[ vujkev @ 01.02.2007. 11:27 ] @
Da li mogu da pretražujem tabelu, a da mu kao parametar dam bilo koji deo reči. Ako u tabeli imam sledeče podatke

ID Kol1
------
1 test
2 test1
3 test1234
....

sa sledećim upitom
Code:

select * from CONTAINStable(table_1, *, ' "te*" ')


dobijem sve redove koji počinju sa "te". Međutim ako kao upit stavim

Code:

select * from CONTAINStable(table_1, *, ' "*es*" ')


ne dobijem ništa :( Da li je ovo ograničenje 2005 express verzije ili generalno ograničenje?
[ roberto555 @ 01.02.2007. 20:50 ] @
select 'kolone' from 'tabela' where 'kolona po kojoj trazis' like '%es%'

gdje je vjerojatno znaš al, 'kolone'- kolone koje želiš da t vrati, 'tabea'-ime tvoje tabele :) i 'kolona po kojoj trazis' - kolona po kojoj tražiš :) <to sigurno nisi znao :))

-dobit češ sve koji na BILO KOJEM mjestu imaju 'es', a za točno mjesto koristi _ (mislim da je to)
[ vujkev @ 01.02.2007. 23:45 ] @
Da to će naravno raditi, ali biće izuzetno sporo. Trebalo bi mi nešto mnogo brže npr. korišćenje Full text search-a
[ Fedya @ 02.02.2007. 09:41 ] @
U CONTAINS * ne predstavlja wild card kao % za like. Za full text search postoji mogucnost pretrazivanja pomocu prefiksa. Znaci mozes da napises prefiks* ali zvezdica na bilo kom drugom mestu je sintaksno neispravna.
[ Fedya @ 02.02.2007. 09:47 ] @
@Roberto:

To sto ti spominjes, nema veze sa temom Full text search je metod pretrazivanja dugackih tekstova pod odredjenim uslovima (mozes pretrazivati razlicite gramaticke oblike, traziti reci koje su "blizu" jedna drugoj i jos mnogo toga) i zahteva drugaciji nacin indeksiranja podataka.
Savet: proguglaj malo, mnogo mocna stvar
[ roberto555 @ 02.02.2007. 16:40 ] @
@Fedya : da budem iskren nisam uopče svatio što čovjek misli pod full text search, al mi je ličilo da mu treba nešto slično 'like' :) pa sam napisao iako mi je bilo čudno da čovjek radi backup i sa server device- ima iz programa itd. (jedna tu prethodna tema) a nezna ovo sa like :) <smiješno>, no bila je najbolja namjera da mu pomognem a ovo full text.... mi još nije trebalo pa se nisam ni interesirao jer nemam baš previše vremena bila je namjera da pomognem ne da se radim pametan sad,,, nadam se da nisi ti to tako doživio :) al usput kad si več rekao da je močna stvar mogao bi malo u nekoliko rečenica pojasnit to,,,ako ti se da da znam i ja,,,,