[ sbanjac @ 09.06.2003. 21:31 ] @
interesuje me da li je moguce preci preko file sharinga. npr. n mreznom kompjuteru mi je na c-u postavljen share my documents, jeli moguc doci do drugih direktorija koji se nalaze u root-u. Imali mozd kakav program, ili je o nemoguce (u sto cisto sumnjam poznavajuci microsoft), cuo sam davno neke price o shortcutovima, ali sam probavao to na 98se i nefunkcionira, pa tako ako ko misli nesto sto bi se dalo obraditi recite slobodno...
[ Johny4FUN @ 21.06.2003. 06:41 ] @
Sta si konkretno probao i sta to ne funkcionise?

Da li mislis na internet ili na lokalnu mrezu?
[ caiser @ 21.06.2003. 11:48 ] @
A jel problem da sherujes sve dirove koji ti trebaju? Ili ti to pokusavas nesto sto ne bi smeo da radis?
[ Shadowed @ 21.06.2003. 13:29 ] @
Bice da je ovo drugo ;).
Ne mozes to da izvedes (bar koliko je meni poznato). Cak i ako imas shortcut koji linkuje na neki dir koji nije share-ovan to ne ide jer explorer samo izcita link iz shortcut-a i ode proba da pristupi tome sto je procitao a to je isto kao da si i sam probao direktno (a to jel' ne pali).
[ mzoran @ 24.06.2003. 01:07 ] @
Pogledajte link:
http://blacksun.box.sk/tutorials.php/id/22
Koristeci ovaj tutorial probao sam na LAN-u da pristupim
share-ovanom disku (svim folderima) ali nisam uspeo.
Iskustva ?
Predlog ?
[ Johny4FUN @ 25.06.2003. 04:48 ] @
Kako nisi? ??

Ili mislis na zakljucane foldere?
[ mzoran @ 25.06.2003. 20:09 ] @
Pa lepo. Na tom racunaru je Win98. Kada nadjem IP brojeve drugih korisnika u
LAN-u, i unesem ih u fajl Lmhosts (a za svaki slucaj i u Lmhosts.sam) zajedno sa
imenima tih racunara, ne mogu da pristupim tim racunarima na nacin opisan u tutorialu. Mogu da pristupim samo share-ovanim folderima, a to sam mogao i bez toga. Izvrsenje komande
net use f: \\100.100.100.100
mi kaze syntax incorrect. Ali zato radi:
net use f: \\100.100.100.100\imefoldera
ali samo kada je 'imefoldera' share-ovani folder, za druga imena tipa 'temp' i sl
opet javlja gresku. U ovom slucaju dobijam virtuelni drajv f: sa share-ovanim folderom, a to mi opet nista ne znaci.
[ sbanjac @ 25.06.2003. 20:44 ] @
na prvi pogled izgleda de je nemoguce. No jedan moj prijatelj (koji znao jako puno stvari) kaze da je moguce, pomocu nekih modifikacija u registriju. doadavanjem keyeva u registry i editiranje lmhosta. On meni kaze kako je jednom napravio program koji ce editirati neke windows fajlove kao da je stvaorio share. Po njemu prvo je preko vec postojecih sharevo kopirao potrebne fajlove na cilj zatim je kako on kaze namjestio da se taj program pokrene prilikom paljenja kompa, I onda je nekim nukerom izvrsio restart kompa, i tako je sebi omogucio pristup zeljenim dijelovima diska.
No...
Po mojoj logici za ovu operaciju je za potrebno imati root direktroriji mete sherovan ito full acces. A to je ono sto ja pokusavam da dobijem. na meti imam seravan folder na particiji d:
[ mzoran @ 26.06.2003. 01:05 ] @
Meni ovo lici na koriscenje trojanca, a to je nesto sto bih voleo da izbegnem
u ovom slucaju. Ja inace mogu lako da zakacim BO uz neku slicicu i da ga prebacim
u share-ovan folder, sacekam neko vreme da ga startuju, i da posle imam remote access, ali mislim da tu postoji i neko elegantnije resenje.
[ Johny4FUN @ 26.06.2003. 05:20 ] @
Citat:
mzoran:
Pa lepo. Na tom racunaru je Win98. Kada nadjem IP brojeve drugih korisnika u
LAN-u, i unesem ih u fajl Lmhosts (a za svaki slucaj i u Lmhosts.sam) zajedno sa
imenima tih racunara, ne mogu da pristupim tim racunarima na nacin opisan u tutorialu. Mogu da pristupim samo share-ovanim folderima, a to sam mogao i bez toga. Izvrsenje komande
net use f: \\100.100.100.100
mi kaze syntax incorrect. Ali zato radi:
net use f: \\100.100.100.100\imefoldera
ali samo kada je 'imefoldera' share-ovani folder, za druga imena tipa 'temp' i sl
opet javlja gresku. U ovom slucaju dobijam virtuelni drajv f: sa share-ovanim folderom, a to mi opet nista ne znaci.


Pa pazi LMHOST ti sluzi samo za pretvaranje NETBios imena u IP, ako naravno nemas WINS ili DNS. Ti rucno uneses kako se zove racunar koji ima odredjenu IP adresu i tako ga sprecavas da razresava ime preko BROADCAST-a cime smanjujes ukupan saobracaj na mrezi. Znaci LMHOST ne moze nikako da ti pomogne oko dobijanja nekih drugih privilegija.

A ono sto je obasnjeno u onom tutorijalu je pisano 1999. god. i to za Win NT, sto je mozda i radilo tad na tom OS. A ti probaj da gadjas root particiju (c nekog compa u mrezi sa : \\server\c$ , ako taj komp nema , ili su vam cak iste sifre dobices njegov C:

[ Johny4FUN @ 26.06.2003. 05:25 ] @
Citat:
sbanjac:
na prvi pogled izgleda de je nemoguce. No jedan moj prijatelj (koji znao jako puno stvari) kaze da je moguce, pomocu nekih modifikacija u registriju. doadavanjem keyeva u registry i editiranje lmhosta. On meni kaze kako je jednom napravio program koji ce editirati neke windows fajlove kao da je stvaorio share. Po njemu prvo je preko vec postojecih sharevo kopirao potrebne fajlove na cilj zatim je kako on kaze namjestio da se taj program pokrene prilikom paljenja kompa, I onda je nekim nukerom izvrsio restart kompa, i tako je sebi omogucio pristup zeljenim dijelovima diska.
No...
Po mojoj logici za ovu operaciju je za potrebno imati root direktroriji mete sherovan ito full acces. A to je ono sto ja pokusavam da dobijem. na meti imam seravan folder na particiji d:


Ajde vidi raspitaj se malo, pa saznaj koji su kljucevi u REG-u i kako je taj tvoj ortak to odradio, pa da vidimo.