[ sasagr76 @ 25.01.2007. 12:40 ] @
Imam problem koji sam vec opisao u naslovu poruke. Znaci filtrirana je kolona, recimo L. Zelim da mi uvijek prvi red iz te kolone (odnosno prvi red ispod zaglavlja) prikaze u nekoj drugoj celiji i nakon sto se filterom sortira po nekoj drugoj vrijednosti. Ako neko ima rjesenje za ovaj problem neka pomaze!!!
HVALA
[ Jpeca @ 25.01.2007. 13:12 ] @
Nisam baš siguran da sam shvatio. Ako nisam zakači primer - valjda će biti jasnije.

Primeniš advance filter i rezultat filtriranja neka bude odvojena tabela (copy to another location). Kao kriterijum za filtriranje formiraš kriterijum kako si prvobitno filtrirao. Ako treba dodatno objašnjenje za kreiranje advance filtera pogledaj ovde http://www.elitesecurity.org/t176083-0#1145093

Na original listu možeš sada da primenjuješ različite varijante autofiltera. Rezultat advance filtra ostaje u tabeli sa strane.

Druga varijanta je da korišćenjem funkcije Lookup "izvadiš" ćeliju tabele iz kolone L za zadati kriterijum. Da li je ovo izvodljivo zavisi šta koristiš kao kriterijum.
[ sasagr76 @ 26.01.2007. 08:20 ] @
Evo primjera
[ Jpeca @ 26.01.2007. 09:54 ] @
Nisam uspeo da to rešim koristeći standardni skup funkcija, pa sam napravio novu funkciju koja to radi. Funkcija preskače skrivene redove koji su rezultat postavljenog filtera:
Code:

Function NadjiPrvi(tblFilter As Range, colnum As Long) As String
' Vraca sadrzaj prve celije ispod zaglavlja tabele 
' pri cemu preskace filtrirane redove
'
' tblFilter  je opseg celija na koji se postavlja filter
' colnum je broj kolone iz koje se trazi prva celija 
'
' P.Jovanovic za elitesecurity.org
'
Dim r As Long
r = 2
While tblFilter.Rows(r).Hidden
    r = r + 1
Wend
NadjiPrvi = tblFilter.Cells(r, colnum).Text
End Function

Nakon što kreiraš funkciju, u tvom primeru u ćeliji D4 treba da upišeš
Code:

=NadjiPrvi(Export_za_excel,12)
[ sasagr76 @ 26.01.2007. 11:07 ] @
Uspio sam!!!!!
Hvala do neba, legendo