[ pitamneskitam @ 31.01.2007. 09:45 ] @
Evo mog problema:

Renderovao sam svoj prvi rad u Vegasu.

Nakon što sam izmontirao klipove, dodao muziku i špice, rednerovao sam u MPEG2 formatu. Za razliku od preview-a, gde mi je sve izgledalo OK, MPEG fajl mi je "dao" skroz drugačiju sliku: jake boje, preteran kontrast (senke skoro crne, svetli delovi skoro beli) i neoštru sliku koja pomalo secka.

Prilikom montaže sam blago korigovao boje i oštrinu. Onako - "od oka".

U podešavanjima sam postavio CBR 8500 mbs, za zvuk 192 kbs, a ostalo sam ostavio po default-u.

Klipovi su, inače, snimljeni Canon mini DV kamerom (plaćenom oko 300 €) i prebačeni na HDD kao .avi fajlovi. Kada pustim te fajlove dobijem suprotnu sliku: pomalo meke boje i slabiji kontrast, ali bez seckanja.

Gde sam pogrešio? Da li je u datim okolnostima moguće dobiti bolji rezultat, tj. pristojniju sliku?

Naravno, pretpostavljam da od kamere od 300 € ne mogu da očekujem savršenstvo.

MPEG fajl sam gledao samo na monitoru (CRT) uz pomoć Power DVD-ja. Možda bi na TV-u bilo drugačije/bolje?

Nadam se da sam ostavio dovoljno podataka.

Pozdrav i unapred hvala!
[ MIHAEL GABRIEL @ 31.01.2007. 13:09 ] @
Mislim da si podosta pogrijesio sto se renderisanja tice,no da probamo.
1.MPEG2 si uzeo codec,i dodao si "od oka" boje,sto cesto u previevu izgleda o.k,a nakon rendera lose.
savjet,prije cijelog rendera,uzmi mali dio da renderise i pogledaj jesi zadovoljan
2.Postavke za MPEG2 koje ja koristim su:
Template DVD PAL
Description je:Audio: 224 Kbps; 48.000 Hz; Layer 2
Video: 25 fps; 720x576
Use this setting to create a PAL DVD-compliant MPEG-2 file.
3.U custom je projekt tako nazvan,jer prije bilo kakvih izmjena u projektu,moras nekako projekt nazvati,znaci spremiti izmjene.
uostalom,da pokusam ti staviti postavke ovdje po slikama,mozda bi pomoglo,ali pokusaj ove postavke staviti,i oznaci samo jedan manji dio za render,pa pogledaj.
[ Milija Patak @ 03.02.2007. 19:25 ] @
Da li si to sa bojama konstatovao posle pregleda obradjenog materijala u samom VConfigurationegasu ili si gledao u nekom programu poput
PowerDVD koji nije podešen (Configuration>Video>podesiti u Use color profile...