[ tihomirpopovic @ 26.01.2007. 08:33 ] @
Čudno!!?!
Posle nekoliko godina rada u CorelDraw-u imam glup problem! Nisam profesionalac za Corel ali ga koristim dovoljno dugo i ono što mi treba zadovoljama moje potrebe. Elem:
Bilo koji objekta koji napravim ne mogu pomeriti mišem. Pomeranje mogi vršiti sa nudge (strelicama), mogu da ga rotiram, razvlačim i sl (mišem). Sve ostale radnje mišem na objektu su omogućene izuzev pomeranja.
Napominjem da nije u pitanju Locking Object.
Veoma neugodna stvar pa zato tražim bilo kakav savet. (Preinstalacija ne gine ali ako može i drugačije zašto da ne...)
[ tihomirpopovic @ 26.01.2007. 08:53 ] @
P.S. Zaboravih još i da napomenem da nisu u pitanju zaključani layeri - edit omogućen !
[ djerys @ 26.01.2007. 22:25 ] @
To je super za precizan rad. Pomeraš objekte komandom Move (Alt+F7) i ukucaš tačnu vrednost
Mislim da si rešenje sam konstatovao, mada pitanje da li će i to pomoći. Nekad je najbolje preinstalaciju početi komandom Format c:
[ Shadowed @ 27.01.2007. 01:13 ] @
Ma da, najbolje nov komp da kupi :)
Verovatno si iskljucio (nekako vec) opciju da mozes da uhvatis objekat u njegovoj unutrasnjosti. Ne mogu da se setim kako se zove i gde je, ali probaj da uhvatis objekat za outline i ako hoce to je pa potrazi po opcijama. Ja ne mogu sada da pogledam jer nemam Corel ovde...
[ bluebird @ 27.01.2007. 21:36 ] @
Property bar - Treat As Filled
[ djerys @ 28.01.2007. 00:21 ] @
Koliko sam ukopčao može da selektuje mišem objekat, da ga rotira, iskosi, ali ne i da ga pomeri. Zato sam i predložio surovo preinstal rešenje, mada može i novi komp
Inače selektovani objekat možeš pomeriti i tako što klikneš na krstić u sredini objekta i pomeriš npr. u wireframe modu kada ti ne pomaže opcija treat as fill...

pozdrav
[ jest @ 28.01.2007. 00:56 ] @
Problem je kod zumiranja narocito ako objekat sadrzi mnogo delova. Probajte da ga priblizite pa teko onda da pomerite. Slicno se i meni desavalo, pa sam otkrio vezu sa zumom.
[ Shadowed @ 28.01.2007. 13:35 ] @
Citat:
bluebird: Property bar - Treat As Filled


E, to :)
[ sitografista @ 30.01.2007. 15:39 ] @
Meni se isto svasta desavalo sa corelom
dok mislim da onaj predlog sa format c:
nije tako los.
Cak i preinstalacija corela nije pomogla bez formata.
[ Shadowed @ 30.01.2007. 19:32 ] @
BTW, koja je verzija Corel-a? Uglavnom neparne prave cudne probleme (osim X3, koji je odlican).
[ tihomirpopovic @ 05.02.2007. 10:50 ] @
Momci stvarno ste maestralni !!!
Izvinjavam se sto vam nisam odgovorio ranije ali resenje za ovaj problem je resen preinstalacijom Corela (u pitanju je 10-ka).

Sve sto ste napisali je 100% OK ali ne "pije vodu".

Zahvaljujem puno
[ semiconductor @ 19.02.2007. 21:07 ] @
Nema potrebe za reinstalacijom. Meni se desavalo da u Corelu 13
default boje dobiju nekakvu cudnu nijansu. Previse su svetle.
Umesto reinstalacije, u "Documents And Settings/..." (ne secam se tacno putanje),
nadji Corel direktorijum i obrisi ga. Pokreni Corel i sve se vraca na Default.
[ codeart @ 20.02.2007. 09:53 ] @
Problem je kod zumiranja narocito ako objekat sadrzi mnogo delova. Probajte da ga priblizite pa teko onda da pomerite. Slicno se i meni desavalo, pa sam otkrio vezu sa zumom.





Ja sam nesto slicno resavao na gore naveden nacin
[ Evelyn @ 21.02.2007. 20:48 ] @
Problem je zapravo Corel. Svaka njegova verzija ima bugove.
Svaka drugacije. Nesto poprave, ali pritom nesto drugo pokvare.

Ja sam ipak za format c: d: i a: