[ Tyler Durden @ 13.06.2003. 13:27 ] @
Prvo,
kad stavim da se identifikuje kao npr. IE da li to znaci da ce sajtovi na koje dolazim da registruju moj "dolazak" kao da sam dosao sa IE?
Drugo,
kako da podesim da kad imam jedan tab otvoren da se on ne prikazuje (kao sto se moze u mozilli podesti) jer mi zauzima prostor, a na 15-incnom monitoru nikad dosta prostora... :)
[ CONFIQ @ 13.06.2003. 13:38 ] @
Kad se identifikuješ sa Operom kao MSIE, onda dobijaš drugačiji HTTP_USER_AGENT i JS se identifikuje kao MSIE.
Odnosno zavisi od skripte, naprimer kad se identifikuješ kao Opera onda ne možeš da pregledaš microsoft.com kad se identifikujep kao MSIE onda ti pokaže stranu onako kako treba. (ne samo microsoft.com, isto msn.com,hotmail.com,hotbox.com etc etc...)

A što se tiče drugog pitanja stvarno ne razumem? :(
Oćeš da umesto Taba se otvara u novom prozoru?


~Say FiQ
[ Tyler Durden @ 13.06.2003. 16:34 ] @
evo slika



u mozilli kad je otvoren samo jedan tab page bar (tako sam vidio da se zove ovaj bar u operi) se automatski ugasi... Moze li to kako da se sredi u operi?
[ Tyler Durden @ 13.06.2003. 16:53 ] @
nisam ni ovo prvo oko identifikacije najbolje uhvatio :)
da pojasnim, kad neki webmaster bude gledao statistiku svog sajta sa webalizerom ili necim slicnim kako ce on vidjeti moj "dolazak", kako cu ja uci u tu statistiku, da li cu za 1 povecati broj IE posjeta (ako sam stavio identifikaciju kao IE) ili ce on vidjeti da sam ja bio sa operom na sajtu bez obzira koju identifikaciju izaberem.
[ CONFIQ @ 13.06.2003. 17:02 ] @
Evo ti USER_AGENT kad se identifikujem kao Opera:

Opera/7.11 (Windows NT 5.0; U) [en]

Kad se identifikujem kao MSIE

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0) Opera 7.11 [en]

E sad neke skripte (ne znam tačno za webaliayzer) traže string "MSIE".Čim nađe onda ga shvati kao MSIE ali isto tako ima skripte koje traže samo Opera.
Znače sve zavisi od skripte kolko je pametna.

Što se tiče drugog pitanja, zanimljivo je ali Opera nažalost nije tako dizajnovana. Mora da stoji „page bar” :(

Možda u sledećoj verziji će da stave ali je bezpotrebno.

~Say FiQ
[ Tyler Durden @ 15.06.2003. 00:26 ] @
Jos jedno pitanje oko encodinga.
Kad odgovaram na forumima u IE samo prebacim sa engleskog na latinicu/cirilicu i kad postavim odgovor sve je ok, ali sa operom dobijem neke druge znakove (?}{) i sl. Kad kucam u ovom box-u sad, i sa operom i sa IE dobijem ok slova, ali kad taj odgovor posaljem, onaj kucan u operi stavi znakove.
Kako da to rijesim koji encoding treba se izabere?
[ Veljko @ 15.06.2003. 11:53 ] @
Za ES:
Unicode (UTF-8)
[ Tyler Durden @ 15.06.2003. 12:52 ] @
Hoce li to vaziti i za neke druge forume?
[ Veljko @ 15.06.2003. 12:58 ] @
To zavisi od foruma do foruma.
Ali vecina se opredeljuje za Unicode.
[ CONFIQ @ 15.06.2003. 13:26 ] @
Ja nikad nisam imao takva problema....
Idi na View>Encoding>Automatic Selection
I nikad nisam morao da menjam sem ako je neki glup web-master pa nije stavio u <meta koji encoding da se koristi.


~Say FiQ
[ Tyler Durden @ 15.06.2003. 17:21 ] @
I ja sam sta stavio automatic encodin, ali tako nece.
Zadnje pitanje... moze li kako da se preko tastature prelazi po operinim prozorima, kao sto se radi sa alt+tab u windowsu?
[ CONFIQ @ 15.06.2003. 18:36 ] @
Meni sasvim lepo radi encoding kad je na automatskom....
Inače, ctrl+Tab je ono što želiš.


~Say FiQ
[ Tyler Durden @ 16.06.2003. 00:19 ] @
ctrl+tab je upravo ono sto zelim :)
hvala confiq na strpljenju :)