[ Nolberto @ 01.02.2007. 10:49 ] @




Da li postoji neka aplikacija/dodatak/patch/whatever kojim bi se olaksala navigacija kroz menije i opcije u windowsu bez dodirivanja ekrana.

Prosto mi deluje neverovatno da uredjaj sa toliko tastera ne moze da se "savlada" jednom rukom, da ne kazem samo palcem...

Npr, nema sanse da udjem u proizvoljni folder u Messaging-u a da ne vadim olovcicu. Ovo zna da bude stvarno frustrirajuce kad se setim da na bilo kom telefonu (koji, ruku na srce ima manje opcija) jednim prstom moze da se izvrsi bilo koja akcija, a da na RACUNARU koji ima skoro celu tastaturu kao desktop masina + joystick ne mogu komforno da otvorim, procitam poruku, otkucam odgovor, posaljem ga, izadjem na today screen i zakljucam tastaturu jednom rukom...

Trazio sam na netu programe koji eventualno resavaju ovakve probleme, ali bez uspeha. Pretpostavljam da ja nisam prvi koji je uocio ovakav problem, pa me zanima ima li resenja...

Ili sam ja stvarno lud?
[ miskot @ 02.02.2007. 22:28 ] @
Na 6815 koji cak nema ni tastaturu to je moguce a za tvoj model nisam siguran ali bi trebalo da je isto. Malio duze pritisnes zeleni taster i aktivira ti se start meni. joystickom se kreces kroz meni i enter ti je pritisak na joy. Jedina mana je sto ne mozes da izadjes iz programa (mislim stvarno da ne bude u pozadini - ja koristim spb plus da bi manje trosio resurse) nego se sa crvenim tasterom vratim na today
[ Nolberto @ 03.02.2007. 12:47 ] @
Pa ne, ovde imam Windows dugme koje otvara start meni, ali npr TAB ne skace sa opcije na opciju. Da TAB radi kao na desktop kompu, mogao bi "da se zavrsi neki po'so"... a ovako, mislim da bi neki emulator misa dobro dosao...ako to uopste postoji, naravno... ili neka podrska za 'soft' dugmice...

A inace, i ja koristim spbplus, i bas sam zadovoljan, ali on ne nudi prevelike mogucnosti za 'kastomajzovanje' dugmica...
[ miskot @ 03.02.2007. 15:50 ] @
Da li si probao sa joystickom da se setas kroz menije
[ herzog @ 03.02.2007. 19:54 ] @
da, joystickom se moze setati kroz menije ali kako stisnuti ono 'Ok' i 'X' u gornjem desnom uglu koje je u stvari kljucna stvar

Da li to neko moze da objasni
[ Nolberto @ 04.02.2007. 09:08 ] @
Upravo to. Miskot, mislim da ti ne kapiras sta pitam. Pogledaj koliko dugmica na tastaturi, a cesto ne mogu da izaberem one opcije u donjoj liniji ekrana...

to se zove bedak :)
[ miskot @ 04.02.2007. 11:21 ] @
Da sada sam tek video da tvoj model nema smart button-e ispod ekrana kao sto ima 6815. Ja imam i 5550 i na njemu sam koristio http://ae.inc.ru/aebplus.php da bih tastere redefinisao bas zbog koriscenja u kolima bez pritiskanja ekrana. Probaj taj pa ako ti se dopadne posalji pp
[ Nolberto @ 04.02.2007. 16:31 ] @
E, ovo deluje kao upotrebljiva stvar. Kad malo iztestiram, javim se...

Fali mi jos jedan post da bih slao pp :)

Pa mi javi ako imas neki savet za koriscenje ovog prg-a...

;)
[ miskot @ 05.02.2007. 15:39 ] @
Drago mi je :)