[ virtualx @ 11.06.2003. 22:58 ] @
jedno prije mjesec dana LG cd-rom mi poceo zezati.
treba mu dva sata da instalira igricu.
imam i cdrw lite on.
kod njega se igrica instalira za 20minuta.

kad presnimavam cd ,kod nera se prvo pokrene analiza cd-a ali sporo ide i zakoci tako da moram restartovati comp.
neke manje ostecene cd-ove ne mogu ocitati na LG cd-rom dok kod lite on cdrw ide bez problema.
sad ne mogu presnimavati cd-ove posto cd-rom nece da ocita analizu .
data cd-ove moram prvo kopirati na hard disk pa tek onda snimati.
kod audio cd-ova nemogu ni to jer kad kopiram audio cd kopiraju se samo ikone .
tako da moram prvo prebaciti uadio cd u mp3 zatim snimati na novi cd.

kod audio cd-a kad otvorim explore imaju ikone pjesama i kad selektiram neku pise samo koliko zauzima ikona.
[ preki @ 11.06.2003. 23:26 ] @
To se i kod mene desavalo isto na LG-u. Resenje je bilo otvaranje CD-a i ciscenje.
Kazes da se zaglavi, pa moras da resetujes komp. Izvadi disk iz CD-a i sacekaj par sekundi i opet ces moci da radis. Izgleda da CD zagusi sve zivo, pa izgleda kao zaglavljena masina, ali u stvari nije.
U svakom slucaju ciscenje pomaze.
[ manca @ 11.06.2003. 23:54 ] @
nisi treba LG da uzimas....nisu dobri.....ali moras sada samo jedno ili da menjas ili da se bacis na ciscenje!:))
[ lancia88 @ 12.06.2003. 09:34 ] @
Pozdrav,
slazem se da generalno nisu dobri, samo sto se trenutno tesko moze naci dobar. Vecina vas ima iskustva sa jednim do dva komada, ali ovo je licno proverena informacija o gotovo svemu na nasem trzistu. U vezi tvog problema moja dosadasnja resenja su bila sledeca: prvo ukljucenje DMA moda za CD rom (doduse kod nekih ploca to upravo i napravi problem jer u BIOS-u ne bude dozvoljen pristup DMA modu). Dakle ukljucenje DMA moda je najcesci problem. LG je masovno izasao na nase trziste u skorije vreme a barocito sa takvim problemima pa mislim da ne bi trebalo pricati o ciscenju iako je to generalno opcija ako nije u garanciji. Jedno od resenja problema je bila i reinstalacija WIN-a iako redje a tu nisam nikada odgonetnuo sta je bio preoblem (kao i uvek sa MS trikovima) ali umelo je proraditi sa time. Dakle savet je insistiranje na DMA modu jer to je specificnost ovih CD-a (ne zaboravi u BIOS-u da to aktiviras. I jos nesto, ako inace skidas audio CD na hard, koristi audio greber ili MusicMatch Box da ne bi gubio na kvalitetu u konverziji.
Pozdrav
[ manca @ 12.06.2003. 15:46 ] @
ja mislim da bi bilo najbolje da uzme neki Nec i da resi problem-po meni najbolji cd-romovi!
[ Instruktor @ 12.06.2003. 20:00 ] @
Ma kakav NEC!?!?!

Nemoj ni slucajno da se zeznes da kupis NEC.

(naravno mislim na model 52x, jer svi raniji su bili OK)

NEC jeste bolji od LGa (i EI-NIS je bolji od LG-a, ali opet ta zamena bi se mogla nazvati "gov*o za go*no".

Ovo ti govorim iz iskustva kao serviser u jednoj od poznatijih beogradskih firmi.

Ako zelis 100% najbolje, uzmi SONY 52x!

Taj procita i papir od masnog bureka :-)
[ manca @ 12.06.2003. 20:08 ] @
ma ja sam rekao za nec zato sto ga imam vec 2 god (52X model) i radi kao sat....cita i diskove isgrebane do Dz.Ali slazem se nije los sony(ima ga moj drug)
ali moj nec je jedno 30 puta bolji od njehga!
[ Instruktor @ 12.06.2003. 20:59 ] @
HE pa zato sam i rekao da NOV 52x nije ni za zalivanje baste!
Stari modeli su sasvim OK, ali NEC je prosle godine izbacio na trziste novu reviziju 52x citaca koji je najblaze receno katastrofa.

