[ monte_sandman @ 27.01.2007. 01:44 ] @
Posto sam nov sam Ubuntu-om i Linux-om uopste interesuje me,kada download-ujem neki program gdje se on smjesti u sistemu?
Takodje kako da napravim precicu u Application na "neki" program.

Takodje desava mi se da kada mountujem neki disk preko sudo iz root-a pa pokusam pristupiti njemu iz nekog ne root naloga javlja mi acces denied.U pitanju je NTFS disk po kome ne moze da se pise. chmod nesto ne pomaze...
Ako ima ko volje da mi pomogne bio bih mu veoma zahvalan...
[ VRider @ 27.01.2007. 02:04 ] @
Ako downloadujes iz browsera, onda zavisi od browsera.
Ako downloadujes pomocu apt-geta, onda instalira gde treba - /usr/bin, /usr/local/bin ili gde vec.

Pomocu menu editora.

Prosledi opciju uid i/ili gid prilikom mounta. Pogledaj man stranicu za mount.
[ monte_sandman @ 28.01.2007. 02:09 ] @
OK.A da ne znas kako da upgrade-ujem Ubuntu na Kubuntu ali da ne skidam citav OS?ZNAci smo KDE
[ nkrgovic @ 28.01.2007. 09:52 ] @
Citat:
monte_sandman: OK.A da ne znas kako da upgrade-ujem Ubuntu na Kubuntu ali da ne skidam citav OS?ZNAci smo KDE

Imas odlicno user uputstvo za ubuntu. Tamo kaze ovako:
Code:
sudo apt-get install kubuntu-desktop

Takodje kaze da je to sve tesko 400MB. Deluje da je to to - kompletan KDE, QT biblioteke.... izadje to toliko otrprilike.
[ monte_sandman @ 28.01.2007. 13:20 ] @
Da,znam za to.MAda da li je moguce da sve to iznosi 400MB?Mogu li kako da skinem samo KDE za ubuntu?ZAr nije ono oko 100MB?
[ tdjokic @ 28.01.2007. 14:15 ] @
Citat:
monte_sandman: Da,znam za to.MAda da li je moguce da sve to iznosi 400MB?Mogu li kako da skinem samo KDE za ubuntu?ZAr nije ono oko 100MB?
Skoro da ti izadje prostije da porucis od njih besplatni CD ili nabavis kod nekoga od ovih ljudi sto to rezu. Em je dzabe, em ako nesto zeznes - imas sve na CD-u.