[ Zorzo @ 30.01.2007. 16:26 ] @
Na koji način stići do informacija ako je poznat IP? (Da li je jedini način preko provajdera, objasnite mi i ovaj način)
Može li se preko mail adrese stići do nečijeg IP-a?
Od čega zavisi IP adresa nekoga ko koristi dial-up modem?
Od čega zavisi IP adresa nekoga ko ima statički IP, i da li ga može mijenjati?
Da li ako se neko konektuje preko različitih provajdera, ima različite IP adrese (kodove). Mislim na statičke.

Je li se moguće konektovati, a da ni provajder ne vidi moj pravi IP?
[ nkrgovic @ 30.01.2007. 18:03 ] @
Citat:
Zorzo: Na koji način stići do informacija ako je poznat IP? (Da li je jedini način preko provajdera, objasnite mi i ovaj način)

Kojih informacija? Na www.ripe.net, ili sa bilo kog *nix-a whois-om mozes doci do informacije kojem LIR-u (recimo ISP-u) je delegiran neki IP. Sve dalje od toga ponekad mozes da nagadjas iz reverznog DNS-a (ako stoji ime tipa *.ppp-bg.neki_isp.yu mozes da pretpostavis da je u pitanju Beograd, ali i dalje ne mozes biti 100% siguran). Sve detaljnije od toga moze znati samo ISP.
Citat:
Može li se preko mail adrese stići do nečijeg IP-a?

Tesko.
Citat:
Od čega zavisi IP adresa nekoga ko koristi dial-up modem?

Od nacina na koji je provajder namestio svoj dial-in koncentrator da dodeljuje IP adrese.
Citat:
Od čega zavisi IP adresa nekoga ko ima statički IP, i da li ga može mijenjati?

Od dogovora sa provajderom. Obicno ne.
Citat:
Da li ako se neko konektuje preko različitih provajdera, ima različite IP adrese (kodove). Mislim na statičke.

Da. Svaki provajder ima svoj opseg adresa, koji je njemu jedinstven.
Citat:
Je li se moguće konektovati, a da ni provajder ne vidi moj pravi IP?

Nope.
[ Milos Dedijer @ 31.01.2007. 16:00 ] @
Evo malo ispravki:

IP uz pomoc email-a mozes doznati samo ako ti neko sa tog maila posalje poruku. Pa onda pogledas header i tamo ti pise njegov IP(mada ti to nista ne vredi ako taj neko ima dinamicki IP).


Citat:
Je li se moguće konektovati, a da ni provajder ne vidi moj pravi IP?


Hahaha... Lose si postavio pitanje... Ako imas dial up onda ti provider dodeljuje IP kada se konektujes, a posto ti ga on dodeljuje nikako ne mozes da se konektujes da ISP(provider) ne zna IP koji ti je dodelio, a pre nego sto se konektujes imas samo localhost IP 127.0.0.1 koji je svima isti dok su IP adrese koje ti provider dodeljuje unikatne(mada i to je relativno, recimo moj ip ima par ljudi iz moje okoline al to nisi pitao tako da... cutim). Htedoh da kazem da ti prakticno i nemas IP dok ti ga ISP ne dodeli. Uff... Sve je tako relativno... ;)
[ Ivan.Markovic @ 01.02.2007. 10:46 ] @
Aj ja da se umesam ... sa dovoljno iskustva, sa tehnikom zvanom "socijalni inzenjering", mozes da saznas skoro sve sto te zanima ;)
[ nkrgovic @ 01.02.2007. 17:52 ] @
Citat:
[Ded4]: Evo malo ispravki:
IP uz pomoc email-a mozes doznati samo ako ti neko sa tog maila posalje poruku. Pa onda pogledas header i tamo ti pise njegov IP(mada ti to nista ne vredi ako taj neko ima dinamicki IP).

I, ako je mail server ili klijent tako podesen.... Mozes ti prepraviti mail server da ne stavlja te header-e :). Sve u svemu : "Tesko"

Citat:
Hahaha... Lose si postavio pitanje... Ako imas dial up onda ti provider dodeljuje IP kada se konektujes, a posto ti ga on dodeljuje nikako ne mozes da se konektujes da ISP(provider) ne zna IP koji ti je dodelio, a pre nego sto se konektujes imas samo localhost IP 127.0.0.1 koji je svima isti dok su IP adrese koje ti provider dodeljuje unikatne(mada i to je relativno, recimo moj ip ima par ljudi iz moje okoline al to nisi pitao tako da... cutim). Htedoh da kazem da ti prakticno i nemas IP dok ti ga ISP ne dodeli. Uff... Sve je tako relativno... ;)