A SONY MI NE DIRAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reci drugu (ako to vec nije provalio) da kada ubaci neki cd (ne muzicki), nek saceka da ga SONY zavrti. Onda neka stisne EJECT dugme i nek ga drzi 6 sekundi dok dioda ne trepne 2 puta, pa nek onda obrati paznju na zvuk rotacije! Tek tada radi ne 40x nego prelazi u 54x mod (iako je 52x)!!!


ARGUMENTI:
-Najkvalitetniji laser assembly
-Veoma, veoma izdrzljiva mehanika

Inace cisto da vas IZ PRVE RUKE obavestim nabavnim cenama:



-LG 52x = 13,2
-NEC 52x = 14,0
-TEAC 52x = 14,2
-SONY 52x = 18,6
pa se nadam da vam je jasno sto se SONY slabo uvozi, a sto se prodaju SRA*JA!
[ darkofdoom83 @ 13.06.2003. 00:48 ] @
Vi tako resavate probleme? Ako nesto pocne da s*** pri radu,kupi novo brate!
Ne ide to tako lagano...Samo ti ocisti cd ako ti vise nije pod garancijom.
[ preki @ 13.06.2003. 01:38 ] @
E, taman sam hteo da napisem tako nesto, madjutim, pretece me.
Stvarno sam se iznervirao, coveku ne radi CD, a ovde se raspravlja da li je bolji Sony ili LG, ma daj...
BTW, da ne bude spam
Meni je nakon ciscenja citac proradio i radio tako jedno dva meseca i onda naprasno odbija da cita noname diskove, dok ostale cita odlicno, i grebuje sa CD-a muziku, dok noname ni da pocne.
[ factor @ 13.06.2003. 02:20 ] @
Moj čitač je Teac CD 532E-B, star već četiri godine. Već sam čistio 3 puta. Rastavio sam, pa probao sredstvom za čišćenje laserskih sočiva - nije pokrenuo. Zatim sam probao čistom VODOM, i mogu vam reći, da radi kao nov. Nedavno sam čistio treći put, opet sa vodom, opet čita sve. Baš sam danas čistio jedan veoma stari 4x sa vodom i čita sve. Možda zvuči glupo, ali čista voda je najbolje za čišćenje!
[ Marvin Freestyle @ 13.06.2003. 03:34 ] @
Citat:
Instruktor:
-LG 52x = 13,2
-NEC 52x = 14,0
-TEAC 52x = 14,2
-SONY 52x = 18,6


A gde je to LG 52X 13.2 Eur ? Mislim kao ... ovo je skroz losha cena ... sinteh ih prodaje po najnizim cenama u gradu ... a prodaje ih po 15.8 - 16.0 ...

Pozdrav
[ draganbg82 @ 13.06.2003. 03:39 ] @
Care slusaj... Pogledaj to sto ti rece decko za DMA mod, ali mogao bi da otvoris kuciste i da ispremestas rezac ili cd sa IDE kanala. Na primer da ti nisu HDD i CD na istom IDE kablu, jer je to cest slucaj koji pravi nevolje. Licno sam imao isti problem i sam sam stavio problematicni CD na Secondary Ide kanal i sve je bilo OK. Probaj pa javi. Naravno , gledaj ono master/slave ali tu ne bi trebalo da bude problema.
[ Instruktor @ 13.06.2003. 10:30 ] @
Citat:
darkofdoom83:
Vi tako resavate probleme? Ako nesto pocne da s*** pri radu,kupi novo brate!
Ne ide to tako lagano...Samo ti ocisti cd ako ti vise nije pod garancijom.


Pa dobro, covece! Citas li ti Sve poruke na forumu ili samo poslednju pa onda krenes da lupetas?

Naravno da treba probati sa ciscenjem i eventualnim stelovanjem i kalibracijom pot-a na laser assembly.

