[ Neznalica_sa_ugla @ 26.01.2007. 00:40 ] @
U tablici je potrebno da (redni_broj) ide po redi 1,2,3, .. , ali prilikom brisanja pojedinih stavki ti brojevi nisu vise po redu .Traba napraviti proceduru u bazi (Stored procedure ) koja bi izmenula vrednosti redni_broj tako da on bude po redu .Unapred Hvala
[ Fedya @ 26.01.2007. 11:05 ] @
E ovako: Podrazumevam da ti kolona redni_broj nije primarni kljuc u tabeli.

Mozes to da resis storovanom, treba ti kursor koji ide redom, proverava vrednost, ako nije dobra updateuje red.

Drugo resenje (mozda jednostavnije) je da ako prises red po red (a obicno je tako) napravis trigger koji ti se okida na brisanje i u njemu update-ujes sve vrednosti, koje za redni_broj imaju broj veci od upravo obrisanog, na redni_broj = redni_broj - 1
[ Neznalica_sa_ugla @ 26.01.2007. 11:35 ] @
Mislio sam da s e to jednostavno moze resiti sa sored procedurom :A sada tek sada pravo pitanj :
U bazi MS SQL 2005 nikako da nadjem gde se stavrjua upisuju stored procedure , jel to moguce ???
Ili ja nisam normalan ili sql lud==???
[ Fedya @ 26.01.2007. 12:26 ] @
Citat:
Neznalica_sa_ugla: Mislio sam da s e to jednostavno moze resiti sa sored procedurom :A sada tek sada pravo pitanj :
U bazi MS SQL 2005 nikako da nadjem gde se stavrjua upisuju stored procedure , jel to moguce ???
Ili ja nisam normalan ili sql lud==???


Ne razumem tvoje pitanje.
[ Hrvoje Balažinec @ 26.01.2007. 13:18 ] @
Citat:

U bazi MS SQL 2005 nikako da nadjem gde se stavrjua upisuju stored procedure , jel to moguce ???
Ili ja nisam normalan ili sql lud==???


Da li mislis na ovo:

Neka_baza / Programmability / Stored Procedures

[ Neznalica_sa_ugla @ 26.01.2007. 16:29 ] @
da upravo to .HVALA , gledao celu vece i nisma to video
[ colke77 @ 29.01.2007. 13:31 ] @
Citat:
Neznalica_sa_ugla: da upravo to .HVALA , gledao celu vece i nisma to video

?!?