Tvoj IP .... look, ako hoces da kazes da koristis privatnu adresu, radeci maskaradu to je lepo i krasno, ali ne zbunjuj decka. Da bi IP funkcionisao mora svaka tacka imati svoju, javnu, IP adresu. Ako ti je jedinija linija saobracaja ISP (a obicno jeste) onda on MORA da ima javni IP za tvoju mrezu, jer drugacije ti ne moze rutirati pakete. To sto iza tog IP-a moze postojati neki intranet sa RFC1918 compliant setom privatnih adresa je lepo i krasno, ali nista ne znaci. Provajder i dalje zna da se njegov IP dodeljuje nekome, i zna i kako se to radi (ppp konekcija, poprecna, wireless, sta god) i zna ko to placa. Uvek se zna ko placa, to i jeste fora. :). To sto, mozda, par ljudi deli tu adresu, nista tu ne menja. Ne mozes se sakriti od nekoga ko zeli da sazna ko si (sto je i bilo pitanje), ako je taj iole zainteresovan da se potrudi.

Citat:
Ivan.Markovic: Aj ja da se umesam ... sa dovoljno iskustva, sa tehnikom zvanom "socijalni inzenjering", mozes da saznas skoro sve sto te zanima ;)

Mozda :). Nije to ni priblizno tako jednostavno kako mislis, a moze biti i rizicno za onoga ko pokusa.
[ Milan S. aka Morlak @ 01.02.2007. 18:23 ] @
SO je veoma detektljiv ako nije dobro targetiran. Pa ti sad vidi.
[ Twilight Zone @ 02.02.2007. 20:40 ] @
AA Tools , Retina Network Security Scanner , Nsauditor (Network Security Auditor) , IP-Tools , GFI LANguard Network Security Scanner , atack tool kit tk-4.1 ... Ovo su ti najosnovniji programi .Mislim ono,istrazi malo sam,imasx Google i p2p programe da skinesx sa mreze .sve se to koristi i sve cesx naci za par sati i registrovati. Moze se svasxta uraditi preko IP adrese,nemoj da te zavaraju ovi sxto su napisali gornje postove i sxto cxuvaju informacije misleci da ce tako biti sigurniji .Trazisx informacije na pogresxnom mestu .Ne ocxekujesx valjda da ovde nadjesx basx sve potrebne stvari,bez nekog svog angazovanja i predznanja iz te oblasti ? Cxak i kad sve ovo skinesx i iskenirasx necesx znati sxta da radisx sa informacijama.
[ nkrgovic @ 02.02.2007. 21:50 ] @
Citat:
Twilight Zone: AA Tools , Retina Network Security Scanner , Nsauditor (Network Security Auditor) , IP-Tools , GFI LANguard Network Security Scanner , atack tool kit tk-4.1 ... Ovo su ti najosnovniji programi .Mislim ono,istrazi malo sam,imasx Google i p2p programe da skinesx sa mreze .sve se to koristi i sve cesx naci za par sati i registrovati. Moze se svasxta uraditi preko IP adrese,nemoj da te zavaraju ovi sxto su napisali gornje postove i sxto cxuvaju informacije misleci da ce tako biti sigurniji .Trazisx informacije na pogresxnom mestu .Ne ocxekujesx valjda da ovde nadjesx basx sve potrebne stvari,bez nekog svog angazovanja i predznanja iz te oblasti ? Cxak i kad sve ovo skinesx i iskenirasx necesx znati sxta da radisx sa informacijama.

Nikada neću shvatiti potrebu da se ubacuju nepostojeći karakteri u naš jezik, samo da bi se imitirala slova do kojih se lako može doći regularnim putem... Ovo me uvek isprvocira...

Da se vratim na temu: Čovek je pitao za pronalaženje podataka na osnovu IP adrese. Kako misliš da će mu u tome pomoći alati za analizu mreže, port scanner-i ili bilo šta slično? Otkrivanje propusta u nečijem računaru uopšte ne mora da vodi do otkrivanja podataka o korisniku samog računara. Ujedno, svi takvi pokušaji se jako lako otkrivaju, ako je onaj koga analiziraš zainteresovan da to radi... I da, ako već nudiš predloge za alate počni od nečeg malo korisnijeg... tipa nmap, nessus ili svinjče (snort). Šta ćeš nemaju svi 1337 h4x0rz kao ti krekovani Win XP. :-D

www.insecure.org je sjajan sajt, ako nekome stvarno trebaju takvi alati. Tu je i nmap, i lista ostalih predloga... :)
[ Twilight Zone @ 02.02.2007. 22:35 ] @
Pricxasx gluposti.Mislim,kakve veze ima kako ja pisxem i koji racxunar koristim ! Necu valjda platiti windows ! I ovo "Otkrivanje propusta u nečijem računaru uopšte ne mora da vodi do otkrivanja podataka o korisniku samog računara ?"
Zasxto si tako siguran i pricxasx tako kao da znasx nesxto o tome ? Ali ajde,necu da se raspravljam .Za nmap i nessus bi sam saznao ako krene da istrazuje,ja sam mu predlozio komercijalnije programe jer ima Windows i jer je laksxe raditi sa njima.