[ bracazdr @ 24.01.2007. 21:38 ] @
Potrebno mi je iskustvo drugih kako izvrsiti selekciju iz jednog
sheeta i ukoliko ima vise redova po zadatom kriterijumu, kako ih preneti u drugi sheet ili sl.?
Takodje, me interesuje kada kreiram neke svoje menije u vrhu, kako ih zapamtiti da oni vaze samo za odredjeni Workbook a da se ti meniji ne pojavljuju prilikom pokretanja Excela za druge svhe?
Hvala unapred
[ Jpeca @ 25.01.2007. 08:07 ] @
Ako su ti podaci dobro organizovani - u vidu liste tj. imaš zaglavlje u prvom redu, nema praznih redova, kolone su popunjene istom vrstom podatak, nema preskanja ćelija (vrednosti koje se podrazuvevaju da su iste kao u prethodnom redu) itd:
1/ Kreiraj Autofilter (Naravno može i Advance filter, ali ovo je lakše). Filter kreiraš tako što selektuješ bilo koju ćeliju liste i aktiviraš Data->Filter->Autofilter
Nakon ovoga u zaglavlju svake kolone treba da se pojave padajuće liste kojima možeš filtrirati podatke.
2/ Filtriraj podatke po kriterijumu koji želiš. Kriterijumi po kolonama se mogu kombinovati.
Nakon ovoga u listi treba da se pojave samo oni redovi koji ti trebaju
3/Selektuj ove redove i kopiraj ih na drugi list

U specifičnim slučajevima možeš koristiti VLOOKUP ili PIVOT za dinamičko izdvajanje redova sa jednog lista na drugi. U takvim slučajevima verovatno je najbolje napraviti makro koji se aktivira na događaj promene lista koji će izvršiti potrebno filtriranje i kopiranje.

Citat:
Takodje, me interesuje kada kreiram neke svoje menije u vrhu, kako ih zapamtiti da oni vaze samo za odredjeni Workbook a da se ti meniji ne pojavljuju prilikom pokretanja Excela za druge svhe?
- Otvoriću novu temu kako bi se lakše pratilo