Radi se o tome da sam hteo da upozorim coveka da se ne zezne po drugi put. Dovoljan mu je bio jedan LG, samo mu jos fali muka sa novom serijom NEC-a!!

[ Instruktor @ 13.06.2003. 10:34 ] @
Citat:
Marvin Freestyle:
Citat:
Instruktor:
-LG 52x = 13,2
-NEC 52x = 14,0
-TEAC 52x = 14,2
-SONY 52x = 18,6


A gde je to LG 52X 13.2 Eur ? Mislim kao ... ovo je skroz losha cena ... sinteh ih prodaje po najnizim cenama u gradu ... a prodaje ih po 15.8 - 16.0 ...

Pozdrav


E pa SINe SINteh ih prodaje po toj ceni i to jeste OK cena, ali cisto da ti kazem, mi ih nabavljamo po onim cenama sto sam ih naveo, i to u DOLARIMA!!!

Pa lepo, digitron u sake pa izracunaj u EUR!!
Ima da se iznenadis!
[ virtualx @ 13.06.2003. 13:01 ] @
Citat:
draganbg82:
Care slusaj... Pogledaj to sto ti rece decko za DMA mod, ali mogao bi da otvoris kuciste i da ispremestas rezac ili cd sa IDE kanala. Na primer da ti nisu HDD i CD na istom IDE kablu, jer je to cest slucaj koji pravi nevolje. Licno sam imao isti problem i sam sam stavio problematicni CD na Secondary Ide kanal i sve je bilo OK. Probaj pa javi. Naravno , gledaj ono master/slave ali tu ne bi trebalo da bude problema.

uh!!!
jedva ja procita sve ove odgovore.
dakle:
hard disc mi je na primary master ,a LG cd-rom na primary slave.
na secondary master imam LITE ON cdrw.
hard disc i cd-rom su na istom IDE UDMA kablu.
ne vjerujem da je zbog toga jer mi je cd-rom prije citao normalno bez ikakvih problema.
probacu i ono sa ciscenjem.
kako da otvorim cd-rom ?
on se nalazi u metalnom kucistu i nisam vidio nikakve serafe za otvaranje(nisam dobro gledao).

[ manca @ 13.06.2003. 16:20 ] @
Pa srafovi su uglavnom ispod nalepnica....moraces da razlepljujes nalepnice.....

P.S

Je'l ti cd rom u garanciji????
[ virtualx @ 13.06.2003. 23:33 ] @
istekla je garancija prije pola godine.
ocistio sam laser ,ali ne vidim neka poboljsanja.


izgleda da smeta sto je hdd i cd-rom na istom ide kablu i na primary.


[ manca @ 14.06.2003. 01:00 ] @
ma to ne bi trebalo neke posebne veze....
nabavi drugi kabal pa povezi posebno...(ako imas mesta gde na ploci da ga ukljucis)!
[ draganbg82 @ 14.06.2003. 05:00 ] @
Ma nije frka sa otvaranjem. Otvori vrata CD ROM-a, a onda iskljuci komp. Znaci treba da ti ostanu otvorena vrata. Zatim otvori kucistre i skini CD ROM. Kada skines njegovu prednju masku odvrni srafove sa zadnje strane a zatim nadji mesto gde se nalazi samo socivo, koje si kako kazes ocistio. Pored njega, eventualno sa druge strane imas mali trimer (zavrtanj) koji sluzi za podesavanje odnosno kalibraciju lasera. Probaj da ga zavrnes MALO u jednu stranu, a onda mozes proveriti da li cita diskove. Nadji najbolji polozaj. Ceo postupak je slican onome kod stelovanja glave kod komodorca, videa, kasetofona itd. U CD ROM-u imas trimer za stelovanje lasera i stelovanje vrata. Ti diraj samo taj kod sociva, prepoznaces ga. ije neka nauka, samo malo podesi posto se izgleda vremenom razdesio. Ajde pa javi.
[ darkofdoom83 @ 14.06.2003. 10:26 ] @
Citat:
Instruktor:
Pa dobro, covece! Citas li ti Sve poruke na forumu ili samo poslednju pa onda krenes da lupetas?


Nisam ja to tebi pisao