[ dabicus @ 31.01.2007. 08:52 ] @
Kod koriscenja vlookup funkcije, range_look up postavljam na false (da ne moram da sortiram vrednosti iz prve kolone) i kao rezultat dobijem gresku N/A (value not available).Pri tom vrednost iz prve kolone tabele mi je potpuno identicna (font,velicina,mala i velika slova) kao i vrednost za koju trazim parametar.Kada uradim Copy & Paste vrednosti iz prve kolone u celiju za koju koristim vlook up sve dobro radi.Nije mi jasno zasto inace vlook up ne moze da prepozna trazenu vrednost nego moram da radim Copy&Paste.Pokusao sam da budem sto jasniji, molim vas za pomoc.Hval aunapred Nikola
[ Jpeca @ 31.01.2007. 09:40 ] @
Citat:
iz prve kolone tabele mi je potpuno identicna (font,velicina,mala i velika slova) kao i vrednost za koju trazim parametar

Font nije bitan ali je bitno da nemaš neki blanko znak na početku ili kraju. Pretpostavljam da zato radi sa copy/paste.
[ dabicus @ 31.01.2007. 09:53 ] @
Nemam blanko na pocetku, ali izgleda da na kraju ima nesto.Mislim ako je look up value "Blic" kako da znam da li ima blank-ove na kraju?
[ dabicus @ 31.01.2007. 10:03 ] @
U pravu si kada obrisem sve blank na kraju (tj. kada mi je kursor uz poslednje slovo) sve je OK.Ali... to ne moze da se nekako sredi,a?
[ Jpeca @ 31.01.2007. 10:08 ] @
Ukini u listi koju pretrazuješ višak blankova, tako što formiraš pomoćnu kolonu sa funkcijom TRIM. Posle toga kopiraj tako dobijene vrednosti (Copy, Paste Special/Values) iz te pomoćne kolone u osnovnu.
[ dabicus @ 31.01.2007. 11:01 ] @
Hvala!