[ mvasicdo @ 24.01.2007. 09:08 ] @
Postoji li neki konkretan nacin da se zastiti aplikacija napravljena u c#. Npr. .exe fajl moze vrlo lako da se razvali i da se pregleda kompletan kod. Visual Studio ima Dotfuscator i jos neki slicni programi sa neta koji malo izmjeni kod, ima li mozda neko bolje resenje...
[ Java Beograd @ 24.01.2007. 11:28 ] @
Obfuskacija koda je problematika nasleđena iz Jave. Potpuna zaštita ne postoji. Postoje dž obfuskatori, ali i oni koji se plaćaju. Tržište je veliko.

Ali ne mogu a da se ne setim jednog komentara koji je meni bio upućen kad sam se davno na nekom forumu raspitivao za "zaštitu" tj. sakrivanje izvornog koda u Javi: ZAR SE TOLIKO STIDIŠ SVOG KODA ?"
[ Dejan Vesic @ 24.01.2007. 11:55 ] @
O ovome se već dosta pisalo.

Pogledaj ovde:

http://www.elitesecurity.org/t229161-0#1367645

[ mvasicdo @ 24.01.2007. 12:06 ] @
Citat:
Ali ne mogu a da se ne setim jednog komentara koji je meni bio upućen kad sam se davno na nekom forumu raspitivao za "zaštitu" tj. sakrivanje izvornog koda u Javi: ZAR SE TOLIKO STIDIŠ SVOG KODA ?"


E sad ga stvarno izvali ;-) Pa sta ti mislis da li se isplati raditi neki program npr. 6 mjeseca, prodati ga korisniku a svi ostali mogu kopirati od njega, ili da ga on prodaje. Ja mislim da svaki programer (ne kazem da sam ja iskusan programer) zeli koliko toliko da zastiti svoj program od umnozavanja a pogotovo izmjene koda....
[ vladdy @ 24.01.2007. 15:39 ] @
Nije stvar u tome dal se stidis koda, stvar je u tome sto to nije open-source pa da zaviruje ko stigne.

Ako se nadje neko dovoljno strucan on ce to da krekuje svakako, samo je fora da onemogucis script-kiddies i amaterima da ti otpakuju (disassemble) aplikaciju.

Imas obfuscatore, pogledaj RemoteSoft Obfuscator. Ukoliko imas reflection u programu treba da se pripazis jer obfuscator-i mijenjaju imena promenjivih, funkcija itd.

Sa jednom od vecih aplikacija za koju licenca kosta od $10,000+ mi koristimo USB dongle tj. USB hardverski kljuc. Opredelili smo se za MArx (http://www.marx.com/en/) pa ako ti treba takav tip zastite i naravno ako je ekomomski isplativo pogledaj.