[ Daks @ 12.06.2003. 15:20 ] @
Potrebna mi je pomoc!

Radi se o tome da iz nekog upita dobivam podatke u tabelu (Append Query). U toj tabeli jedno odredjeno polje mora imati kljuc. Ukoliko to polje stavim kao primarni kljuc onemoguceno mi je izvrsavanje append query-a. Sta da radim?

Konkretno radi se o maloprodajnoj kalkulaciji, iz odredjenih upita dobivam podatke o artiklima koji ulaze po kalkulaciji. Pomocu append query-a te artikle dodajem u tabelu skladiste.

Da bih povezao tabele skladiste i izlaz(racun) treba mi primarni kljuc u tabeli skladiste i to na sifri artikla. Ako to uradim vise ne mogu dodavati artikle u tabelu skladiste iz upita. Postoji li neki drugi nacin da iz tabele skladiste skidam artikle a da ista ne posjeduje primarni kljuc.

Ja sam pocetnik ali se trudim. Ako neko moze pomoci bio bih zahvalan.

Hvala
[ vbraca @ 14.06.2003. 00:37 ] @
Nije da te ne razumem ali cini mi se da ni ti ne znas sta pitas !!!

Za svaki slucaj jedno pitanje : odakle ti da sifra_artikla treba da bude primarni kljuc skladista - ako vec ne pratis promene u skladistu onda ti je sifra_artikla ne primarni kljuc vec UNIQUE vrednost - u prevodu na MS Access sifra_artikla je Indexirana bez dvostrukih vrednosti a neko drugo polje koristi za primarni kljuc skladista.

I ne zaboravi da postavis referencijalni integritet na polju sifra_artikla iz tabele skladiste i sifra_artikla iz tabele artikli.

Pozdrav,