[ MaliSpaja @ 27.01.2007. 14:46 ] @
Dakle na phpBB forum mi se cesto registruju botovi koji imaju svoj www koji je obicno neki news blog, ili slicno. Svi imaju mail.ru mailove , i uglavnom su usa ili uk. Ne spamuju mi forum, ali eto malo me iritira sto se stalno registruju.
Ukljucena mi je registracija preko "vizuelnog koda" kao i korisnicka potvrda registracije preko maila.

evo na sta tacno mislim: http://www.filmofili.com/forum...ed&order=ASC&start=100
Dakle ovi sa svojim www su uglavnom botovi.
Mogu li se njih nekako resiti?
[ Milos Dedijer @ 27.01.2007. 20:14 ] @
Nisam siguran da si pitanje postavio na pravom forumu ali neka ostane za sada.

Pa imas gomilu antibot MOD-ova za forum na oficijalnom sajtu foruma. Mislim da ce jedan od onih jednostavnih upitnika "R U Human?" biti dovoljan ukoliko su botovi u pitanju. Ali pre svega proveri da imas najnoviju verziju foruma.
[ MaliSpaja @ 28.01.2007. 10:19 ] @
hm, izvinjavam se ako nisam temu postavio u pravoj sobi. Imam najnoviju verziju doruma, a sto se tice tih dodatnih modova, citacu ovih dana o tome vise. Mada sigurno je neko ovo vec radio skoro, pa nije na odmet da mi preporuci neki mod koji sigurno resava stvar.
[ Milos Dedijer @ 28.01.2007. 22:36 ] @
pa ne znam sta da ti predlozim jer botovi uobicajeno ne prolaze vizuelni kod... :| Pogledaj na www.phpbb.com