[ cwele @ 26.01.2007. 13:58 ] @
Da li je moguce nekim alatom (i kojim) uraditi ono sto se moze u Oracle-u, znaci iz jedne baze exportovati tabele sa podacima, stored proc itd... i zatim importovati sve te podatke u novu, praznu bazu u kojoj nema nista (tek sto je kreirana sa CREATE DATABASE 'MyDatabase.GDB' DEFAULT CHARACTER SET UTF8) ?

I jos, ako izvorna baza nema character set (NONE) niti imaju polja u tabelama, da li ce import u novu bazu da mi obezbedi da sve string kolone budu utf8 ?
[ Mr. Rejn @ 26.01.2007. 20:04 ] @
Mislim da IBExpert može to da ti odradi,mada ja imam komercijalnu varijantu,ali mislim
da personal isto to može-vidi dugmence na toolbaru "Extract metadata" prikazaće ti dijalog
na kome imaš podešavanja za export u skript i objekte koje hoćeš da izvezeš tj. Meta objects,
pa na tabovima Data tables i Options imaš finija podešavanja za karakter setove na nivou
baze, tabela i kolona. Uzgred, prva opcija na "Options" tabu je "Generate create database statement"
tako da nemaš potrebe da predhodno formiraš bazu van alata,tj. ručno ili kakogod nego samo
uneseš ime svoje baze i izvršiš skript u "Script executive" prozoru,ako si izabrao opciju "Extract to
script executive".
[ dogriz @ 29.01.2007. 09:03 ] @
IBExpert personal radi sve što ti treba, ja ga koristim baš za te stvari