[ masetrt @ 09.06.2003. 22:30 ] @
Molio bih za pomoc.
!!!Razlog za postavljanje ovog pitanja ovde je to sto mi ova tema deluje najblize onom sto trazim.
Naime ne mogu nikako da konfigurisem IIS 6.0 na windows serveru 2003.
Kada odem na "default web site" -> All tasks i izaberem configure serfver extensions 2002 u exploreru mi se otvori "prazna" strana (ne moze da pronadje web server).
Napomenuo bih jos da sa windows serverom 2000 i NT 4.0 nisam imao ovakvih problema.
Problem je u tome sto visual studio 2003 ne vidi front page server extensions tako da ne mogu da pravim web aplikacije.
Ako neko zna resenje molio bih da ga stavi kao odgovor ili da mi posalje na mail:
[email protected]
Hvala
[ Dragan Panjkov @ 10.06.2003. 20:50 ] @
Za razliku od Windows 2000 Server i Windows NT 4 operativnih sistema, Windows Server 2003 dolazi sa iskljucenim IIS servisom prilikom inicijalnog pokretanja servera. Razlog za ovakva podesavanja je sto je u prethodnim verzijama IIS predstavljao jednu od slabijih tacaka operativnog sistema - najranjivijih, pa je stoga u Windows Server 2003 po default-u iskljucen, kao i vecina ostalih servisa. Neophodno je prvo konfigurisati server kao "Application server" sto ce instalirati IIS 6.0 i .NET Framework v. 1.1. Tek nakon toga ce biti moguce pristupiti stranici http://localhost/.

Drugi uzrok bi mogao biti ukljucen - enabled "Internet Explorer Enhanced Security Confguration", jer je to podrazumijevano podesavanje u Windows Server 2003 operativnom sistemu.

Nisam instalirao VS.NET 2003, tako da nisam mogao da rekonstruisem takvu situaciju koja se desila kod vas, ali kod mene na testnoj konfiguraciji Windows Server 2003, .NET Framework v 1.1, IIS v6.0 i .NET Framework SDK v1.1 i MSDE 2000 SP3 radi bez problema.
[ Dejan Krstic @ 14.07.2003. 15:14 ] @
Ajd da ne pocinjemo novu temu.

Dakle treba mi da mogu sa udaljenog racunara da podesim zastitu pojedinih direktorijuma koje sluzi IIS6 na W2k3.

Znaci kao sto sa apacom moze ubacivanjem fajla .htaccess u pojedini direktorijum da se isti zastiti od neautorizovanih poseta tako me interesuje kako to moze da se uradi sa IIS-om. Imam samo ftp pristup tom racunaru.
[ byTer @ 14.07.2003. 21:57 ] @
Zasto ne rade MS Access i ASP 1.0 aplikacije na IIS 6.0 pod win2003