[ sino11 @ 28.01.2007. 21:37 ] @
Imam pitanje u vezi mogucnosti onemogucavanja razgovora VOIP <--> PSTN onog trenutka kada se telefonska slusalica na istoj liniji podigne, tako da ne bi moglo da se slusa preko te slusalice ono sta se prica preko VOIP <--> PSTN na istoj liniji.

Znaci postavka uredjaja je ovakva:
Telefonska Linija (PSTN) u zidu --> SPA 3102 (Linksys ATA) --> Telefonski Aparat 1
Ista Telefonska Linija (PSTN) u zidu --> Telefonski aparat 2

Posto je ATA sa Telefonskim Aparatom 1 na istoj liniji kao i Telefonski aparat 2, da li postoji mogucnost da podesim ATA (SPA-3102) tako da primeti da je slusalica Telefonskog Aparata 2 podignuta dok je VOIP <--> PSTN komunikacija u toku, i da istog trenutka iskljuci VOIP <--> PSTN vezu koja je u toku, ili da posalje neki signal (neki zvuk ili slicno) koji pokazuje da je slusalica podignuta. Znaci ovime bi se onemogucilo da neko na Telefonskom aparatu 2 moze da slusa VOIP <--> PSTN razgovor koji je u toku.

U sustini zanima me sta se desava sa strujom, voltazom itd. kada neko digne slusalicu, i da li ATA (SPA-3102) to moze da prepozna. Ako ne znate da li ATA moze da prepozna mozda ja mogu to da pronadjem, ali zelim prvo da znam sta se desava sa signalima na liniji da bih video moze li to da se prenese u ATA naredbu koja ce da reaguje kada do promene dodje.

Hvala unapred na odgovoru i pomoci.
[ Robinzon Kruso @ 15.02.2007. 13:03 ] @
Pozdrav

Gde mogu da nadjem ATA u srbiji... ako imas neki link ili telefon

Hvala...
[ sino11 @ 16.02.2007. 00:55 ] @
Ja sam dobio SPA-3102 iz SAD i ne znam gde moze da se nabavi u Srbiji. Probaj CISCOovo predstavnistvo cini mi se da su skoro otvorili CISCO d.o.o sa sedistem u Srbiji i pitaj koji je najbolji nacin da nabavis Sipura uredjaj ako te taj zanima. Cisco je kupio Sipuru skoro i prebacio Sipura ATAs pod Linksys liniju uredjaja.

Srecno!
[ danio @ 26.02.2007. 00:19 ] @
Ako su obadva telefona na istoj liniji onda centrala ne moze poslati signal samo jednome od njih, ako se radi o normalnoj liniji a ne nekoj proprietary...