[ masterminded @ 26.01.2007. 09:56 ] @
Kako konvertovati iz avi u wmv i kako konvertovati fajlove iz quicktime-a u avi?. Koje kodeke instalirati da quicktime može u adobe premiere. Imam k lite kodek paket i quick time naravno. Hvala
[ braker @ 26.01.2007. 10:52 ] @
http://www.elitesecurity.org/p83757
http://www.elitesecurity.org/p903534
[ Daniel011 @ 26.01.2007. 21:54 ] @
Za konvertovanje u wmv toplo preporučujem Microsoft-ov program Windows Media Encoder. Program je freeware, nudi mogućnost konvertovanja u wmv uz mnoštvo opcija i podešavanja, takođe može da iseca segmente wmv-a u novi wmv bez rekompresije, može da radi demux i mux wmv-ova...
Jednom rečju, tata za wmv-ove!
[ vaske71 @ 26.01.2007. 22:18 ] @
Nero 7 !!!
[ Boki70a @ 27.01.2007. 00:37 ] @
Citat:
i kako konvertovati fajlove iz quicktime-a u avi?. Koje kodeke instalirati da quicktime može u adobe premiere.

Pretpostavljam da ti AVI format treba samo zbog video editinga...
Imash dve varijante:
1.
Instaliraj avisynth.
Nadji/izguglaj avisynth plugin za adobe premiere i instaliraj ga...inache besplatan je...Napishi avisynth skriptu:
#==================================
DirectShowSource("...path...\imefajla.mov")
#==================================
...i importuj je u dotichni program.
Na ovaj nachin mozesh skoro sve formate da editujesh u adobe premiere.
*PAZNJA*...Morash da imash odgovarajuce DirectShow kodeke i splitere....vidim imash k-lite i quick time...onda ce biti sve OK.
2.
Skini "Yamb 2.0" i "AVC2AVI"....takodje su besplatni (open source)...Pomocu Yamba ekstrahuj sirov h264 video iz .MOV container-a, a zatim koristeci avc2avi taj isti sirov/h264 video ubaci u .AVI format. A shto se tiche zvuka...verovatno je u pitanju .AAC...moracesh odvojeno...da ga konvertujesh u .WAV i takvog da ga importujesh u premiere...za audio konverziju mozesh da koristish program BeHappy(avisynth i DirectShow kodeci i spliteri(k-lite) moraju da budu instalirani).

Moja preporuka je prva varijanta.....laksha je...nije potrebno ponovno kodiranje...i izbeci cesh audio/video desinhronizaviju ukoliko postoji audio delay i nepotrebne intermediate fajlove koje mogu da zauzimaju po nekoliko gigabajta prostora.
pozzz


[Ovu poruku je menjao Boki70a dana 27.01.2007. u 01:59 GMT+1]
[ babarogatajna @ 04.02.2007. 17:49 ] @
ja koristim ImTOO MPEG Encoder,veoma jednostavan za rad a nudi sve.