema tome sve legalno, ali privatno. Plaćate poreze, ali mnogo manje i radite i kooperišete sa lokalnim vlastima. Sve ostalo je može se reći prizivanje đavla.

Spavate mirno, znajući da se imovina, koja Vam ionako ne pripada, ne može oduzeti. Svi mogu da znaju kako to radite, ali radi zavidnosti i radi sigurnosti, privatnost se preporučuje, ali nije obavezna. Porez se ne izbjegava, ali pošto se sve legalno sakuplja u fondaciju, na kraju krajeva završite sa više ekonomskih prednosti.