[ kontradisk @ 27.01.2007. 00:23 ] @
Sta kazete na ovo ljudi:
http://www.camcorderinfo.com/c...7-First-Impressions-Review.htm
Nisam pregledao ceo rewiev, ali prvi utisak - ok.
Cena 1800 dolara, izlazi na trziste u aprilu.
[ lancia88 @ 27.01.2007. 09:37 ] @
Pozdrav,

ja jos nisam video dobru JVC kameru, da budem iskren. Ergonomija im je, sad vec poslovicno, uzasna, ne popravlja se iz modela u model, balansi, posebno automatika, od modela do modela je kocka valja li ili ne, nisu uspeli da standardizuju ni probleme a kamoli resenja, ne znam..... Tesko da se ja susrecem samo sa problematicnim modelima jer ih pronalazim samo kod kolega koji dodju da probamo da apsolviramo neku gresku na takvim kamerama pa se sretnem sa takvim problemima. Zaista sam fasciniran da takva firma kao JVC nikako da posteno uhvati korak sa makar Panasonicom ili Canonom ako vec ne moze doseci Sony. Mozda sa malim rucnim kamerama stvar stoji bolje ali sa svime sto navodi na ideju profesionalnog rada a potpisano je sa JVC cime sam se sreo do sada, stvar stoji veoma razocaravajuce. Po linkovanom reviewu-u stvar stoji sa ovom kamerom vrlo korektno, projektovanom cenom se ponasaju kao da vec gospodare delom trzista (sto je mozda i tacno, ja ne znam bas) ali ce tek prikazi iz rada u stvarnim uslovima da pokazu nesto objektivnije o ovome. Meni licno bi bilo jako drago da se realno nekim modelom i JVC prikljuci jer bi to imalo pozitivan uticaj na struku ;)
[ sergio2matrox @ 27.01.2007. 10:01 ] @
ZA oko 1400e mozes naci polovnu dsr 170p, koja je testirana na severnom polu, africi i ko zna gde jos,
a za oko 2300 mozes naci novu sony DCR-VX2100
jvc u kanalizaciju, sa sve baterijom
[ kontradisk @ 27.01.2007. 10:35 ] @
Ok, cenim vase misljenje na kraju krajeva. Vlasnik sam pomenutog Sony 2100. Mogu reci da sam prezadovoljan kako radi. Za sada jos uvek ne vidim razloga za prelazak na HD varijantu, bar sto se trzista kod nas tice. Vreme ce pokazati svoje. Jedino mi se svidja varijanta direktnog snimanja na HDD, zbog kasnijeg DVD autoringa, jer bi dosta skratio vreme izrade DVD video diskova, i olaksao rad.
[ lancia88 @ 27.01.2007. 11:57 ] @
Pozdrav,

ostani pri Sony opciji, sacekaj vreme da menjas kameru pa prodaj tu u nekom povoljnom trenutku i uzmi od iste firme ekvivalent koji nudi opcije koje zelis. Ja zaista ne znam sta misli JVC sa svojom politikom vezanom za kamere ali za sada nisam jos cuo za pozitivna iskustva sa njihovim proizvodima.