[ Strale @ 22.01.2007. 19:05 ] @
Imam na drugom kopjuteru brz net upload 1Mbit staticka adresa

Ja bi sad da moj sajt hostujem na jednom racunaru, u stvari sve sto se radi oko hostinga i zakupljivanja domena ja to hocu da uradim na svom racunaru.
Dali neko zna kako da registrujem domen i naziv sajta da vezem za tu moju staticku adresu
[ 1r0nM4n @ 22.01.2007. 20:44 ] @
Ne možeš da uradiš zakupljivanje domena na svom računaru.
To jedino možeš da uradiš na netu, primer: www.godaddy.com. (Za *.yu je neka druga priča...)
Što se tiče dns-a... Kada budeš registrovao domen, imaćeš opciju da napraviš nameserver tako što ćeš da uneseš IP tvog računara.
Pogledaj attachment da vidiš kako to odprilike izgleda.

p0z
[ Strale @ 22.01.2007. 22:07 ] @
Znaci kad zakupim domen ja cu imati opciju u tom mom accountu da usmerim name server na moju ip adresu
[ Tyler Durden @ 23.01.2007. 08:07 ] @
Ne mora da znači. Ne znam kako ide preko godaddyja, ali provjeri da li ćeš dobiti i DNS zonu za taj tvoj domen. Ako dobiješ i ako možeš da mijenjaš tu DNS zonu onda je možeš i da preusmjeriš A rekord na tvoju statičku IP adresu.
[ Livadic Cvetko @ 23.01.2007. 08:32 ] @
Mislim da na godaddy-u ne dobija mogućnost kreiranja A zapisa ali nisam siguran. Ukoliko ima spomenutu mogućnost preostaje mu samo da na kućnoj mašini potera apache, php, mysql ili šta mu već treba.
[ 1r0nM4n @ 23.01.2007. 10:12 ] @
Godaddy sam naveo samo kao primer pošto je on izgleda najpopularniji (možda i grešim). Inače ga nikad nisam koristio. :)
Ja sam svoj domen registrovao na www.namecheap.com i imam opciju kreiranja nameserver-a (kao što se vidi na slici iz mog prethodnog odgovora).

p0z
[ Strale @ 24.01.2007. 17:35 ] @
Hvala